OBDII Диагностика

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

OBDII Диагностика

Мнение от Nirvana »

Здравейте,
това е първия ми пост тук, тъй като вече съм горд собственик на Ситроен Ксара 1,9 TDI 90 к.с.
Искам да си взема диагностика за лично ползване, но ми е малко трудно взимането на избор относно машинката.
Засега съм се спрял на тази http://www.tmart.com/MS309-OBD2-Scanner ... 33253.html, която сега е на промоция и трябва да реша да 1-2 дена дали я взимам. Интересува ме, някой ползвал ли е такава диагностика (или подобна), и струва ли си изобщо? Трябва ли да си купувам допълнително кабели за връзка с колата или този в комплекта е достатъчен?

Освен това, ме интересува дали с тази диагностика може да се извлича кода за програмиране на ключа за палене на автомобила? Т.е., вместо да давам 140 лв да ми правят ключ, да си купя пластиката с чипа и да си програмирам сам.

Препоръчаха ми тези модели също:
Силно препоръчан: http://www.tmart.com/PP2000-V21-Lexia-3 ... 01207.html (не разбрах само дали работи със Ситроен Xsara 1,9 TDI 90 к.с.)
http://www.tmart.com/OBD2-II-EOBD-ELM32 ... 07989.html
http://www.tmart.com/T70-2.8-OBDII-EOBD ... 84209.html

Благодаря преварително!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: OBDII Диагностика

Мнение от realprofesora »

От всичките които са ти "препоръчали" само Лексията ще ти свърши работа. Другите просто за твоята кола няма да станат за тези цели които ти се надяваш да постигнеш....ако изобщо прочетат нещо. OBDII e за коли след 2004г.
Този донгъл с блутута го имам в двата варианта и с кабел и с блутут. Само чете грешки и трие....ако изобщо хване нещо, а грешките си ги показва по негов си начин и не се разбира винаги за какво става дума.
Имам Лексия , но тази на сайта която са ти показали, не се надявай да ти свърши работа в този си вид. Трябва да се чипоса и флашне(в Ловеч едно момче ги прави манипулациите)-още около 70лв. Плаща се и мито. Моята ми излезе около 250лв.
Най-добре ела да ти закача моята Лексия да видиш какво прави и да си правиш заключенията сам. Вземам само 5лв за диагностика. :cheers:
Popopopopo
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: OBDII Диагностика

Мнение от stivans »

Имам това:ELM327 Bluetooth OBD2 II EOBD Software Can-Bus Car Diagnostic Scanner Tool
Изпробвал съм го на двигател РЕНО 16V,Dacia Duster s OBD car doktor за Android -рабори перфектно.
Може да отчита и грешки.
Имам и подобно на първото за отчитане и триене на грешки.Autel MaxiScan MS300 CAN Diagnostic Scan Tool for OBDII Vehicles
http://www.amazon.com/Autel-MaxiScan-MS ... B001LHVOVK
На същия двигател изпробвано -работи.
Малко по-подробно инфо:
MaxiScan OBD II кодочетец за диагностика и нулиране на грешки на всички автомобили(японски, немски, френски, италиански, корейски и американски) произведени след 1996 г.*

-- Широк обхват на покритите автомобили и модели, практически всички модели от 1996 г. до 2011 г.(вкл. CAN протокол за VW, Skoda, Audi, Seat и др.)
-- Чете и изтрива CEL(check engine light) и DTC(diagnostic trouble code)
-- За по-малко от 30 сек. показва същата информация като многократно по-скъпи диагностични уреди
-- Малки размери подходящи за съхранение и в жабката на автомобила -- Височина - 113 mm, Широчина - 74 mm, Дебелина - 21mm, тегло - 270 гр.
-- Позволява поддържането на състоянието на двигателя ви в оптимална форма
-- Улеснява узнаването на скрити проблеми при покупка на употребяван автомобил
-- Много достъпна цена

ХАРАКТЕРИСТИКИ:
-- Позволява работа с всички OBD II съвместими автомобили(вкл. протоколи PWM, VPW, KWP2000, ISO9041, EKWP2000 и CAN)
-- Поддържа диагностика на всички видове грешки - общи грешки(generic codes), латентни грешки(pending codes) и специфични грешки на съответния автомобилен производител(manufacturer's specific codes)
-- Изкарава номера на рамата на всички автомобили произведени след 2002 г., които поддържат Mode 9
-- Изключително лесен за употреба и надежден
-- Лесен за четене задно-осветен LCD дисплей
-- Самостоятелен уред, който не изисква свързване към компютър или лаптоп за употреба
-- CD в комплекта с над 8000 дефиниции за разчитане на грешки - от общи за всички производители до специфични за разглеждания автомобилен производител
-- Напълно безопасна комуникация с компютъра на автомобила ви(практически е невъзможно да изтриете не това, което трябва )
-- Без батерии, захранва се от OBD II буксатата на автомобила ви
Последно промяна от stivans на Вто Мар 04, 2014 13:36 pm, променено общо 1 път.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: OBDII Диагностика

Мнение от emzo »

Лексиа или аутоком.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: OBDII Диагностика

Мнение от Nirvana »

Знам, че няма да ми свърши същата работа като Lexia, но си поръчах тази http://www.tmart.com/MS309-OBD2-Scanner ... 33253.html

Лексията, доколко се запознах от търговци, работи и на Xsara и на Xantia. Намерих я за 57$ на английски, руски и други езици в комплект с 4-5 кабела. Другата ми покупка ще е именно това. Ако не тръгне на Xsara-та, здраве да е, ще я продам :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: OBDII Диагностика

Мнение от admin »

Мисля, че това си е загуба на пари. Аз имам шофьорска книжка горе - долу от 8-9 години. Сменил съм десетина коли до момента, като никоя от тях не съм закачал на диагностика с изключение на една, два пъти. Ето какво се случи. Отивам в един прехвален сервиз на пежаци в кольо ганчево и там човека почва да ми обучава сервизния ключ който само отключва колата да може да пали двигателя, естествено без успех, но това ми костваше централното заключване което така и в официалния сервиз не можаха да ми оправят или бяха некадърници. Втория път когато си закачах колата на компютър беше "да ми четат кодовете за грешки и да оправят колата", нищо и нямаше на колата разбира се, но даваше някаква грешка в дебитомера ... след няколко дневна борба от страна на сервиза с моето пежо и след като си купих нов дебитомер за 180 лв от представителството на пежо ... тази грешка пак я даваше .. по бориха се с нея още 2 дена от сервиза и на края ми казаха: Еми грешчица някаква .... Мисля, че може да се досетиш как съм им теглил по една майна ... карах си колата още 25 000км така и я продадох напълно изправна. Мой съвет е: Карай си колата и не се занимавай с глупости, ако нещо ти омръзне или някои недостатъци започнат да те дразнят много, продай я и си купи друга без да се вживяваш кой знае колко в една вещ, няма да я използваш цял живот.
"There is no 'patch' for stupidity."
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: OBDII Диагностика

Мнение от nike718 »

admin написа:Мисля, че това си е загуба на пари. Аз имам шофьорска книжка горе - долу от 8-9 години. Сменил съм десетина коли до момента, като никоя от тях не съм закачал на диагностика с изключение на една, два пъти. Ето какво се случи. Отивам в един прехвален сервиз на пежаци в кольо ганчево и там човека почва да ми обучава сервизния ключ който само отключва колата да може да пали двигателя, естествено без успех, но това ми костваше централното заключване което така и в официалния сервиз не можаха да ми оправят или бяха некадърници. Втория път когато си закачах колата на компютър беше "да ми четат кодовете за грешки и да оправят колата", нищо и нямаше на колата разбира се, но даваше някаква грешка в дебитомера ... след няколко дневна борба от страна на сервиза с моето пежо и след като си купих нов дебитомер за 180 лв от представителството на пежо ... тази грешка пак я даваше .. по бориха се с нея още 2 дена от сервиза и на края ми казаха: Еми грешчица някаква .... Мисля, че може да се досетиш как съм им теглил по една майна ... карах си колата още 25 000км така и я продадох напълно изправна. Мой съвет е: Карай си колата и не се занимавай с глупости, ако нещо ти омръзне или някои недостатъци започнат да те дразнят много, продай я и си купи друга без да се вживяваш кой знае колко в една вещ, няма да я използваш цял живот.
Много ,ама много вярно!
madjack78
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Дек 15, 2010 23:04 pm
skype: madjack76

Re: OBDII Диагностика

Мнение от madjack78 »

Здравейте, да не отварям нова тема че гледам тука стана разговора. На някой да му се намира случайно winols работеща версия, ако може по от последните версии?
skype: madjack76
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: OBDII Диагностика

Мнение от emzo »

E има я под път и над път.

Гугълни малко.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: OBDII Диагностика

Мнение от emzo »

nike718 написа: Много ,ама много вярно!
Вярно друг път. Купи си един нов евро4 и нагоре дръгел и друга песен ще пееш ;)
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
madjack78
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Дек 15, 2010 23:04 pm
skype: madjack76

Re: OBDII Диагностика

Мнение от madjack78 »

emzo написа:E има я под път и над път.

Гугълни малко.
Има я,но иска първо да се сложи доколкото разбрах демо и след това другата върху нея, не можах демо да намеря за тази версия. Затова търся някоя цяла.
skype: madjack76
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: OBDII Диагностика

Мнение от Nirvana »

Realprofesora,
айде тия дни като имаш възможност да я закачим колата да видя как точно работи Лексията. Разбира се ще си платя за диагностика. С колегата искаме да я "пипнем" на живо. :) Пиши ми кога ти е удобно.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: OBDII Диагностика

Мнение от realprofesora »

Nirvana написа:Realprofesora,
айде тия дни като имаш възможност да я закачим колата да видя как точно работи Лексията. Разбира се ще си платя за диагностика. С колегата искаме да я "пипнем" на живо. :) Пиши ми кога ти е удобно.
четвъртък и петък след 10.30 съм свободен. обади се за час.
Popopopopo
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: OBDII Диагностика

Мнение от nike718 »

emzo написа:
nike718 написа: Много ,ама много вярно!
Вярно друг път. Купи си един нов евро4 и нагоре дръгел и друга песен ще пееш ;)
Ами представи си че съм си купил такъв дръгел,Шкода Окравия 1.9тди ,евро 4 ,2009 .И ква песен съм запял че не схванах нещо.Карам си я и не я мисля хич.Смисъла е " без да се вживяваш кой знае колко в една вещ, няма да я използваш цял живот."
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: OBDII Диагностика

Мнение от Nirvana »

Realprofesora,
днес ще бъдеш ли на линия след 18:00 да ти докараме 2 коли за диагностиката?
Имам ти телефона, като кажеш, че си свободен ще ти звънна да се разберем.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор