Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Null
Потребител
Потребител
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 23:24 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от Null »

ти докато дървено-философстваш виж някой ти го е написал по-подробно от мен http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... bulgariia/ :wink:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

http://m.capital.bg/politika_i_ikonomik ... _e_trugnal

Според официалната стъкмистика, безработицата в Пловдив е вече под 8%, и продължава да пада, дали тука има такава тенденция?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от sawo »

Ами чети малко и ще разбереш :) В град Ст. Загора е 5,0% и продължава да пада :)
http://www.starozagorci.com/news-19952.html
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

Дали 5% , отчетени от БТ,са реални? Все пак, там го отчитат като намаляване броя на регистрираните, обществена тайна е, че огромният процент просто не се регистрират, ако нямат право на обезщетение! Интересно е и друго, къде толкова започват работа, не виждам нещо новооткрито? Сигурно се отчита заминаващите за сезонна работа на морето, и други такива, дали е заслуга на общината или града? И е срамота, че вече и Казанлък ни бие по показатели, май, там трябва да се премести областния център?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

Нови работни места могат да се откриват във всякакви фирми, не само в новооткрити. Стара Загора има стабилни.
Като Стара Загора размаза и по безработица любимото ти гето, пак обърна плочата да търсиш от 9 кладенеца вода. :)
Друг път мисли преди да провокираш, че на лъжата краката са къси. :)
Null
Потребител
Потребител
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 23:24 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от Null »

sawo написа:Ами чети малко и ще разбереш :) В град Ст. Загора е 5,0% и продължава да пада :)
http://www.starozagorci.com/news-19952.html

Ти въобще четеш ли ги тези местни сайтчета, да не падне като в Русия под нула процента ? Всички журналя в СЗ се оглеждат много внимателно откъде-накъде духа вятъра, като внимават за кой, какво, кога и т.н. пишат. Възхвала за всички управляващи и за цялата Община, възхвала за всички местни бизнесмени, възхвала за (мало)умниците направили 90 процента от улиците еднопосочни, не за да се облекчи трафика, а за да се разчертае местенце за синя, зелена и всякаква зона, абе лизане му е майката..
abc написа:Нови работни места могат да се откриват във всякакви фирми, не само в новооткрити. Стара Загора има стабилни.
Като Стара Загора размаза и по безработица любимото ти гето, пак обърна плочата да търсиш от 9 кладенеца вода. :)
Друг път мисли преди да провокираш, че на лъжата краката са къси. :)

За лъжата не знам, ама на твоята измислена статистика, нямаща нищо общо с реалността в СЗ краката вероятно вече ги няма. Виж Капитал са ти го написали черно на бяло, или и те работят за мен и лъжат, ако искаш да те разходя с колата до Пловдив, че да се убедиш на живо за какво става дума? Някой ден като напуснеш бащиният апартамент и започнеш да си търсиш работа ще ме разбереш, сега няма смисъл да се напъваш :wink:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

abc написа:Нови работни места могат да се откриват във всякакви фирми, не само в новооткрити. Стара Загора има стабилни.
Като Стара Загора размаза и по безработица любимото ти гето, пак обърна плочата да търсиш от 9 кладенеца вода. :)
Друг път мисли преди да провокираш, че на лъжата краката са къси. :)
Какво е "размазал" не знам, ама неслучайно питах - какво ново се е открило? Без да се откриват нови, перспективни предприятия, никакво съществено намаление на безработицата няма да има, на местно ниво! Че са хванали стотина балъка за 6 месеца "стажантски", или че отсега заминават за сезонната заетост по курортите, е преливане от пусто в празно! Нали гледам обявите за заявени места, даже Казанлък вече се движи по-напред!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

Null написа:
sawo написа:Ами чети малко и ще разбереш :) В град Ст. Загора е 5,0% и продължава да пада :)
http://www.starozagorci.com/news-19952.html

Ти въобще четеш ли ги тези местни сайтчета, да не падне като в Русия под нула процента ? Всички журналя в СЗ се оглеждат много внимателно откъде-накъде духа вятъра, като внимават за кой, какво, кога и т.н. пишат. Възхвала за всички управляващи и за цялата Община, възхвала за всички местни бизнесмени, възхвала за (мало)умниците направили 90 процента от улиците еднопосочни, не за да се облекчи трафика, а за да се разчертае местенце за синя, зелена и всякаква зона, абе лизане му е майката..
abc написа:Нови работни места могат да се откриват във всякакви фирми, не само в новооткрити. Стара Загора има стабилни.
Като Стара Загора размаза и по безработица любимото ти гето, пак обърна плочата да търсиш от 9 кладенеца вода. :)
Друг път мисли преди да провокираш, че на лъжата краката са къси. :)

За лъжата не знам, ама на твоята измислена статистика, нямаща нищо общо с реалността в СЗ краката вероятно вече ги няма. Виж Капитал са ти го написали черно на бяло, или и те работят за мен и лъжат, ако искаш да те разходя с колата до Пловдив, че да се убедиш на живо за какво става дума? Някой ден като напуснеш бащиният апартамент и започнеш да си търсиш работа ще ме разбереш, сега няма смисъл да се напъваш :wink:
Ти Капитал за последна инстанция ли ги смяташ?
Поне им чети тогава статиите по-внимателно. Дори в една от тях директно си пише как община Пловдив е платила на Industry Watch и Капитал за промотиране, че цяла България смята Пловдив за беден и депресиращ град.

Развитието на Пловдив е 1 напред - 2 назад. Открива ишлемарска работилница със 100 работни места в селата, а закрили 2 други, обаче за тях не пише нищо. В крайна сметка пловдивска област е с 40 000 работни места по-малко. Те и предимно селяните работят там. От гр.Пловдив са малко работниците. Гледа чушки, домати и кокошки в селото, взима едни 450 лв. от фабриката и горе долу си вързва бюджета. Ама за хора, свикнали на охолен градски живот, това достатъчно ли е? Как мислиш?

И, ако ще се местя от Стара Загора, ще отида в София. Но да отида в един по-беден и неугледен град, честно казано би ме било срам. Как ще изглеждам в очите на близките и приятелите си, че съм сменил Стара Загора с по-непрестижен град? :crazyeye:
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от slimarkov »

Тази тема е крайно време да се заключи от модераторите.
Освен да всява смут с фалшива информация без аргументи, нищо друго не прави!
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

slimarkov написа:Тази тема е крайно време да се заключи от модераторите.
Освен да всява смут с фалшива информация без аргументи, нищо друго не прави!
Подкрепям! На лъжата краката са къси!

Изображение
Null
Потребител
Потребител
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 23:24 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от Null »

abc написа:
И, ако ще се местя от Стара Загора, ще отида в София. Но да отида в един по-беден и неугледен град, честно казано би ме било срам. Как ще изглеждам в очите на близките и приятелите си, че съм сменил Стара Загора с по-непрестижен град? :crazyeye:
в Арнаутито не си ходил като те гледам какви небивалици пишеш :heat: пък до София само през Google/Maps. Да са живи и здрави вашите да те издържат още дълги години.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

Добре, че ти не ме издържаш. :haha:
Че ще ти е тежичко. Моят стандарт не е от ниските. :)

Относно кой къде е ходил и какво е видял, мисля от няколкото стотин мнения отдавна е станало ясно кой какво знае и какво интелектуално ниво представлява. Така че, учи се, докато имаш шанс. :cute:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

Да се казва, че Пловдив е неугледен град, е или пълно безхаберие, или проява на синдрома на конските капаци! Последните години често ми се налага да ходя дотам, доста го пообиколих, и не мога да се съглася с това, в никакъв случай! Истината е, че докато тука се кара по някаква инерция от миналото, там тепърва /от няколко години/, набират скорост, и резултатите ще са неизбежни, но не в наша полза! Те вече се и виждат, при един сравнително слабо индустриализиран в миналото град, Пловдив започва да се задъхва от недостиг на кадри, в средната и тежка промишленост! Което е логично, при липса на утвърдени традиции в тези области, недостигът е закономерен, и вече се залага на привличане на хора от цялата страна, включая и родната ни Ст.Загора! Който хвърли дори един бегъл поглед на сайтове като джобса, ще разбере, за какво иде реч - обявените места са в пъти повече, и много повече насочени към реалния сектор, отколкото тука!

Картинката тука е доста шарена, но като цяло, тенденцията е към спад и деиндустриализиране. Всичко, що-годе читаво и работещо, беше тотално унищожено, а то не беше никак малко! Да са живи и здрави мините и тецовете, та все още ни създават имидж на добър град за живеене, къде с пряка заетост на хиляди хора, къде с накачулени като кърлежи по тях частни фирмички! Ако в един хубав ден, гигантът Марица-изток се срути, независимо по какви причини, това директно ни праща в категорията градчета, от типа на Враца, Монтана, Видин, и прочие! Трябва местните пишман-патриотари свещи да палят на лошия социализъм, и още по-лошите комунисти, и на хептен лошата Русия /тогава СССР/ че тогава изградиха този комплекс, та да могат сега да се пъчат като пуяци, и говорят недотам верни неща! Защото забелязвам, че същите патриотари, страстно отхвърлиха преди време Южен поток и Белене, като безкрайно лоши, набутващи, заробващи, и прочие дрънканици! Добре, че навремето е нямало такива кресльовци, по-скоро, не е имало кой да ги слуша, та комунистите са се "набутали" здраво с построяването на този комплекс, иначе сега да сме живи за оплакване! Това е истината, градът ни без Марица-изток е загинал, и сега загива, но по-бавно, това е разликата! Затова от общината си лъскат имиджа, с недотам нужни градинки и прескъпи автобуси, просто защото, няма друго!

За София няма да се спирам, явно този, който я споменава, си няма хабер от тоя град, и какво представлява всъщност, та го предлага за алтернатива!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от abc »

Ами, като са им толкова ниски заплатите, как няма да имат липса на кадри?
И кадърните ще се метят в София и Стара Загора или направо в чужбина.
Аз те съветвам, освен да четеш PR статиите на пловдивска община, да гледаш цялата картинка: :gamer:

НАЕТИ ЛИЦА ПО ТРУДОВО И СЛУЖЕБНО ПРАВООТНОШЕНИЕ - Област Пловдив:

10.2008 - 242 553
10.2009 - 238 630
10.2010 - 223 761
10.2011 - 216 693
10.2012 - 220 545
10.2013 - 216 548
10.2014 - 209 016
10.2015 - 207 836
Any comment? :spank:

Доколкото знам два от ТЕЦ-овете са строени от братята американци.
А ТЕЦ 2 от времето на социлизма трябваше 1,5 милиарда инвестиции, за да му увеличат капацитета и да покрие екологичните норми.
В Област Стара Загора до към 1954 г. е имало заводи за коли и за самолети дори. Къде са сега? :angry:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ексклузивно Стара Загора плаща 526 509 лв. за автобус, който в София струва 303 154 лв.

Мнение от muhogon »

abc написа:Ами, като са им толкова ниски заплатите, как няма да имат липса на кадри?
И кадърните ще се метят в София и Стара Загора или направо в чужбина.
Аз те съветвам, освен да четеш PR статиите на пловдивска община, да гледаш цялата картинка: :gamer:

НАЕТИ ЛИЦА ПО ТРУДОВО И СЛУЖЕБНО ПРАВООТНОШЕНИЕ - Област Пловдив:

10.2008 - 242 553
10.2009 - 238 630
10.2010 - 223 761
10.2011 - 216 693
10.2012 - 220 545
10.2013 - 216 548
10.2014 - 209 016
10.2015 - 207 836
Any comment? :spank:

Доколкото знам два от ТЕЦ-овете са строени от братята американци.
А ТЕЦ 2 от времето на социлизма трябваше 1,5 милиарда инвестиции, за да му увеличат капацитета и да покрие екологичните норми.
В Област Стара Загора до към 1954 г. е имало заводи за коли и за самолети дори. Къде са сега? :angry:


Да, тецовете са строени от брадърите геймериканци, от турско робство са ни освободили пак те, с 6-ти американски флот начело, и прочие дивотии! Що ли не съм учуден на такова вкоренено невежество, 25те години преход са използвани максимално добре за мозъчни промивки, в национален мащаб! И ако ми кажеш, коя е марката коли, произвеждана в Ст. Загора, и къде точно, ще те призная за уникум, обещавам! Самолетите оставям без коментар, сигурно са предшествениците на фантомите, ще политнекоректно, да са на МИГ-овете :mrgreen:

Липса на кадри има, /почни малко от малко да четеш, не да бърбориш глупости като латерна/, защото няма подготвени такива, много от отраслите тепърва навлизат в този си мащаб там! Едно обучение, и последваща квалификация, не стават за ден, месец, или година, и не всички издържат докрай! Има специализирани производства, където са нужни години стаж и квалификация, за да си що-годе в час с нещата! Ама какво ли да ти ги казвам на тебе, твоите винаги ще си останат на предучилищно ниво!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор