Паркиране

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Заключено
zeowbad
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 65
Регистриран на: Пон Дек 17, 2012 9:45 am

Паркиране

Мнение от zeowbad »

Може да използвате снимката както намерите за най- добре.

Изображение
ул."Цар С.Велики" и ул."А.Кънчев" западен тротоар всеки ден има някой така паркирал.
Изображение
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Паркиране

Мнение от realprofesora »

Докато пешеходците не се научат да ходят по таваните на колите, дотогава колите ще си паркират както си искат.
Popopopopo
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Паркиране

Мнение от vkv »

realprofesora написа:Докато пешеходците не се научат да ходят по таваните на колите, дотогава колите ще си паркират както си искат.
Много си краен....така ще се паркира докато има наредби допускащи превозни средства да ползват тротоарите за паркиране.Според наредбата тези коли на снимката не са паркирали(спрели) неправилно.Иначе ревем ,че поставяли колчета по тротоарите.Да не говорим,че при неправилно паркиране няма кой да глоби провинилите се.Да не говорим какво ни е съзнанието.Днес гледам на кръстовището Х.Д.Асенов/Столетов на тротоара задръстено от коли,с които водят деца на даскало.Пешеходците (и те водят деца),но ползвайки пътното платно.Най-интересно,че там има джандар говорейки с колега(предполагам)който да мине да го вземе от кръстовището.....видиш ли закъснявал.Това за което е поставен на кръстовището .....изобщо не го интересуваше.
Така,че.....на кого да се сърдим.
П.П. Ха.....сега прегледах наредбата http://www.starazagora.bg/images/storie ... 2013-2.pdf ....не видях някъде да е разрешено паркиране по тротоарите на 1.50 от сграда така,че да не пречи ползването им от пешеходците.Преди имаше тази "екстра".Така,че тези от снимката.....са в нарушение :oops:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Паркиране

Мнение от emzo »

Най се кефя на майките с колички, дето оревават света, че не могат да минат с количката.
Да, така е, спор няма, трудно е, но то кое не е трудно в тоз живот ?

Та най им се кефя, след някоя годинка, като захвърлят количките, качат се в автомобил и като отидат сутрин и вечер да си оставят/прибират децата от градина/училище.

Много бързо забравят .... :mrgreen:

:cheers:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Паркиране

Мнение от PTS »

Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Паркиране

Мнение от admin »

С градините и яслите проблема е, че онези индивиди да не използвам други думи са на проценти, а кмета е премахнал временното паркиране пред яслите и градините и съответно онези тъй като нямат явно морал само това дебнат. Спираш си колата, влизаш в яслата, вземаш си детето което отнема от 4 до 8 минути докато го облечеш и размениш две приказки как е бил днес, излизаш и какво да видиш ... хоп скоба. Излизам и след лют скандал той ми вика:
- Що' не пусна 50 стотинки и нямаше да има проблем.
Веднага му отгавям:
- Аз съм спрял на служебното парко място на яслата.
Той ми казва:
- Е да де ама то е служебно.
Усмихнах се и си казах "А сега ми ела"
- Е да де, служебно е. Идвах да нося оферта за предстоящо мероприятие, с което идвам по служба.
водехме още 5 мин спор и я махнаха скобата. Пробваха да се оправдават с кмета ама не им мина номера, звъннаха някъде в общината и я махнаха след това и ме гледаха на криво. Боли ме фара, подавах им ... лисчето на стъклото ... този път беше 1:0 за мен.

Така че не се сърдете, че има коли по тротуарите покрай яслите и детските градини. Кмета е виновен с неговите ... колчета. :lol:
Иначе, аз също не спирам по тротуара, предпочитам да си платя или да оставя колата по - надолу някъде от колкото да паркирам на тротуара.
"There is no 'patch' for stupidity."
Заключено