Шофирайте внимателно и разумно.

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от sawo »

4-те най-тъпи заключения на неразбиращите от автомобили:

1. Притежаването на стара кола, означава че нямаш пари.
2. По-голямата кола е по-сигурна.
3. Бързите коли са безсмислени заради ограниченията.
4. Безсмислено е да се кара с ръчни скорости.
Например mazda2 има 5 звезди за сигурност на ncap, а е не по-голяма от старата опел корса. smart също имат изключително висока степен на сигурност, колкото и смешно да звучи - заради яйцевидната конструкция на купето :)
Аватар
satanata_83_stz
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 22:42 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от satanata_83_stz »

muhogon написа:
Ти шофьор ли си?Карай смело с модерна кола,ще те дават по новините някой ден!!!Тук става дума за сцепление на гумата спрямо настилката!Само и единствено роля играе теглото,всичко друго е гума!!!
Не, не съм шофьор, таман се канех да почвам курса, ама чакам да поевтинеят още, и да ги направят по-качествени! Но, като гледам, ще си остана с чакането...

Сега, нека поясня нещо! Далеч съм от мисълта, че с големите коли не стават фатални катастрофи, просто при тях, вероятността да оцелееш, е по-голяма, съпоставена едно към едно, с по-малките! Впрочем, никъде не съм казал "модерна" кола, има и малки коли, също супермодерни! По-голямата кола предполага по-голяма устойчивост на завои, захлъзване, големи скорости! А пък, ако играеше роля само теглото, защо ли измислят разни неща, като ABS например?
Братле,мисля че си далеч от истината!А да си чувал че АБС-а някога пречи???
Аз работя в тази сфера така че не мисля да давам лекции.......
Направи си труда да почетеш малко за да можеш да даваш адекватни мнения!
Не карайте след Белата,от там може да мине само Турбо Витара!!!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от realprofesora »

satanata_83_stz написа:
muhogon написа:
Ти шофьор ли си?Карай смело с модерна кола,ще те дават по новините някой ден!!!Тук става дума за сцепление на гумата спрямо настилката!Само и единствено роля играе теглото,всичко друго е гума!!!
Не, не съм шофьор, таман се канех да почвам курса, ама чакам да поевтинеят още, и да ги направят по-качествени! Но, като гледам, ще си остана с чакането...

Сега, нека поясня нещо! Далеч съм от мисълта, че с големите коли не стават фатални катастрофи, просто при тях, вероятността да оцелееш, е по-голяма, съпоставена едно към едно, с по-малките! Впрочем, никъде не съм казал "модерна" кола, има и малки коли, също супермодерни! По-голямата кола предполага по-голяма устойчивост на завои, захлъзване, големи скорости! А пък, ако играеше роля само теглото, защо ли измислят разни неща, като ABS например?
Братле,мисля че си далеч от истината!А да си чувал че АБС-а някога пречи???
Аз работя в тази сфера така че не мисля да давам лекции.......
Направи си труда да почетеш малко за да можеш да даваш адекватни мнения!
Бооожеееее! :heat:
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от muhogon »

Братле,мисля че си далеч от истината!А да си чувал че АБС-а някога пречи???
Аз работя в тази сфера така че не мисля да давам лекции.......
Направи си труда да почетеш малко за да можеш да даваш адекватни мнения!
Е, нямам претенции за цялата истина, но пък, за коя истина иде реч? А пък и идеални работи няма, АБС-а едва ли прави изключение, ама не знам , след като пречи, защо го слагат изобщо? Ей-тъй, за спорта, и силните усещания ли? Безплатен адреналин?

За кое да прочета, че не разбрах? Как се шофира в дъжд, сняг, заледено, и т.н.? Между другото, какво точно работиш в тая сфера, ако не е тайна?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от realprofesora »

muhogon написа:
Братле,мисля че си далеч от истината!А да си чувал че АБС-а някога пречи???
Аз работя в тази сфера така че не мисля да давам лекции.......
Направи си труда да почетеш малко за да можеш да даваш адекватни мнения!
Е, нямам претенции за цялата истина, но пък, за коя истина иде реч? А пък и идеални работи няма, АБС-а едва ли прави изключение, ама не знам , след като пречи, защо го слагат изобщо? Ей-тъй, за спорта, и силните усещания ли? Безплатен адреналин?

За кое да прочета, че не разбрах? Как се шофира в дъжд, сняг, заледено, и т.н.? Между другото, какво точно работиш в тая сфера, ако не е тайна?
Автомобилен изпитател.....(на автомобили с и без ABS).
Popopopopo
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от Bul-Dog »

Някой нещо да е чул за вчерашната катастрофа?
На моста за "Кольо Ганчев" синьо рено беше се натресло в камион на "Чистота"-та, имаше линейка, пожарна и полиция-това вчера сутрин, час 5:45.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от muhogon »

Автомобилен изпитател.....(на автомобили с и без ABS).

По-скоро, без..., пречат му! :mrgreen:
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от admin »

Вчера, прибирам се към Стара Загора и малко след разклона на Подслон, виждам пред мен някакъв с рено русенска регистрация. Пускам си мигач, подавам газ да го изпреварвам лекичко и забелязвам, че този започва да пуши. Подава газ леко, гледам 120, 140 тоя вече кади, 150 с голям зор ама съм си до него, няма коли на платното пред нас. Чудя му се на селския акъл. В закона изрично пише когато те изпреварват не бива да увеличаваш или да се намаля скоростта ... ако искаш да го изпревариш, като му свърши маневрата започни си твоя, както и да е. Натиснах педала до край, километража скочи на 240 и го оставих да ми диша праха. Играх му едни авариики за спорта и понамалих. Гледам го, настига ме с бясна скорост .. около 150 км/ч, аз карах със 100 но тъй като съм по - пъргав по лесно ги изпреварвах и го оставих някъде на зад и се отказа. Подобна история на същото място преди една седмица ми се случи с един хасковски каун с опел комби с малко дете в колата. Чудя им се на селският акъл.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от sawo »

Да между другото преди време на почти същото място само, че в обратна посока ми се случи същото нещо. На всичкото отгоре беше и някаква лелка. Не знам да няма някакви неписани закони, че там външни хора нямат право да изпреварват ? За да е по-забавно в момента в който изпреварих видях един дядо с едно жигули - тръгнал да изпреварва 7 коли, повечето от които се движат по-бързо от него. В първия момент се опита да си продължи маневрата, но като видя, че няма да ходя никъде сви рязко в колоната и за малко да причини верижна катастрофа. Явно някакви редки олигофрени преобладават в този край....
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от emzo »

dci мАторите на рИно са тромави. Не могат да правят дизелови мотори.

Ама и ти па ти 240 .... тегли му една майна стой зад него и си карай, за к'во ти е да ставаш черна хроника.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от sawo »

Затова избягвам да се мотам при изпреварване - започват да си създават някакви илюзии, че едвам-едвам ги изпреварвам и веднага минават в режим бързи и яростни... Някаква наша си черта е това...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от realprofesora »

Като ви слушам и си мисля, че май сте аматьори и другите ви пречат. Аз съм 90 коня... на газ и не съм имал проблеми досега с изпреварване.
Popopopopo
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от The enD »

realprofesora написа:не съм имал проблеми досега с изпреварване.
Лесен си за изпреварване :lol:
gild
Потребител
Потребител
Мнения: 125
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 10:42 am

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от gild »

Онзи ден гледах от казанлък към стз-то, един джип изпреварваше една хондичка. Само че на 400 - 500 метра от джипа идваше камион и този с хондата продължи да я натиска за да не му даде да го изпревари, най на края този с джипа просто се прибра защото иначе щеше да се удари челно в камиона и изхвърли този селяк с хондата. Оня спра в банкета едвам, не се удари ама му стана тъпо.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от muhogon »

admin написа:Вчера, прибирам се към Стара Загора и малко след разклона на Подслон, виждам пред мен някакъв с рено русенска регистрация. Пускам си мигач, подавам газ да го изпреварвам лекичко и забелязвам, че този започва да пуши. Подава газ леко, гледам 120, 140 тоя вече кади, 150 с голям зор ама съм си до него, няма коли на платното пред нас. Чудя му се на селския акъл. В закона изрично пише когато те изпреварват не бива да увеличаваш или да се намаля скоростта ... ако искаш да го изпревариш, като му свърши маневрата започни си твоя, както и да е. Натиснах педала до край, километража скочи на 240 и го оставих да ми диша праха. Играх му едни авариики за спорта и понамалих. Гледам го, настига ме с бясна скорост .. около 150 км/ч, аз карах със 100 но тъй като съм по - пъргав по лесно ги изпреварвах и го оставих някъде на зад и се отказа. Подобна история на същото място преди една седмица ми се случи с един хасковски каун с опел комби с малко дете в колата. Чудя им се на селският акъл.

Като чета така, май гонката е свършила сигурно, чак към Метро? Щото с тая скорост, няма и път да остане, къде да завърши изпреварването! Пък и как ги вдигнахте тия скорости на тоя път? Впрочем, реното кой модел беше, освен, че е дизел?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор