Регионално развитие

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от abc »

Е, коя е тая статистика?
Покажи я. В Пловдив заплатите открай време са по-ниски от Стара Загора.
Населението на Пловдив е 1.8 пъти по-голямо, но голяма част от него са малцинства.

Обявата, която си пуснал, е за пускане и натискане на едно копче, доколкото виждам.
И сигурно с часове си ровил, докато намериш най-ниската оферта за Стара Загора. :)
Тук средната работна заплата е 1400 лв. все пак, близо двойно на това, което си показал в обявата.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от muhogon »

abc написа: Съб Юни 08, 2019 21:24 pm Е, коя е тая статистика?
Покажи я. В Пловдив заплатите открай време са по-ниски от Стара Загора.
Населението на Пловдив е 1.8 пъти по-голямо, но голяма част от него са малцинства.

Обявата, която си пуснал, е за пускане и натискане на едно копче, доколкото виждам.
И сигурно с часове си ровил, докато намериш най-ниската оферта за Стара Загора. :)
Тук средната работна заплата е 1400 лв. все пак, близо двойно на това, което си показал в обявата.
Защо ми е стъкмистика на някакви добре платени чиновници, чиято работа е да изкарват положението розово? Аз ти показвам реални факти, обяви с обявени заплати, които доказват, че дори и във Видин не са по-ниски оттук! На очите си ли да вЕрвам, или на твоите шамански измишльотини? И откога започна да правиш длъжностни характеристики на професиите? :lol: И не, не съм ровил дори и минути, забравяш че страниците с обяви за Ст.Загора, са малко, виж за Пловдив, са доста повече, около 5 пъти! Там не съм ровил, че трябва време, но и там ще погледна, но съм сигурен, че пак ще са над тукашните! А тия хипотетично-стъкмистични 1400, да не се окажат накрая реално два пъти по-малко? Май, цялата розова картинка отиде по дяволите?

Апропо, населението на Пловдив е грубо, към 345 хил, а тука е към 135 хил. Поне това, показват данните в нета! Според тебе, трябва да са само 1.8 пъти повече? Е да, ама тогава излиза 243 хил? :lol: Другите 100 хил. къде ги бутуряса? :lol: Както ти казах, много си зле, откъм сметки... :lol: И един любопитен факт - ЦЯЛА Старозагорска област, няма население, колкото САМО Пловдив-град!?! Та не ви знам каква игра си играете с твоята дружка, ама освен да лъжете и дезинформирате, и то съвсем умишлено, друго не виждам...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от abc »

Никакви 5 пъти в обявите няма. Даже сайта, който си цитирал е 3 пъти.
А в Агенцията по заетостта е 2 пъти разликата, ама в полза на Стара Загора.

345 хил. делено на 243 хил. прави 1.4 пъти повече. :grin2:
Наистина съм съгласен, че даже това е по-реалистична разлика между двата града.
Пловдив е действително малко по-голям, заради няколкото панелни квартала като Тракия и Изгрев и 4-те цигански махали.

Стара Загора град също е по-голям от поне половината области в България, така че подобно е положението и с Пловдив.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от muhogon »

abc написа: Нед Юни 09, 2019 11:12 am Никакви 5 пъти в обявите няма. Даже сайта, който си цитирал е 3 пъти.
А в Агенцията по заетостта е 2 пъти разликата, ама в полза на Стара Загора.

345 хил. делено на 243 хил. прави 1.4 пъти повече. :grin2:
Наистина съм съгласен, че даже това е по-реалистична разлика между двата града.
Пловдив е действително малко по-голям, заради няколкото панелни квартала като Тракия и Изгрев и 4-те цигански махали.

Стара Загора град също е по-голям от поне половината области в България, така че подобно е положението и с Пловдив.
И в агенцията са повече в Пловдив, но дали си наясно, кои обяви отиват там? Изобщо никаква меродавност няма, затуй гледам в такива като джобс, обявите със звездички, са сигурно пък 10 към 1 за Пловдив!

Като ти казвам, че те няма в сметките, наистина е така... Според ТВОЯ коефициент /1.8/, и при РЕАЛНО население на Ст.Загора от 135 хил., излиза, че Пловдив следва да е 243хил!?! Ама той е 345 хил., пак по РЕАЛНИ данни! Та питам - КЪДЕ АДЖЕБА ОТИДОХА още 100хил? И още нещо, което с дружката си пропускате - през 2001г /преди почти 20 години/, градът е бил 150хил. души! За по-миналата година, го дават към 135 хил! Това са над 10% намаляване! За какъв растеж, за какви 5 лева иде реч? Пловдив е 345 хил /градът/, а цяла Старозагорска област, с все градове, села и махали, е към 330хил! Това са фактите, всеки който иска, може да ги намери! А не вашите глупости, дето ни заливате от месеци насам!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от abc »

Няма никакво намаляване, а увеличаване с 7000 души!
Това не ти е родната паланка, а 2-ят икономически център на България. И това го потвърждават от Столична община, а не от лудницата в Раднево, където си под запрещение.

В София работят двойно по-ефективно от Пловдив

Най-зле е Силистра с 6 080 лв. от БВП на човек
Столицата генерира близо 40% от икономиката на страната
В София хората работят над два пъти по-ефективно, отколкото в Пловдив, Варна и Бургас, става ясно от данните на НСИ за Брутния вътрешен продукт (БВП) на страната по региони.
Това е основната причина заплатите в столицата да са най-големи   и съответно жизненият стандарт да е най-висок. В София на човек от населението се падат по 28 465 лв. от произведения за година БВП. Това е над два пъти повече спрямо БВП на човек в Пловдив (11 222 лв.), Варна (12 879 лв.) и Бургас (11 372 лв.). Като това се дължи на доброто представяне на сектора на услугите в столицата, докато земеделието, което по принцип е по-малко ефективно, в София почти не се развива. В столицата се създават над 50% от стойността на всички предлагани в страната услуги. В сектора на индустрията София също се нарежда на първо място. В резултат в София се генерират близо 40% от цялата икономика на страната.
На второ място по БВП на човек се нарежда Стара Загора с 16 248 лв. на година, което нарежда общината значително пред Пловдив, Варна и Бургас. Това се дължи на изключително доброто развитие на индустрията в Стара Загора. Там бяха разкрити няколко завода на водещи компании в производството на части за автомобили, което доведе до сериозно икономическо развитие на целия регион. По обем на индустриалното производство Стара Загора изпреварва дори Пловдив и се нарежда на второ място след София. Оказва се, че индустриалното производство е доста концентрирано в страната. В общините София-столица, Пловдив и Стара Загора се създават над 44% от индустриалното производство за цялата страна.
Икономически най-зле се представя Силистра с годишно едва 6080 лв. БВП на човек от населението. На следващите места в дъното на класацията са Сливен (с 6392 лв. БВП на човек), Видин (6401 лв.) и Кърджали (6854 лв.), сочат данните на НСИ.

https://www.sofia.bg/municipality-in-th ... ot-plovdiv
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от muhogon »

Тия ги дрънкай другиму, вече се видяха фалшификатите ти... А впрочем, едно едно ярко сравнение, как за една и съща работа, в Ст.Загора с великата икономика и "нарастване" /май единствено в нечии глави/, се взема почти двойно по-малко...

https://www.jobs.bg/job/4868913

И сега, в малкия балкански град Троян...

https://www.jobs.bg/job/4868891

Само не тръгвай и тука да правиш длъжностни характеристики, моля... :lol:

Впрочем, хвърлих едно око на тая статийка, и се втрещих - къде в града ни има заводи за авточасти? Че както го пишат, явно иде реч за поне 5-6? Един дето се сещам, е Стандарт профил, с най-голямото текучество, и най-ниските заплати? И то дори не прави части, а само гумени уплътнения! Това ли е "голямото развитие"? :lol: Или не, май се сетих, в техните очи, тука вече функционират елмобилите и Магна, нали? :lol: И пак тоя поръчков НСИ, с още по-поръчкови данни за БВП... :lol: :lol: :lol:
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от muhogon »

Естествен прираст
Демография на населението
Година Раждаемост Смъртност Естествен прираст
2014
2013 9,5‰ 15,3‰ -5,8‰
2012
2011 10,0‰ 15,5‰ -5,5‰
2010 10,2‰ 15,4‰ -5,2‰
2009 10,5‰ 15,0‰ -4,5‰
2008 10,1‰ 14,8‰ -4,7‰
2007 9,9‰ 15,4‰ -5,5‰
2006 9,7‰ 15,3‰ -5,6‰
2005 9,0‰ 15,1‰ -6,1‰
2004 9,2‰ 14,9‰ -5,7‰





Топ 10 компании по оборот през 2015 г. [10]
Компания Оборот (млн.лв.) Печалба (млн.лв.)
1. ТЕЦ Марица-Изток 2 ЕАД 637,3 – 72,6
2. ЕЙ&ЕС-3С Марица-Изток 1 ЕООД 609,8 145,7
3. Мини Марица-Изток ЕАД 582,7 2,6
4. Арсенал АД 241,2 30,0
5. Зара-Е ООД 171,0 0,1
6. Градус-1 ООД 165,6 31,4
7. Загорка АД 160,7 26,1
8. Ритъм-4-ТБ ООД 128,5 0,1
9. Бисер Олива АД 89,1 9,1
10. М+С Хидравлик АД 86,9 8,6



Както казах, "прираста е отрицателен, което е видно от горната графика, а долната, показва кои са в топ 10 по оборот! Та пак ми стана смешно, понеже вътре са пак прословутите Бисер олива и Градус /които практически са едно/, където пък бях постнал обява за заплата от колосалните 645лв/БРУТО! Това ни е "великата" икономика на града, да са живи и здрави Марица-изток, че без тях всичко рухва...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от abc »

Ако вземеш статистиката на пловдивска или варненска област е досущ по същия начин.
Първите места са окупирани от енерго дружества и КЦМ (Асеновград).
Варна първите места са от енергодружества и девненските заводи. Първата реално варненска фирма е на 8-мо място в класацията на областта.

Статистиката за раждаемост и смъртност е отрицателна в цяла България. Макар и в гр.Стара Загора естественият прираст да беше положителен до 2010 г. Сега вече е на минус, но е малък от сорта на 1‰-2‰.
Големите градове, като Стара Загора, Варна и София обаче успяват бавно да нарастват, поради значителен механичен прираст към от тях от приходящи заселници.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от muhogon »

abc написа: Нед Юни 09, 2019 16:49 pm Ако вземеш статистиката на пловдивска или варненска област е досущ по същия начин.
Първите места са окупирани от енерго дружества и КЦМ (Асеновград).
Варна първите места са от енергодружества и девненските заводи. Първата реално варненска фирма е на 8-мо място в класацията на областта.

Статистиката за раждаемост и смъртност е отрицателна в цяла България. Макар и в гр.Стара Загора естественият прираст да беше положителен до 2010 г. Сега вече е на минус, но е малък от сорта на 1‰-2‰.
Големите градове, като Стара Загора, Варна и София обаче успяват бавно да нарастват, поради значителен механичен прираст към от тях от приходящи заселници.
Айде бе, та тука на първите места са все предприятия, извън града! И както казах, щом Бисер и Градус са ни мерилото, пиши я бегала! Който е работил там, знае какво говоря!

Само дето, все бъркаш за прираста! От 30 години насам, е все отрицателен, нищо положително не е имало до 2010г, ама грам даже! Пък и в годината на голямата криза, е смешно дори да говорим за прираст, кой-знае колко са избягали тогава в чужбина!
И не знам, защо все ми тикаш Варна, град на 300 и кусур километра, с голямо пристанище, едва ли има място за сравняване!

София нарасна чисто механично, откак махнаха жителството! Но другите, намаляват все повече, иначе се получава абсурда, че има над 2 млн зад граница, пък тука всичко нараства? А ние сме сред най-ударените от наложената "демокрация", понеже ни разбиха цялата тежка промишленост! И нищо съществено ново не се открива, само дребни манифактури и занаяти! Затова тук тренда е все надолу, колкото и на някои да им се иска да е обратното!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от abc »

Ествественият прираст на гр.Стара Загора беше положителен до 2010 г. Не ти говоря за прираста на България или на област Стара Загора, а само за гр.Стара Загора.

Нещо повече, Стара Загора е с по-добро съотношение млади към възрастни спрямо останалите градове.
Градът ни е цивилизован, уреден и нормално да е атрактивен за заселване.

Взето от друг форум, но доста показателни данни:

град <7 г. 7-13 14-17 18-58 ж 18-62 м >59 ж >63 м

русе 5,2% 5,5% 4,5% 31,4% 33,8% 12,8% 6,9%
плевен 5,1% 5,9% 4,9% 32,2% 33,4% 12,0% 6,5%
ст.загора 5,8% 6,3% 5,0% 32,6% 33,4% 10,9% 6,1%
пловдив 6,0% 5,7% 4,3% 32,4% 33,0% 12,0% 6,5%
бургас 6,1% 6,0% 4,7% 32,1% 33,7% 11,2% 6,2%
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

Те вече изтеглиха предложението си от града ни, даже и се отказаха пред РИОСВ.
Тъй че нито ще има такъв цех в града ни, нито ще им се плащат някакви пари.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

Тези дни се разходих из Аязмото. Много добре е направено.
Самарското знаме също е поддържано като място. И там се разходих.

Сега негативите които забелязвам. Не ми харесва как мазилката на новия басейн се е напукала под стъклените стени.
Няма ли гаранция това строителство?! :bigboss:
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

И още един минус има, който отблъсква страшно много хора край мен да не ходят в иначе прекрасния ни парк-глутници бездомни кучета!
Не съм ходил от бая месеци на Аязмото, никой край мен също не иска поради тази причина да го посещава и не знам дали още скитат тези глутници. Най-абсурдни са законите-хващат кучетата, хранят, къпят, махат паразитите, ваксинират, чипират, кастрират и...ги връщат на мястото, където са го намерили!
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Вто Юни 11, 2019 8:56 am И още един минус има, който отблъсква страшно много хора край мен да не ходят в иначе прекрасния ни парк-глутници бездомни кучета!
Не съм ходил от бая месеци на Аязмото, никой край мен също не иска поради тази причина да го посещава и не знам дали още скитат тези глутници. Най-абсурдни са законите-хващат кучетата, хранят, къпят, махат паразитите, ваксинират, чипират, кастрират и...ги връщат на мястото, където са го намерили!
Аз не видях нито едно куче там. Нито бездомно, нито домашно.
Явно сме се разминали с глутниците.
Публикувай отговор