Въпрос за интернет на Тракия кабел

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

Не знам дали темата ми е за този раздел, но предполагам, че тук е най-правилното място да попитам хората разбиращи от интернет услуги.
Ползвам интернет на Тракия кабел 32mb, но имам доста сериозни проблеми със скоростта понеже ползвам рутер и безжичен нет. Апартамента ми е стандартна 2-стайна панелка. Рутера се намира в кухнята, а компютъра ми е в хола, т.е. в другия край на апартамента. Сигнала ми е доста слаб и няколко пъти съм викал техниците и всеки път казват, че е от рутера - да го сменя. Ами смених два и сега съм с трети и положението е абсолютно същото. Преди бях с TP Link модел с две антени - лоша скорост; TP Link модел с три антени - лоша скорост; сега съм с D Link модел N300 и пак не съм доволен. Пробвах на друг интернет в един приятел пак с рутер и всичко беше 6, т.е. изключвам проблема да е от компютъра. Тествал съм сигнала и показва 25-26 mb на компютъра в хола, но супер бавно отваря страниците.
Исках да си пусна интернет на Булсатком, но понеже жилището ми е след ремонт и санирано не става. Трябва да се дупчи отвън изолацията, а аз не искам.
Дали ако мина на 64mb пак на Тракия кабел ще се реши проблема?
Имам прекаран кабел за аналогова телевизия до спалнята, т.е. мога да ползвам услугите на Близу, но не знам техния нет как е.
Трябва ми съвет какво да се мъча да направя, че през коридора никакъв кабел не може да мине, че е със специална облицовка и не може кабел да мине оттам...
Да пробвам пак с Тракия кабел на 64mb или да викам Близу направо.
Дано е станал ясен проблема ми и ще се радвам за малко помощ със съвети от ваша страна.
Последно промяна от Mendeleev на Нед Сеп 21, 2014 18:28 pm, променено общо 1 път.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от niggaz_nature »

Варианта е или да си сложиш един репийтър в коридора , или да вземеш някой хубав рутер примерно на cisco

http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/c ... &utm_term=
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

niggaz_nature написа:Варианта е или да си сложиш един репийтър в коридора , или да вземеш някой хубав рутер примерно на cisco

http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/c ... &utm_term=
Извинявам се за въпроса, но какво е това репийтър?
С такъв рутер на 100% ли ще ми стане достатъчно добър сигнала?
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mikk »

Писал си "компютър", затова ако този "компютър" е лаптоп го занеси до рутера и го свържи с кабел, и изключи безжичната мрежа, пробвай как е връзката, ако е пак лоша, Тракия Кабел е виновна, ако по жица нета "фърка" събирай пари за по скъп рутер.
Успех.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от niggaz_nature »

Ако имаш свободен контакт в коридора е възможно да ползваш репийтър :

http://www.shopmania.bg/biezzhichna-vrz ... pn-5852405

Служи да ти прихване безжичната мрежа и да я препрати след него (с две думи да я усили след него).
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

Mikk написа:Писал си "компютър", затова ако този "компютър" е лаптоп го занеси до рутера и го свържи с кабел, и изключи безжичната мрежа, пробвай как е връзката, ако е пак лоша, Тракия Кабел е виновна, ако по жица нета "фърка" събирай пари за по скъп рутер.
Успех.
Ами с лаптоп съм и току що пробвах три варианта:
1. Включих кабела на Тракия в лаптопа - не тръгва никакъв нет - не знам защо.
2. Включих кабела на настолния ми компютър в лаптопа и нета имаше страхотна скорост ( като изключих връзката с рутера ).
3. Пробвах в същата стая как е нета, а не в хола и също беше много бърз.
Това ме навява на мисълта, че може наистина да е от рутера - но нали този модел, който имам в момента е добър или трябва да си взема наистина този: http://megashop.bg/cisco/p1400118/%D0%9 ... etargeting
С този рутер със сигурност ли няма да имам същия проблем както с другите три?
Последно промяна от Mendeleev на Нед Сеп 21, 2014 18:17 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

niggaz_nature написа:Ако имаш свободен контакт в коридора е възможно да ползваш репийтър :

http://www.shopmania.bg/biezzhichna-vrz ... pn-5852405

Служи да ти прихване безжичната мрежа и да я препрати след него (с две думи да я усили след него).
Нямам свободен контакт в коридора.
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mikk »

не се лъжи по марката, аз имам ликсис за 300 лв и не съм доволен от обхвата на Ви-Фи то. Когато си търсих рутер Този RT-N66U много го хвалеха, ама незнам, искай мнение за нови модели в някой специализиран форум.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от The enD »

Взимаш лаптоп на приятел и тестваш скоростта един до друг, последователно. Един голям филм от замундата и почваш да обикаляш стаите и да пускаш/спираш. Според мен така, ще изключиш варианта да е от лаптопа ти, ако проблема е същият и на друг.
paco
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 23:22 pm
skype: paco_picha
Обратна връзка:

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от paco »

1. виж в рутера дали няма някаква защитна стена -изключи я
2. смени канала ,възможно е да има някакви смущения, има програмки (май беше xirus fi-wi inspector) или нещо подобно който тестват каналите-избираш си който е най- малко натоварен
3 не се сещам друго :blinkblink:
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

paco написа:1. виж в рутера дали няма някаква защитна стена -изключи я
2. смени канала ,възможно е да има някакви смущения, има програмки (май беше xirus fi-wi inspector) или нещо подобно който тестват каналите-избираш си който е най- малко натоварен
3 не се сещам друго :blinkblink:
Не мога да се справя с толкова сложни неща - обичам да съм честен и да не се правя, че всичко знам и всичко мога. Това са непосилни за мен работи...
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от niggaz_nature »

Пиши ми на лс, ще дойда и ще ти кажа какво ти трябва за да имаш перфектен сигнал. Диагностика + посещение на място 10 лв.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

В специализиран форум ми казаха, че този cisco ще дойде слаб. Казват за 1043 бил добър. Ама пусто като не разбирам от къде да знам кой наистина ще върши работа. Да не да купя пак някой, който да върши същата работа... :crazyeye:
Този http://www.emag.bg/asus-2-4ghz-600mbps- ... DX90QBBBM/ няма ли да върши добра работа?
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mikk »

TP-Link TL-WR1043ND Не съм го пипал,ама много го хвалят, не съм чул нищо за Асуса от линка ти. Аз бих заложил на TP-Link TL-WR1043ND ако бях на твое място. Също така бих се опитал да се уговоря с магазина ако не ми върши работа да го върна.

Но преди всичко бих приел колегата който предложи услугитеси да дойде на място да види как е, туко виж си се разминал само с 10лв.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

Mikk написа:TP-Link TL-WR1043ND Не съм го пипал,ама много го хвалят, не съм чул нищо за Асуса от линка ти. Аз бих заложил на TP-Link TL-WR1043ND ако бях на твое място. Също така бих се опитал да се уговоря с магазина ако не ми върши работа да го върна.

Но преди всичко бих приел колегата който предложи услугитеси да дойде на място да види как е, туко виж си се разминал само с 10лв.
Той колегата със сигурност ще дойде на място. Просто събирам информация за рутери в случай, че трябва да купувам.
Публикувай отговор