Въпрос за интернет на Тракия кабел

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от didka »

Ползвам TL-WR941ND и мога да дам мнение, че работи без никакви проблеми и забивания вече няколко месеца.
Шестдесет и няколко лева...бях готов да дам още малко отгоре за 1043 модела, но в мост компютри ме убедиха,
че разликата е някаква допълнителна екстра, която не си струва ( не си спомням какво беше ) и се отказах от него.
Обхвата е постоянен и стабилен. Може да сравниш двата модела и да не хвърляш едни 30-40 лева напусто... :bigboss:
Dog drags - no tracks...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 595
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

didka написа:Ползвам TL-WR941ND и мога да дам мнение, че работи без никакви проблеми и забивания вече няколко месеца.
Шестдесет и няколко лева...бях готов да дам още малко отгоре за 1043 модела, но в мост компютри ме убедиха,
че разликата е някаква допълнителна екстра, която не си струва ( не си спомням какво беше ) и се отказах от него.
Обхвата е постоянен и стабилен. Може да сравниш двата модела и да не хвърляш едни 30-40 лева напусто... :bigboss:
Аз съм имал такъв, но също не бях доволен от скоростта на връзката.
В друг форум ми говорят за нещо си наречено наностеишън, ама бъкел не ми е ясно това какво е и за какво служи.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от didka »

Още малко разсъждения:
Колкото и скъп рутер да вземеш, обхвата няма да се подобри поради разни изисквания към максималната стойност на интензитета на електромагнитните вълни, които излъчва устройството (в случая-рутер). При мобилните телефони е SAR. Разликата е в останалите параметри и характеристики. Затова от смяна на марки и модели няма смисъл донякъде.
Търси друг вариант, не е проблема в рутера, панела е мрежа от арматура, която служи като екран за лаптопа ти в хола.
Антената не става ли да се прокара в коридора?
Dog drags - no tracks...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 595
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

В коридора съм със съвсем пресен ремонт и облицовка и няма вариант.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от didka »

Остава ти близу и рутер в хола. Щом имаш коаксиал до там и не ти се дупче...
Вдигането на скоростта няма да ти реши проблема. И аз съм така с положен коаксиален в пода и нямам варианти. :)
Dog drags - no tracks...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 595
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

Кабела на телевизията е до спалнята, а не до хола. В хола съм на Булсатком. Разбрах, че има някакви рутери, които могат да улавят сигнала от 1-я и да го усилват. Ще говоря с момчето като дойде в нас за всякакви варианти, но важното е да се подобрят нещата.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от didka »

Няма начин да няма начин... :bigboss:
Dog drags - no tracks...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 595
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

Ще се търси вариант на място от момчето, което разбира. Аз колкото и да мисля нищо не мога да измисля сам, защото не знам кое, как и т.н.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 595
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за интернет на Тракия кабел

Мнение от Mendeleev »

Проблема е решен. След преместване на рутера в съседната стая и пускане на интернет със скорост 150мб нещата дойдоха на мястото си. Тази скорост идва малко множко за сегашния ми рутер, но за в бъдеще като се скапе ще се взема някой мощен като 1043 и тогава ще се мачка нета :chaingun: Благодаря на хората отделили време за темата.
Публикувай отговор