Смяна на собственик на автомобил

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Смяна на собственик на автомобил

Мнение от Nirvana »

Колеги,
предстои ми смяна на собственост на автомобил, но не съм правил такава досега и не ми е ясно каква е процедурата.
Утре съм на нотариус + оценка, а след това отивам в КАТ, но там не знам под каква последователност и къде трябва да мина.
Имам пълен набор от документи, а утре ще направя и копия.

Обясниха ми, че трябва да си взема талонче с номер първо, след това да платя в банката и накрая да мина, за да ми дадат нов талон и да им представя оригинали на документи. Да запазя ли тази последователност? Няма да сменям номер, а запазвам стария. Това ли е само или има и друго за правене?

Мерси предварително!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Смяна на собственик на автомобил

Мнение от fantamaniaka »

Отиваш първо на подготовка на документи, след това регистрация на МПС , след това банка , след това на 4-5 гише получаване на нов талон.
Банката е преместена на 7-8 гише огледай се.
Там са и номерата за ред.
При подготовката на документи няма ред.
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Смяна на собственик на автомобил

Мнение от Nirvana »

Благодаря много за помоща, днес успях да мина в КАТ, както и за си зачисля колата в Местни данъци и такси.
За съжаление, малоумието и на двете места беше достигнало нечовешки размери. Оставени са да ни обслужват някакви божествено тъпи соц-динозаври, чиито манталитет не е по-далеч от този на примат!!! Минах бързо, но с много нерви...
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Смяна на собственик на автомобил

Мнение от admin »

Аз на скоро прехвърлях кола, чаках в колата около 30 мин да слези някакъв "Туранага сан" да провери документите на колата, нищо не каза за затъмненото задно стъкло, видя го но нищо не каза. След това чаках още 20 минути да проверят колата което е малко дразнещо да чакаш от вън на студа като може да внасят документите вътре и да те викат автоматично. След като взех документите и влезнах вътре в кибитката след 5-7 минути вече бях напуснал кат с новите номера и юрках бегачката.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Смяна на собственик на автомобил

Мнение от realprofesora »

admin написа:Аз на скоро прехвърлях кола, чаках в колата около 30 мин да слези някакъв "Туранага сан" да провери документите на колата, нищо не каза за затъмненото задно стъкло, видя го но нищо не каза. След това чаках още 20 минути да проверят колата което е малко дразнещо да чакаш от вън на студа като може да внасят документите вътре и да те викат автоматично. След като взех документите и влезнах вътре в кибитката след 5-7 минути вече бях напуснал кат с новите номера и юрках бегачката.
Aудитата са под малко по-специален режим на проверка.
А колкото до малоумието и малодушието при обслужването в държавните институции-всеки се е сблъсквал.
Имам познат чиито близък е работел в КАТ на канала. Такива истории ми е разказвал, че главата ти не може да ги побере.
Там са просто ЦАРЕ. А всъщност в цивилизацията са си едни обикновенни мижитурки.
Прост пример: Вчера излизам от работа наобяд и гледам в градинката в тревата срещу Парк Хотел Стара Загора(езерото Загорка) спрял автомобил на Горското. и двама с жилетки се облегнали на Нивата и чакат . Е тва в друга държава не може да стане -да си спреш ти джипа в тревата. Малоумници, които са се самозабравили и си мислят, че са над закона.
Popopopopo
Публикувай отговор