Репатриране на автомобил

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от vkv »

Mendeleev написа:Е сега вече очаквам да се изсипе кофа с помия върху мен...
Място за инвалид - ей на такъв знак спрях. Лош човек съм нали?
Oooooo неправилно си ме разбрал.Наистина се радвам,че има хора като теб които си признават грешките.
Попитах за мястото защото се замислих кой ще е този човек
че е на точно определен човек
.
Сега се замислям над нещо друго дали е разрешено някой да си очертае паркомясто,да си го плати и постави знак инвалидно място и да го ползва само той.Чел съм правната уредба по въпроса и съм 99%,че това не може да се случи,...........но има все пак 1% вероятност.
Предполагам си имал предвид не определен човек,а соц. група....в случая инвалиди.
:cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от zvezda »

Според мен е възможно да си платиш и да си го ползваш само ти - без табела за инвалид. Поне в София има не 1-2 места, които са със "служебен абонамент". Сигурно и в Стара Загора го има.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от vkv »

zvezda написа:Според мен е възможно да си платиш и да си го ползваш само ти - без табела за инвалид. Поне в София има не 1-2 места, които са със "служебен абонамент". Сигурно и в Стара Загора го има.
Хммм,не съм чувал за такава практика.Интересно как ще "пази"мястото през деня.Сега се сещам в Поморие така са си очертали паркоместа и са написали,че е платено.....така,че може да сте прави.В Ст.Загора обаче не съм виждал такива места за паркиране за частни лица.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Mendeleev »

Има знам за спиране на инвалиди и впоследствие разбрах, че имало един човек от блока, който е инвалид и спира там. Отделно има знак за забранено спиране и паркиране на улицата пред тротоара, където е знака. Едва ли е само за този човек знака, но той ползва това свое право да паркира точно там, а нищо чудно от общината да са сложили пред блока на точно това място, заради него.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Roshavv »

Mendeleev написа:................ а нищо чудно от общината да са сложили пред блока на точно това място, заради него.


Няма се трогне никой в общината... ако не е на някой някой....

А иначе как ти даде сърце да спреш на място за инвалиди???
Аз спирам доста често по такива места с личния си автомобил,НО само като возя инвалид и поставям карта на предното стъкло. Досега само веднъж съм имал отправени забележки,но като обиколя колата и отворя другата врата и става ясно защо съм спрял там.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Mendeleev »

Roshavv написа:
Mendeleev написа:................ а нищо чудно от общината да са сложили пред блока на точно това място, заради него.


....А иначе как ти даде сърце да спреш на място за инвалиди???....
Ами понеже гледам постоянно спират други коли и аз като съм за 15-на минути само понякога го ползвах ( 1-2 пъти ) това място. Въобще не съм предполагал, че се ползва постоянно, което не ме оправдава де. Помислих, че е сложен за все случай, ако някой ден инвалид няма къде да паркира да го направи точно там. Самото място е на средата на тротоара и е адски странно и затова се обърках. Аз като ходя в Кауфланд примерно никога не спирам на такова място, даже да няма места, но от къде да предположа, че някой ще се снабди с такова пред собствения си вход - странно е. Има толкова инвалиди, които паркират на не такива места. Както и да е - изместих темата.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от realprofesora »

В Германия има такива места за инвалиди на всяка уличка. Никой не спира там, макар глобата да е само 50евро.
Popopopopo
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Mendeleev »

Явно трябва да променя мисленето и културата си! Ще си взема бележка.
petaruz
Новак
Новак
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 09, 2010 21:27 pm

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от petaruz »

След няколко месеца чакай акт от кмета(зам.кмета) за нарушение на общинска наредба сумата е според нарушението и няма нищо общо с репатрирането а с извършеното нарушение на територията на общината това от личен опит :wink:
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Репатриране на автомобил

Мнение от Mendeleev »

petaruz написа:След няколко месеца чакай акт от кмета(зам.кмета) за нарушение на общинска наредба сумата е според нарушението и няма нищо общо с репатрирането а с извършеното нарушение на територията на общината това от личен опит :wink:
Точно за този акт ми беше въпроса дали го пишат на всеки и в какъв размер е. Значи ще видим във времето.
Публикувай отговор