Регионално развитие

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Пет Апр 05, 2019 1:22 am
G7G написа: Чет Апр 04, 2019 23:50 pm Според мен ще е грешка да развалят летището и да стане логистичен център, както един господин се изказа,че имали мераци за това.
2000 декара са това.
Първо площта на летището е доколкото съм запознат над 3000 дка, а не 2000 дка.
Отделно се намира на кръстопът на 2 сухопътни пан-европейски транспортни коридора от общо 10, при това единият е автомагистрала сега, а другият ще е автомагистрала до няколко години.
Точно в това е силата на този окрупнен имот и затова много компании си точат лигите за него.

Аз неведнъж съм казвал моето мнение по темата, но ще го повторя. Ако мислят да правят малки цехчета, като тези в индустрилната зона на Пловдив - ИЗ "Тракия", където в цех работят по 150 до 450 души максимум на робски смени и ниски заплати, както в бедните области на Северозападна България (Видин и Монтана), по-добре да не се пипа летището и то да остане стратегическа инфраструктура за бъдещето.

Но има и друг вариант при който се намира голям и сериозен крупен инвеститор, който създава голям и модерен завод с 5, 6 хиляди работни места, нещо като завод на Фолксваген или нещо от сорта, тогава вече смятам, че летището няма как да даде на града повече в близките 20 години.

Позитивното в случая е, че летището ще бъде прехвърлено на община Стара Загора, защото държавата е лош стопанин.
G7G написа: Чет Апр 04, 2019 23:50 pm Иначе казаха,че работещите в IT сектора в Пловдив били 4000, а в Стара Загора 700.
Аз очаквах някаква разлика огромна, между 20-30 пъти, а то за мащабите на града ни не е чак толко зле.
Но има още какво да се желае.
Да не говорим, че Пловдив има близо 60% по-голямо население, а и доскоро държавниците го стимулираха и рекламираха като ИТ дестинация. Въпреки това, Пловдив обра повече инвестиции в кол центрове, което не е никакво ИТ за мен, а Стара Загора обра инвестициите с много по-висока добавена стойност, като тези на Зара Лаб и прочие ИТ фирми в града. Даже тези 700 позиции ми се струва, че са само програмистите. ИТ позициите в града са поне 1500-2000.
G7G написа: Чет Апр 04, 2019 23:50 pmТодоров получи критика от един от питащите,че се пипа плахо и е нужен размах и мисъл на едро.
Затова и явно получаваме трохи-за паркчета и тем подобни, тука 2 млн, там 3 млн, а правителството изсипва през това време в Пловдив и Бургас безчет милиони в развитието на тия градове.
Ами тази критика е от мен и от много други. Тодоров е преакрасен кмет и много талантлив стратег, но трябва да бъде по нахален като колегите му от Бургас и Пловдив, които просят като за последно от Б.Б. всяка троха, която им подхвърлят. Реално Стара Загора привлича повече частни инвестиции в спорта от тези два града (например вече има модерен частен стадион - Трейс Арена), но държавата обръща нещата, като налива милиони там.

Време е Тодоров да тропне по масата и да каже, че Стара Загора очаква поне 40 милиона за спортна зала - държавна пара. И да не минават номера с парцелчето в новия парк - Артилерийски, а да строят на голям булевард. Например срещу Тракийския университет, тъкмо да интегрират Богомилово към града. Стратегия им трябва и мисъл за бъдещето. Време е градът да расте настрани, а не само да се уплътнява, като София.

