Индустриално-икономическа зона и градско развитие в Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Отговори
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: нед апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Индустриално-икономическа зона и градско развитие в Стара Загора

Мнение от abc » ср фев 05, 2020 23:47 pm

"Схлупеното" Хрищени по случайност е едно от най-големите села в България.

Evko1
Начинаещ
Начинаещ
Регистриран: чет сеп 21, 2017 22:36 pm

Мнение от Evko1 » чет фев 06, 2020 9:35 am

slimarkov написа:
ср фев 05, 2020 21:10 pm
Jeane Jack написа:
ср фев 05, 2020 13:05 pm
Нищо няма да "добавят", хората да не са луди, та сами да влизат във вълчия капан? Това са последните напъни на една компрометирана администрация, да се закрепи на власт, чрез изкуствено окрупняване, и оттам и завишаване на местните бюджети, за по-голямо крадене! Може да добавят само някое почти обезлюдено село /като Сулица, Остра Могила/, да имитират дейност, и дотам...
От малките села ще добавят Минералните бани, но не и Сулица и Остра могила.
Има и няколко вилни зони и села на север, които вече се застрояват. Тях също ще добавят, но те са малки и не знам дали имат статут и на села. По-скоро са градски вилни зони. Дали имат и 3 хиляди души сумарно.
Evko1 написа:
ср фев 05, 2020 20:46 pm
Jeane Jack написа:
ср фев 05, 2020 13:05 pm
Нищо няма да "добавят", хората да не са луди, та сами да влизат във вълчия капан? Това са последните напъни на една компрометирана администрация, да се закрепи на власт, чрез изкуствено окрупняване, и оттам и завишаване на местните бюджети, за по-голямо крадене! Може да добавят само някое почти обезлюдено село /като Сулица, Остра Могила/, да имитират дейност, и дотам...
Всички знаят, че добавянето на нови села, ще увеличи населението на града, но знам за много малки градчета и селца, около големи градове, които нарочно не искат да се вливат, защото ще им орежат бюджетите, и то с много
То няма нужда да се добавят всички села. Само тези с блокове и авто шоуруми като Богомилово и цели индустриални зони и проект за голям търговски мол като Хрищени. С появата на ИЗ Загоре, Хрищени също ще дръпне много, защото е наблизо.

Добре е и селата между АМ Тракия и Стара Загора да се добавят към града. В тях бизнесът ври и кипи в момента. Плъзнали са алчни прекупвачи на земя, които окрупняват големи УПИ-та от по 25-30 дка и ги приготвят за продажба за логистични и търговски паркове.

Районът около село Загоре например е бъдещият старозагорски вариант на ИЗ Тракия край Пловдив, която е един прекрасен проект, от който може да се поучат старозагорските управници.

Планове многооо.. колко ще се случат обаче, ще покаже бъдещето.

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: нед юни 01, 2008 0:03 am

Мнение от slimarkov » чет фев 06, 2020 9:41 am

abc написа:
ср фев 05, 2020 23:47 pm
Откъм 3-те подхода към Хрищени има 3 индустриални зони. Скоро ИЗ "Загоре" ще се появи на тази локация също така.
Между другото, освен, че в "селото" има проект за голям мол (вярно в частта до пътя за Стара Загора), но има и 152 нови разрешителни за сгради само за година. Егаси селото - има повече строителни разрешителни от няколко областни центрове.
Изображение

abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от abc » чет фев 06, 2020 11:32 am

slimarkov написа:
чет фев 06, 2020 9:41 am
abc написа:
Откъм 3-те подхода към Хрищени има 3 индустриални зони. Скоро ИЗ "Загоре" ще се появи на тази локация също така.
Между другото, освен, че в "селото" има проект за голям мол (вярно в частта до пътя за Стара Загора), но има и 152 нови разрешителни за сгради само за година. Егаси селото - има повече строителни разрешителни от няколко областни центрове.
Ахаха, като на Evko1 родният блатен градец например. :haha:

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » чет фев 06, 2020 12:27 pm

abc написа:
чет фев 06, 2020 11:32 am
slimarkov написа:
abc написа:
Това е М.Р. - фенът на Debian, който пише щуротии по мой адрес из всички форуми и лъже (защото вероятно е заблуден), че пиша от акаунти, които не са мои.
Някои от колегите му от Маг Студио, Глобул и Johnson Controls ги познавам лично. Казват, че е точен пич.

Ако, както той вярва аз бях онзи, който пише глупостите под статиите за Русе, заради които явно се е trigger-нал, защо не си зададе въпроса, защо досега никога не съм му поствал нещата, които знам за него, когато публикува мои лични данни - снимка, имена, адрес, ЕГН и прочие (имам даже отворен случай в КЗЛД и с едно действие може да се задвижи сериозно производство срещу него. Не съм го направил само, защото очаквах да се вразуми.). Жалко, че мисли разни тролове за мен и не може да види очевидното.
Изображение
Отдавна съм забелязал, че живее в голяма заблуда. И съм му го казвал на лични съобщения.
Аз никога не съм крил кой съм. Не пиша глупости за Русе и избягвам такива теми от поне 10 години. Когато ме провокирате тук (или преди в SSC) няма как да не отговаря обаче.

В SSC съм казвал кой съм даже публично, както и на Б.Б.(модератора). Това, че шепа хора убеждават М.Р., че аз пиша глупости си е негов проблем. Даже му писах лични съобщения да се разберем по телефона като интелигентни хора. Предложих телефона ми. Сега пак бих му го дал, за да спре тази глупост.

Повтарям, че не аз пиша глупостите за Русе и аз не съм ползвател на редицата изброени никове, за които съм обвиняван от него.
Как може да съм abc, G7G и други, с които дори не споделям общо мнение?
За другите акаунти, които не са мои (от други форуми) дори няма до коментирам. Дори модераторът може да потвърди, че пишем от различни локации с реални IP адреси. Луда работа.

И сега да каже М.Р., ще му дам телефонен номер и ще се разберем като зрели хора.
Той даже мисля, че знае, че не аз пиша глупостите и защо се прави това тогава?

Тъпото е, че с онзи другия Г.Х. от вестник Утро (за който дори не предполагах, че съществува, докато не ме светнаха) са се нахъсали срещу мен, а ако се погледне историята на профила ми в SSC (ВОДА) никъде не съм започвал аз да пиша срещу тях и техния град, който аз харесвам и даже от Северна България ми е от любимите градове. Имам си даже сантиментални причини за което...

Не казвам, че преди десетилетие не съм имал вина за разни глупави спорове, но аз съм се извинил за глобулската простотия преди десетилетие, както на М.Р. така и на моя бивш съученик и колега А.М. От около година след този случай не съм писал глупости под нито един материал. Нито един!

И още нещо, поне 80% от публикуваните неща за мен из форумите са напълно неверни и мога лесно да го докажа.
М.Р., засрами се! Ако ти се занимава с дела, полиции, детектори на лъжата, адвокати и куп други простотии продължавай в същия дух.

Аз имам повече информация за теб, отколкото ти за мен. Давам телефон за връзка веднага ако си размислил и искаш да се разберем като нормални хора. Пиши ми лично съобщение и ще се разберем, за да не си усложняваме живота взаимно.

П.П. Извинявам се на форумците и админа за офф топика, но тези неща трябваше да се адресират.

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пет фев 07, 2020 21:27 pm

Интересен материал за регионалния БВП и ПЧИ:
Изображение

Изображение
https://gradat.bg/pazari-i-investicii/i ... -periferii

Jeane Jack
Потребител
Потребител
Регистриран: пон яну 20, 2020 19:20 pm

Мнение от Jeane Jack » съб фев 08, 2020 13:54 pm

Ако, както той вярва аз бях онзи, който пише глупостите под статиите за Русе, заради които явно се е trigger-нал, защо не си зададе въпроса, защо досега никога не съм му поствал нещата, които знам за него, когато публикува мои лични данни - снимка, имена, адрес, ЕГН и прочие (имам даже отворен случай в КЗЛД и с едно действие може да се задвижи сериозно производство срещу него. Не съм го направил само, защото очаквах да се вразуми.). Жалко, че мисли разни тролове за мен и не може да види очевидното.
Че си трол, е повече от ясно, но нещо пропускам - къде ти е постнал лични данни? Дай да ги видя, че поне да знам, що за невеж трол се крие зад тоя ник? Току-виж, ти препоръчам специализирано образование? Ако пък такива не са постнати, изпадаш в положение на клевета, надявам се, си наясно с това? Впрочем, дори и най-близките ми приятели не ми знаят пълното ЕГН, как пък твоето е станало обществено достояние?

Evko1
Начинаещ
Начинаещ

Мнение от Evko1 » пон фев 10, 2020 0:51 am

abc написа:
чет фев 06, 2020 11:32 am
slimarkov написа:
abc написа:
Стара Загора ли наричаш родният блатен градец?
:spank:

abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от abc » пон фев 10, 2020 1:50 am

Ти си провокатор от силно обезлюден блатен дунавски градец, с по-малкото строителни разрешения от село Хрищени.

Evko1
Начинаещ
Начинаещ

Мнение от Evko1 » пон фев 10, 2020 2:33 am

abc написа:
пон фев 10, 2020 1:50 am
Ти си провокатор от силно обезлюден блатен дунавски градец, с по-малкото строителни разрешения от село Хрищени.
Провокатор? Доказтелства?

Кой е този обезлюден дунавски градец? Аз съм от Стара Загора, която е далеч от Дунава. Не разбирам, какво общо имат строителните разрешения с другите градове - Моля да се придържаме към темата, стига спам.
:spank:

G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: съб яну 13, 2018 18:48 pm

Мнение от G7G » пон фев 10, 2020 18:01 pm

Докато разни провокатори тука не спират да пишат смешки, Стара Загора за пореден път зае 1-вото място в класацията на Файненшъл Таймс !
http://www.desant.net/show-news/52129?f ... aHm1H4pKNQ
Фактът, че сторената на времето над България неправда се поправи, ни дава право да вярваме, че сме изпълнили един исторически дълг на благодарност по отношение на нашия верен боен другар от Световната война.

Адолф Хитлер, 4 май 1941 г.

Jeane Jack
Потребител
Потребител

Мнение от Jeane Jack » пон фев 10, 2020 20:36 pm

G7G написа:
пон фев 10, 2020 18:01 pm
Докато разни провокатори тука не спират да пишат смешки, Стара Загора за пореден път зае 1-вото място в класацията на Файненшъл Таймс !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Твоето са къде по-големи смешки, в разни измислени класации :lol: :lol: :lol: И поне да е за нещо реално, а то, за "обещаващи инвестиционни дестинации"... :lol: :lol: :lol: Преведено - трай коньо, за зелени инвестиции...

Но пък, сигурно визират боклуковите инвестиции, там наистина нямаме стигане, те са вече не "обещаващи", а напълно реални... :lol:

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » вт фев 11, 2020 1:37 am

G7G написа:
пон фев 10, 2020 18:01 pm
Т.е. за градове до 1.5 млн. жители Стара Загоа е номер 1 инвестиционна дестинация в Европа, това според Файненшъл таймс.
Не е зле, никак даже! :smoukin:

Jeane Jack
Потребител
Потребител

Мнение от Jeane Jack » вт фев 11, 2020 7:54 am

Да, много е добре, само дето, ще си останем с тая класация, реално няма НИЩО, от 30 години... Това е стар прийом на евросоросогеймокрацията - колкото са по-зле нещата, толкова по-гръмки и кичозни "класации" плющят...Както е казал народа - очи пълни, ръце празни...

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » вт фев 11, 2020 23:08 pm

План за развитие на Стара Загора 2014-2020 г.

Изображение

Отговори