Какво мислите за билката Стевия ?

Всичко свързано с град Стара Загора.
Skyone
Потребител
Потребител
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 10:40 am

Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от Skyone »

Здравейте приятели по телевизията гледам постоянно се говори за тази билка "Стевия". Някой използва ли я ? Как му влия ? Има ли ефект ? Купих си на една фирма от аптеката до нас сега ще гледам дали има ефект . :roll:
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от nike718 »

Skyone написа:Здравейте приятели по телевизията гледам постоянно се говори за тази билка "Стевия". Някой използва ли я ? Как му влия ? Има ли ефект ? Купих си на една фирма от аптеката до нас сега ще гледам дали има ефект . :roll:
Стевия се ползва за заместител на захарта и ефекта идва от неизползването на бяла захар, а не от някакво специално действие на самата билка.
Лично на мен не ми допадна вкуса, но с всеки е различно.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от Веско »

nike718 написа:
Skyone написа:Здравейте приятели по телевизията гледам постоянно се говори за тази билка "Стевия". Някой използва ли я ? Как му влия ? Има ли ефект ? Купих си на една фирма от аптеката до нас сега ще гледам дали има ефект . :roll:
Стевия се ползва за заместител на захарта и ефекта идва от неизползването на бяла захар, а не от някакво специално действие на самата билка.
Лично на мен не ми допадна вкуса, но с всеки е различно.
Стевията е точно заместител на захарта,но има специфичен вкус.Аз ползвам сироп от Агаве,гъсто е и прилича по вкус на речел.
Агавето е вид кактус.
Skyone
Потребител
Потребител
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 10:40 am

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от Skyone »

A дали има ефект върху диабетици . Защото си купих на Цветелина ООД , но това страшно горчи сега ми препоръчаха друга старозагорска фирма ще ги видя и тях.
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от Веско »

Skyone написа:A дали има ефект върху диабетици . Защото си купих на Цветелина ООД , но това страшно горчи сега ми препоръчаха друга старозагорска фирма ще ги видя и тях.
Отиди в био магазина в МОЛ галерия, на последния етаж.
Skyone
Потребител
Потребител
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 10:40 am

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от Skyone »

Там обикалях , но ми е скъпо сега си купих от една стз фирма имат сайт предлагат немски продукти на добри цени днес пиех кафето с техните стевии тоя горчив вкус не го усетих. За сега съм доволен ще гледам за напред. :ebay:
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от besniaa »

Имам стевия на прах. Най-добре е да се използва при кексове, сладки и т.н., след термична обработка - не се усеща нищо. Пробвах на кафе и на чай, ама не ми хареса. Може причината да е, че аз ги пия без захар и това беше за проба.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Skyone
Потребител
Потребител
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 10:40 am

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от Skyone »

ами да възможно е
Skyone
Потребител
Потребител
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 10:40 am

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от Skyone »

Аз си купувам на Стевия Фор Лайф старозагорска фирма много съм доволен вече се убедих ей от тоя сайт : http://steviaforlife.com/
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от admin »

Това малко на билкарство ми прилича. Имах един познат мир на праха му който все гледаше кое е вредно и кое не, това не пиеше, онова не ядеше, еди си какво му помагало за незнам си какво, през колко си време спортувал ... на края го блъсна кола, удари си главата и умря на място.
"There is no 'patch' for stupidity."
Skyone
Потребител
Потребител
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 10:40 am

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от Skyone »

Admin прав си , но при положение , че се купуват некачествени храни и напитки , лекарствата са 1 купчина пари кво да прави народа ? Търси алтернатива .
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от The enD »

admin написа:Това малко на билкарство ми прилича. Имах един познат мир на праха му който все гледаше кое е вредно и кое не, това не пиеше, онова не ядеше, еди си какво му помагало за незнам си какво, през колко си време спортувал ... на края го блъсна кола, удари си главата и умря на място.
Много добре казано. Аз ям всичко наред и не мога да си спомня последният път когато съм бил болен.
Много зависи от човека, средата в която живее и живота, който води. Не е само до храната.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от admin »

И аз съм на мнение, че много е важно какъв живот водим. Разбира се, по някога човек трудно може да си направи равносметка за собствения си начин като един вид самооценка.
"There is no 'patch' for stupidity."
Skyone
Потребител
Потребител
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 10:40 am

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от Skyone »

Незнам за мен по- важно е храната с която се храним. Доста голям % от населението живее в големи градове там неможе да става дума за околна среда . Доста динамичен живот .
Skyone
Потребител
Потребител
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 10:40 am

Re: Какво мислите за билката Стевия ?

Мнение от Skyone »

Нещо дискусията се скапа , а въпроса ми беше дали някой е опитвал :closed:
Публикувай отговор