Тодоров да иска среща с Б.Б. и да каже "искаме това, искаме онова - точка..."
Стара Загора е 2-рата икономика в страната в крайна сметка!
Те това е, накрая изплю камъчето - ЖТ бил "прекрасен"...Лично ли го пробва, или така ти поръчаха от сороската диаспора? И щял да иска от мафиота ББ, направо ще заплача от умиление! Те и сега крадат като за световно, явно не им стига? И да се обзаложим ли, че тук, както е от началото на 90те, няма да има нищо, от тия розови брътвежи, които плющите денонощно? Лошо няма, да вземаш желаното за действително, ама накрая почва да вреди, озоваваш се специализирано заведение...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от G7G »

Пич, аре спри се вече, че ставаш банален!
Ако не е Сорос, България нямаше да е на това високо ниво.
Велики хора като него не трябва така с лека ръка да се плюят.
Великолепни бизнесмени и инвеститори като него са крайно полезни за държавата ни.
СЛЯП ЛИ СИ?
Господин Бойко Борисов и г-н Сорос-колосите на развитието в ЕС!
Специално Борисов има пълната подкрепа на ЕС благодарение и най-вече на прекрасните си способности на политик, същите, които велики хора като Сорос притежават в излишък.
Тъй,че колкото и да плюеш, няма да промениш нищо!
Великите хора като СОРОС си остават ВЕЛИКИ !
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от Веско »

Хич не харесвам Бойко Борисов,ама хич даже,нооооо целия запад и ЕС е зад него,това трябва да се признае. А в днешна България без подкрепата на западния свят към когото сме се ориентирали сме загубени. Трябва да си го кажем.Ако дойдат комунягите на влас ,тежко ни и горко.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

Веско написа: Съб Апр 06, 2019 9:10 am Хич не харесвам Бойко Борисов,ама хич даже,нооооо целия запад и ЕС е зад него,това трябва да се признае. А в днешна България без подкрепата на западния свят към когото сме се ориентирали сме загубени. Трябва да си го кажем.Ако дойдат комунягите на влас ,тежко ни и горко.


Днес сме загубени, именно защото сме "ориентирани" /окупирани/ от запада, и никакви розови финтифлюшки вече не могат да го скрият! И не знам, дали "целият" запад /или по-скоро шепа овластени, войнстващи извратеняци/ са зад ББ, но това говори само, че те са същите престъпници като него, все пак, е обществена тайна, какъв е бил ББ! И да не се забравя, че ББ също е бил комунист, дори е напуснал МВР, за да остане член на партията! Така че, какви "комуняги", какви 5 лева, западът разчита на най-продажните отрепки, да ни управляват и унищожават, по техен план!
Пич, аре спри се вече, че ставаш банален!
Ако не е Сорос, България нямаше да е на това високо ниво.
Велики хора като него не трябва така с лека ръка да се плюят.
Великолепни бизнесмени и инвеститори като него са крайно полезни за държавата ни.
СЛЯП ЛИ СИ?
Господин Бойко Борисов и г-н Сорос-колосите на развитието в ЕС!
Специално Борисов има пълната подкрепа на ЕС благодарение и най-вече на прекрасните си способности на политик, същите, които велики хора като Сорос притежават в излишък.
Тъй,че колкото и да плюеш, няма да промениш нищо!
Великите хора като СОРОС си остават ВЕЛИКИ !
Добре, че изплю камъчето, най-накрая един соросоид да си каже, че е такъв! :lol: И щом мутрите и престъпниците са "велики", кой съм аз, че да го оспорвам? То затуй сме на тоя хал, щото такива престъпници са назначени на власт! А най-много ме разсмя, какъв "великолепен бизнесмен и инвеститор" бил Сорос? :lol: В какво "инвестира", в извратенящина и продажни НПО? Просто нямам думи, еврогейските "ценности" са в пълен ход...

Само да те питам, като печен соросоид, защо една друга група соросоиди, също лично "инвестирани"от "великия", така скачат срещу соросоид-бащицата ББ? Фракционна война в сороската диаспора? :lol:
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

Египетски градове проявяват интерес към старозагорската индустриална зона „Загоре“

05 април 2019



Изображение

Областният управител на Стара Загора Гергана Микова се срещна днес с посланика на Арабска република Египет в България Моайед Фатхалла Ел Дали. Той посещава за първи път Стара Загора.

Негово превъзходителство заяви, че бизнесмени от индустриалната зона, която обединява три големи египетски града - Исмаилия, Суец и Порт Саид, проявяват интерес към старозагорската индустриална зона „Загоре“. Според г-н Еллади това е добър повод за установяване на сътрудничество между градовете Исмаилия и Стара Загора.

„Има много общо между Исмаилия и Стара Загора, както в икономически, така и в исторически план. Исмаилия също е бил разрушаван до основи, а след това възстановяван. В него днес е разположена администрацията на управлението на Суецкия канал. Градът е изключително озеленен, много красив, с много запазени къщи в европейски стил, в които са живеели строителите европейци“ каза посланик Едали.

Микова заяви, че подписването на договор за приятелство и сътрудничество може да е в основата на бъдещо успешно партньорство между български и египетски фирми. „Идеята за задълбочаване на връзките между нашите две страни е много добра и аз я подкрепям напълно. Смятам, че побратимяването между Стара Загора и Исмаилия може да засили контактите в сферата на икономиката, културата и туризма“, каза областният управител.
http://www.starozagorci.com/news-30709.html

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

А "Мюсюлмански братя" ще ни внесат ли? Пак добре, че Афганистан не проявява интерес към тая колосална "зона",че ще ни напълни с талибани... Уффф, забравих, та ИДИЛ, талибаните, Ал Кайда, и прочие, са признати за еврогейски "ценности", и тях ще "инвестират" у нас...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

muhogon написа: Нед Апр 07, 2019 12:04 pm А "Мюсюлмански братя" ще ни внесат ли? Пак добре, че Афганистан не проявява интерес към тая колосална "зона",че ще ни напълни с талибани... Уффф, забравих, та ИДИЛ, талибаните, Ал Кайда, и прочие, са признати за еврогейски "ценности", и тях ще "инвестират" у нас...
Аз проблем с мюсулманите нямам.
Нито България има такива проблеми.

Стара Загора трябва да е голям космополитен град с представителства на различни религионзи групи. Ако от мен зависи в Стара Загора бих докарал сериозна инвестиция от Саудитска Арабия, които да направят някоя голяма джамия като дарение (редовно правят такива дарения в региона на Балканите). Отделно от Израел може да се изкрънкат пари за синагога. Скоро направиха голяма католическа църква в Стара Загора, защо пък да няма и църква на Великия Мормон? :grin2:

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Последно промяна от slimarkov на Нед Апр 07, 2019 17:11 pm, променено общо 1 път.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от G7G »

Джамия няма и няма да има в града.
Ще е невъзможно, не сме ориенталски Пловдив, помните какви огромни протести имаше за това,че Ески Джамия искаха да я правят пак на джамия и да я дадат на Мюфтийството.
За синагога съм съгласен. Защо не и за будитски храм някъде?
Азиатците са голям фактор-Китай, Япония, Сингапур, Индия.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Нед Апр 07, 2019 16:38 pm Джамия няма и няма да има в града.
Ще е невъзможно, не сме ориенталски Пловдив, помните какви огромни протести имаше за това,че Ески Джамия искаха да я правят пак на джамия и да я дадат на Мюфтийството.
За синагога съм съгласен. Защо не и за будитски храм някъде?
Азиатците са голям фактор-Китай, Япония, Сингапур, Индия.
Може и будистски храм да има. Аз съм за.
Колкото до Ески Джамия, аз съм против да се прави на активна джамия, но да се построи друга скромна джамия, без минарета и викащ ходжа отгоре, защо не?
21 век е, религията не е това, което беше.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Последно промяна от slimarkov на Нед Апр 07, 2019 17:28 pm, променено общо 1 път.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от G7G »

Ясно е , ама няма да стане тука,убеден съм.
А и миналото ни , пропито с кръв и унищожения също се взима предвид.

Я кажи мнение-защо Пловдив с ТИЗ добави Бургас, а нас ни прескочи.
Не че умираме да сме част от ТИЗ, но все пак двата града си гукат явно щастливо.
Какво целят?
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Нед Апр 07, 2019 17:16 pm Ясно е , ама няма да стане тука,убеден съм.
А и миналото ни , пропито с кръв и унищожения също се взима предвид.

Я кажи мнение-защо Пловдив с ТИЗ добави Бургас, а нас ни прескочи.
Не че умираме да сме част от ТИЗ, но все пак двата града си гукат явно щастливо.
Какво целят?
По-добре е Стара Загора да си играе картите с Казанлък, а не с Пловдив или Бургас.
Така ще изпъква повече.
ИЗ "Загоре" ще има и локация в Казанлък.

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Нед Апр 07, 2019 14:18 pm
muhogon написа: Нед Апр 07, 2019 12:04 pm А "Мюсюлмански братя" ще ни внесат ли? Пак добре, че Афганистан не проявява интерес към тая колосална "зона",че ще ни напълни с талибани... Уффф, забравих, та ИДИЛ, талибаните, Ал Кайда, и прочие, са признати за еврогейски "ценности", и тях ще "инвестират" у нас...
Аз проблем с мюсулманите нямам.
Нито България има такива проблеми.

Стара Загора трябва да е голям космополитен град с представителства на различни религионзи групи. Ако от мен зависи в Стара Загора бих докарал сериозна инвестиция от Саудитска Арабия, които да направят някоя голяма джамия като дарение (редовно правят такива дарения в региона на Балканите). Отделно от Израел може да се изкрънкат пари за синагога. Скоро направиха голяма католическа църква в Стара Загора, защо пък да няма и църква на Великия Мормон? :grin2
Те и на запад отначало им се радваха, ама сетне взеха да реват! Като нямаш проблем с тях, що направо не идеш в някоя ислямска страна, ама от тия, с по-шериатските режими? И каква "инвестиция" от СА, бурки, фереджета, и трепане с камъни ли? Като си такъв пишман-космополит, върви да правиш джамии в Израел, и синагоги в Саудитска Арабия, да те видя? Там дрънкай щуротиите си, и с кого нямаш проблем?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от G7G »

Уж се заговори преди време за техничеки университет, и тая идея я зачерниха.
Аз бях питал за идеята, казаха ми,че много университети имало в България, че да има още един в Ст. Загора.
Ама какво ме интересува България, говорим за града ни, то по тая логика дайте нищо да не се прави в Ст. Загора, защото го има в София.
В Пловдив има 100000000 университета.
Защо тук да няма поне още един технически?
IT индустрията е бъдещето.
И явно пак ще ни заобикалят.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Пон Апр 08, 2019 19:25 pm Уж се заговори преди време за техничеки университет, и тая идея я зачерниха.
Аз бях питал за идеята, казаха ми,че много университети имало в България, че да има още един в Ст. Загора.
Ама какво ме интересува България, говорим за града ни, то по тая логика дайте нищо да не се прави в Ст. Загора, защото го има в София.
В Пловдив има 100000000 университета.
Защо тук да няма поне още един технически?
IT индустрията е бъдещето.
И явно пак ще ни заобикалят.
Не отвориха ли вече клона на Техническия университет или и това остана само в медиите? :)

Техническият университет открива филиал в Стара Загора



-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Пон Апр 08, 2019 21:35 pm
G7G написа: Пон Апр 08, 2019 19:25 pm Уж се заговори преди време за техничеки университет, и тая идея я зачерниха.
Аз бях питал за идеята, казаха ми,че много университети имало в България, че да има още един в Ст. Загора.
Ама какво ме интересува България, говорим за града ни, то по тая логика дайте нищо да не се прави в Ст. Загора, защото го има в София.
В Пловдив има 100000000 университета.
Защо тук да няма поне още един технически?
IT индустрията е бъдещето.
И явно пак ще ни заобикалят.
Не отвориха ли вече клона на Техническия университет или и това остана само в медиите? :)

[url=http://news.bnt.bg/bg/a/tekhnicheskiyat ... ara-zagora]Техническият университет открива филиал в Стара Загора[/url
Отвориха междугалактическия, ама се оказа че йок летище /аеродрум/, и дигнаха чукалата...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор