Демография и статистика

Всичко свързано с град Стара Загора.
Отговори
Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: нед юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография и статистика

Мнение от slimarkov » вт фев 11, 2020 1:47 am

Jeane Jack написа:
пет фев 07, 2020 18:17 pm
Поредните дъвки на пропагандата и платените тролове, нищо не се е направило за последния четвърт век, и занапред не се очертава! Освен разбира се, огромни количества боклук, щедър подарък от братски ЕС...
Магистралата Русе - Велико Търново - Стара Загора до десет години ще е факт.
Това малко ли е?

Jeane Jack
Потребител
Потребител
Регистриран: пон яну 20, 2020 19:20 pm

Мнение от Jeane Jack » вт фев 11, 2020 7:58 am

slimarkov написа:
вт фев 11, 2020 1:47 am
Jeane Jack написа:
пет фев 07, 2020 18:17 pm
Поредните дъвки на пропагандата и платените тролове, нищо не се е направило за последния четвърт век, и занапред не се очертава! Освен разбира се, огромни количества боклук, щедър подарък от братски ЕС...
Магистралата Русе - Велико Търново - Стара Загора до десет години ще е факт.
Това малко ли е?
Да, колкото са факт елмобилите, карго летището, тунела под Шипка, Магна, трамваите, метрото и прочие? Ако не се лъжа, и те датират от над 10 години? Поне една копка да им бяха направили, та да имате троловете опорна точка... :lol: :lol: :lol:

А да, забравих и пристанището на Бедечка...или бяха две? :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » ср фев 12, 2020 12:00 pm

Столицата и Стара Загора най-богати, София област расте бурно и е трета

30.01.2020
https://www.24chasa.bg/novini/article/8131722

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пет фев 14, 2020 15:37 pm

Четиригодишен връх в броя на новопостроените жилищни сгради и жилища в област Стара Загора през IV-то тримесечие на 2019 г.

февруари 14, 2020

STZAGORA.NET

Изображение

Изображение

По предварителни данни на Националния статистически институт броят на въведените в експлоатация жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 91, с 252 новопостроени жилища в тях. Спрямо четвъртото тримесечие на 2018 г. сградите са с 46 повече, или със 102.2%, а жилищата в тях нарастват със 139, или със 123.0% (фиг. 1).

От въведените в експлоатация новопостроени жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. най-голям е относителният дял на жилищните сгради със стоманобетонна конструкция – 84.6%.

От всички новопостроени жилища 53.2% са с три стаи, 30.1% – с две стаи, 12.7% – с четири стаи, 3.2% – с една стая и 0.8% – с пет стаи.

Най-много жилищни сгради са въведени в експлоатация в областите София (столица) – 129 сгради с 881 жилища, Варна – 128 сгради с 699 жилища, Благоевград – 104 сгради с 309 жилища и Пловдив – 103 сгради с 443 жилища в тях.

Общата полезна площ на всички новопостроени жилища в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 27 319 кв.м, което е със 75.3% повече в сравнение със същото тримесечие на 2018 г., а жилищната площ нараства с 54.2% и достига 23 222 кв. метра.
https://stzagora.net/2020/02/14/%d0%b2% ... e%d0%b5-8/

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пет фев 14, 2020 15:54 pm

Файненшъл таймс подреди Града на липите на първо място по инвестиции

10 Февруари 2020

Изображение

Стара Загора е на първо място в класацията на fDi Magazine – издание на Файненшъл Таймс за преки чуждестранни инвестиции, Градът на липите е включен в категорията на малките региони с население до 1,5 млн жители.

Събраната информация е за 505 локации, за сравнение в изданието 2018/19 /и тогава Стара Загора е била на челна позиция/ те са били 489.

Градовете този път са 319; регионите 148; 38 са местните производствени консорциума. Критериите и тази година са разпределени в пет отделни категории: Икономически потенциал; Работна среда; Ефективност на разходите; Инфраструктура и Бизнес среда.

Всеки участник може да получи максимум 10 точки за всяка категория данни, чиято тежест е допълнително определяна от екипа на fDi Intelligence, за да отговаря на търсените критерии за всяка подкатегория на класацията Европейски градове и региони на бъдещето 2018/19.
Церемонията по награждаването ще се проведе на 10 март във френския град Кан. По традиция там се събират над 80 участници от различни държави: кметове, инвеститори, агенции за инвестиции, коментира Румяна Грозева, изпълнителен директор на Агенцията за регионално икономическо развитие в Стара Загора.
https://www.monitor.bg/bg/a/view/fajnen ... sto-188349

Jeane Jack
Потребител
Потребител

Мнение от Jeane Jack » пет фев 14, 2020 16:54 pm

Пак тия инвестиции, да първи сме, по инвестиран боклук... :lol: Щото другите нещо ми се губят, някой ще ме светне ли, какво ново има направено, което пропускам?

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пет фев 14, 2020 18:04 pm

Jeane Jack написа:
пет фев 14, 2020 16:54 pm
Пак тия инвестиции, да първи сме, по инвестиран боклук... :lol: Щото другите нещо ми се губят, някой ще ме светне ли, какво ново има направено, което пропускам?
На всяка крачка и ъгъл в Стара Загора има строеж.
Това за малък икономически подем ли говори, след като населението на града почти се е удвоило за 5-10 години?

Защо се правиш на луд?
Какво целиш със социалистическата ти пропаганда в "капиталистически" форум?

Като не ти харесва "капитализма" (днес икономическата системата е "смесен икономически модел" или по-точно "семесена икономика" и е такава от поне от поне 60 години някъде), защо не отидеш в Северна Корея или Венецуела при истинските социалисти и комунисти?
Дори в страната на любимия ти Путин властва "капитализмът"...

И като плюеш Стара Загора може да отидеш в някой друг "по-развит" областен град.
Но знаеш, че няма такива в България и кесиш в Зарата и мрънкаш.

Jeane Jack
Потребител
Потребител

Мнение от Jeane Jack » пет фев 14, 2020 20:38 pm

slimarkov написа:
пет фев 14, 2020 18:04 pm
Jeane Jack написа:
пет фев 14, 2020 16:54 pm
На всяка крачка и ъгъл в Стара Загора има строеж.
Това за малък икономически подем ли говори, след като населението на града почти се е удвоило за 5-10 години?

Защо се правиш на луд?
Какво целиш със социалистическата ти пропаганда в "капиталистически" форум?

Като не ти харесва "капитализма" (днес икономическата системата е "смесен икономически модел" или по-точно "семесена икономика" и е такава от поне от поне 60 години някъде), защо не отидеш в Северна Корея или Венецуела при истинските социалисти и комунисти?
Дори в страната на любимия ти Путин властва "капитализмът"...

И като плюеш Стара Загора може да отидеш в някой друг "по-развит" областен град.
Но знаеш, че няма такива в България и кесиш в Зарата и мрънкаш.
Първо драги, не мисля, че построяването на някой друг блок, сграда и офис, е някаква инвестиция! Под инвестиция разбирам, да се построят халета за дълга употреба /а не еднократна, като жилищата/, където да се развива дейност /да се произвежда нещо/, което носи полза на много хора! Затуй питах направо - КОЙ И КЪДЕ Е ИНВЕСТИРАЛ, И КАКВО? А колкото до боклука, това си е тъжен факт, какво всъщност е твоят капитализъм...

Не знам защо, тая лъжа за "удвояване", "утрояване" и прочие, на населението, ви е такава мантра? И най-простия вижда, какво е състоянието, пък данните го показват? Гьобелсовият принцип за лъжата ли прокарваш?

А сега за "социалистическата пропаганда"... Явно индивиди като тебе не разбират, че това делене е крайно изкуствено? Но пък от друга страна, си е направо мъка, че твоят капитализъм, от 30 години носи само разруха, и ако подлежи изобщо за сравняване, губи по всички направления! Разбира се, има си и "печеливши", вече имаме бол банани например! А жалкото е, че тая "демокрация", е докарала хората дотам, да си спомнят онова време! Защо?

Явно и невежеството ти не е малко, щом наричаш Венецуела комунисти...За Сев.Корея няма да говоря, защото не знам нищо, явно ти си по-запознат? Освен това, ти пък що не идеш в Турция примерно, там социалисти и комунисти никога не са били на власт? Раят на капитала?

Това за "плюенето", ще го отдам на вроденото ти невежество, понеже за тебе е по-важно да се постват розови лъжи, отколкото горчиви истини! И за разлика от тебе, аз не искам да се прикрива грозната истина, докато всички не я схванат, няма да има и лечение! Такива като тебе, вероятно платени от някое сороско НПО, да ни успива и внушава, колко расте и хубавее града...да, ама не! Защото нито населението расте, нито се инвестира, ползват ни за боклукчийска кофа на прехваления ти ЕС, и прочие! Ако това е твоят капиталистически "просперитет", задръж си го...

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пет фев 14, 2020 20:43 pm

Драги, аз не съм нито комунист, нито капиталист, а още по-малко пък демократ.
Бъркаш се за мен така, както се бъркат и двамата от севера.

Също така, научи се да приказваш само, когато думите ти са по-красиви от тишината.
И се фокусирай върху темата.

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пон фев 24, 2020 13:58 pm

Над 150 000 са работещите в Старозагорско

24/02/2020

През четвъртото тримесечие на 2019 г. общият брой на заетите лица на 15 и повече навършени години в област Стара Загора е 153.8 хил., от които 80.7 хил. са мъже и 73.1 хил. са жени. Коефициентът на заетост в областта е 57.6% (при 54.0% за страната), като в сравнение със същото тримесечие на 2018 г. се увеличава с 2.0 процентни пункта. Коефициентът на заетост при мъжете е 63.4%, а при жените - 52.4%.

През четвъртото тримесечие на 2019 г. във възрастовата група 15 - 64 навършени години заетите лица са 150.0 хиляди. Коефициентът на заетост за населението в същата възрастова група е 76.6% (79.1% за мъжете и 74.1% за жените). В сравнение със същото тримесечие на 2018 г. коефициентът на заетост в тази възрастова група се увеличава с 3.1 процентни пункта.
https://zagora.bg/posts/608/%D0%9D%D0%B ... D0%BE.html

Jeane Jack
Потребител
Потребител

Мнение от Jeane Jack » пон фев 24, 2020 19:06 pm

slimarkov написа:
пет фев 14, 2020 20:43 pm
Драги, аз не съм нито комунист, нито капиталист, а още по-малко пък демократ.
Бъркаш се за мен така, както се бъркат и двамата от севера.

Също така, научи се да приказваш само, когато думите ти са по-красиви от тишината.
И се фокусирай върху темата.
Като не си никакъв, тогава не прави соросоидна пропаганда, моля! Която пък е известна с това, че няма грам истина, и системата на робовладелския капитализъм, се изкарва преуспешна! Да, ама не...

Колкото до "заетостта", която се "вдигнала" с 2 пункта, отново шашмалогии и алабализми с цифри! Когато намалява населението /както е в случая/, е естествено такива проценти да "растат"...

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пон фев 24, 2020 20:52 pm

Jeane Jack написа:
пон фев 24, 2020 19:06 pm
Като не си никакъв, тогава не прави соросоидна пропаганда, моля! Която пък е известна с това, че няма грам истина, и системата на робовладелския капитализъм, се изкарва преуспешна! Да, ама не...
"Капитализъм" като финансова или политическа система няма по света от времето на Студената война.
Има така наречената "смесена икономика". Бъркаш ги понятията, а уж си образован човек.

И между другото, демокрацията е вредна и според мен.
Какъв ти е проблемът и защо разводняваш темите тогава?
Jeane Jack написа:
Колкото до "заетостта", която се "вдигнала" с 2 пункта, отново шашмалогии и алабализми с цифри! Когато намалява населението /както е в случая/, е естествено такива проценти да "растат"...
Заетостта расте не само с процентни пунктове, но и като абсолютен брой.
Говорим за Стара Загора - втората икономика по БВП на глава в страната все пак.

Jeane Jack
Потребител
Потребител

Мнение от Jeane Jack » вт фев 25, 2020 19:25 pm

slimarkov написа:
пон фев 24, 2020 20:52 pm
Jeane Jack написа:
"Капитализъм" като финансова или политическа система няма по света от времето на Студената война.
Има така наречената "смесена икономика". Бъркаш ги понятията, а уж си образован човек.

И между другото, демокрацията е вредна и според мен.
Какъв ти е проблемът и защо разводняваш темите тогава?
Jeane Jack написа:
Може да е имало смесена икономика /каквото и да означава/ в първите следвоенни години, но от края на студената война, се шири дивашки, олигархичен, робовладелски, неолиберално-фашистки капитализъм, под помпозното название - демокрация...

Заетостта расте не само с процентни пунктове, но и като абсолютен брой.
Говорим за Стара Загора - втората икономика по БВП на глава в страната все пак.
И в абсолютен брой да е, щом намалява общата бройка, е логично процентът да се вдига! Ако на 1000 души имаме 750 заети, това са 75%! Но ако на 800 души имаме 700 заети, това са близо 90%, нали?

А дали сме втора икономика не е толкова важно /според мен сме отдавна извън десетката/, тъй като важи приказката - в царството на слепите, и едноокия бил цар...

Отговори