Демография и статистика

Всичко свързано с град Стара Загора.
Отговори
Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: нед юни 01, 2008 0:03 am

Re: Демография и статистика

Мнение от slimarkov » вт фев 11, 2020 1:47 am

Jeane Jack написа:
пет фев 07, 2020 18:17 pm
Поредните дъвки на пропагандата и платените тролове, нищо не се е направило за последния четвърт век, и занапред не се очертава! Освен разбира се, огромни количества боклук, щедър подарък от братски ЕС...
Магистралата Русе - Велико Търново - Стара Загора до десет години ще е факт.
Това малко ли е?

Jeane Jack
Потребител
Потребител
Регистриран: пон яну 20, 2020 19:20 pm

Мнение от Jeane Jack » вт фев 11, 2020 7:58 am

slimarkov написа:
вт фев 11, 2020 1:47 am
Jeane Jack написа:
пет фев 07, 2020 18:17 pm
Поредните дъвки на пропагандата и платените тролове, нищо не се е направило за последния четвърт век, и занапред не се очертава! Освен разбира се, огромни количества боклук, щедър подарък от братски ЕС...
Магистралата Русе - Велико Търново - Стара Загора до десет години ще е факт.
Това малко ли е?
Да, колкото са факт елмобилите, карго летището, тунела под Шипка, Магна, трамваите, метрото и прочие? Ако не се лъжа, и те датират от над 10 години? Поне една копка да им бяха направили, та да имате троловете опорна точка... :lol: :lol: :lol:

А да, забравих и пристанището на Бедечка...или бяха две? :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » ср фев 12, 2020 12:00 pm

Столицата и Стара Загора най-богати, София област расте бурно и е трета

30.01.2020
https://www.24chasa.bg/novini/article/8131722

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пет фев 14, 2020 15:37 pm

Четиригодишен връх в броя на новопостроените жилищни сгради и жилища в област Стара Загора през IV-то тримесечие на 2019 г.

февруари 14, 2020

STZAGORA.NET

Изображение

Изображение

По предварителни данни на Националния статистически институт броят на въведените в експлоатация жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 91, с 252 новопостроени жилища в тях. Спрямо четвъртото тримесечие на 2018 г. сградите са с 46 повече, или със 102.2%, а жилищата в тях нарастват със 139, или със 123.0% (фиг. 1).

От въведените в експлоатация новопостроени жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. най-голям е относителният дял на жилищните сгради със стоманобетонна конструкция – 84.6%.

От всички новопостроени жилища 53.2% са с три стаи, 30.1% – с две стаи, 12.7% – с четири стаи, 3.2% – с една стая и 0.8% – с пет стаи.

Най-много жилищни сгради са въведени в експлоатация в областите София (столица) – 129 сгради с 881 жилища, Варна – 128 сгради с 699 жилища, Благоевград – 104 сгради с 309 жилища и Пловдив – 103 сгради с 443 жилища в тях.

Общата полезна площ на всички новопостроени жилища в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 27 319 кв.м, което е със 75.3% повече в сравнение със същото тримесечие на 2018 г., а жилищната площ нараства с 54.2% и достига 23 222 кв. метра.
https://stzagora.net/2020/02/14/%d0%b2% ... e%d0%b5-8/

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пет фев 14, 2020 15:54 pm

Файненшъл таймс подреди Града на липите на първо място по инвестиции

10 Февруари 2020

Изображение

Стара Загора е на първо място в класацията на fDi Magazine – издание на Файненшъл Таймс за преки чуждестранни инвестиции, Градът на липите е включен в категорията на малките региони с население до 1,5 млн жители.

Събраната информация е за 505 локации, за сравнение в изданието 2018/19 /и тогава Стара Загора е била на челна позиция/ те са били 489.

Градовете този път са 319; регионите 148; 38 са местните производствени консорциума. Критериите и тази година са разпределени в пет отделни категории: Икономически потенциал; Работна среда; Ефективност на разходите; Инфраструктура и Бизнес среда.

Всеки участник може да получи максимум 10 точки за всяка категория данни, чиято тежест е допълнително определяна от екипа на fDi Intelligence, за да отговаря на търсените критерии за всяка подкатегория на класацията Европейски градове и региони на бъдещето 2018/19.
Церемонията по награждаването ще се проведе на 10 март във френския град Кан. По традиция там се събират над 80 участници от различни държави: кметове, инвеститори, агенции за инвестиции, коментира Румяна Грозева, изпълнителен директор на Агенцията за регионално икономическо развитие в Стара Загора.
https://www.monitor.bg/bg/a/view/fajnen ... sto-188349

Jeane Jack
Потребител
Потребител

Мнение от Jeane Jack » пет фев 14, 2020 16:54 pm

Пак тия инвестиции, да първи сме, по инвестиран боклук... :lol: Щото другите нещо ми се губят, някой ще ме светне ли, какво ново има направено, което пропускам?

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пет фев 14, 2020 18:04 pm

Jeane Jack написа:
пет фев 14, 2020 16:54 pm
Пак тия инвестиции, да първи сме, по инвестиран боклук... :lol: Щото другите нещо ми се губят, някой ще ме светне ли, какво ново има направено, което пропускам?
На всяка крачка и ъгъл в Стара Загора има строеж.
Това за малък икономически подем ли говори, след като населението на града почти се е удвоило за 5-10 години?

Защо се правиш на луд?
Какво целиш със социалистическата ти пропаганда в "капиталистически" форум?

Като не ти харесва "капитализма" (днес икономическата системата е "смесен икономически модел" или по-точно "семесена икономика" и е такава от поне от поне 60 години някъде), защо не отидеш в Северна Корея или Венецуела при истинските социалисти и комунисти?
Дори в страната на любимия ти Путин властва "капитализмът"...

И като плюеш Стара Загора може да отидеш в някой друг "по-развит" областен град.
Но знаеш, че няма такива в България и кесиш в Зарата и мрънкаш.

Jeane Jack
Потребител
Потребител

Мнение от Jeane Jack » пет фев 14, 2020 20:38 pm

slimarkov написа:
пет фев 14, 2020 18:04 pm
Jeane Jack написа:
пет фев 14, 2020 16:54 pm
На всяка крачка и ъгъл в Стара Загора има строеж.
Това за малък икономически подем ли говори, след като населението на града почти се е удвоило за 5-10 години?

Защо се правиш на луд?
Какво целиш със социалистическата ти пропаганда в "капиталистически" форум?

Като не ти харесва "капитализма" (днес икономическата системата е "смесен икономически модел" или по-точно "семесена икономика" и е такава от поне от поне 60 години някъде), защо не отидеш в Северна Корея или Венецуела при истинските социалисти и комунисти?
Дори в страната на любимия ти Путин властва "капитализмът"...

И като плюеш Стара Загора може да отидеш в някой друг "по-развит" областен град.
Но знаеш, че няма такива в България и кесиш в Зарата и мрънкаш.
Първо драги, не мисля, че построяването на някой друг блок, сграда и офис, е някаква инвестиция! Под инвестиция разбирам, да се построят халета за дълга употреба /а не еднократна, като жилищата/, където да се развива дейност /да се произвежда нещо/, което носи полза на много хора! Затуй питах направо - КОЙ И КЪДЕ Е ИНВЕСТИРАЛ, И КАКВО? А колкото до боклука, това си е тъжен факт, какво всъщност е твоят капитализъм...

Не знам защо, тая лъжа за "удвояване", "утрояване" и прочие, на населението, ви е такава мантра? И най-простия вижда, какво е състоянието, пък данните го показват? Гьобелсовият принцип за лъжата ли прокарваш?

А сега за "социалистическата пропаганда"... Явно индивиди като тебе не разбират, че това делене е крайно изкуствено? Но пък от друга страна, си е направо мъка, че твоят капитализъм, от 30 години носи само разруха, и ако подлежи изобщо за сравняване, губи по всички направления! Разбира се, има си и "печеливши", вече имаме бол банани например! А жалкото е, че тая "демокрация", е докарала хората дотам, да си спомнят онова време! Защо?

Явно и невежеството ти не е малко, щом наричаш Венецуела комунисти...За Сев.Корея няма да говоря, защото не знам нищо, явно ти си по-запознат? Освен това, ти пък що не идеш в Турция примерно, там социалисти и комунисти никога не са били на власт? Раят на капитала?

Това за "плюенето", ще го отдам на вроденото ти невежество, понеже за тебе е по-важно да се постват розови лъжи, отколкото горчиви истини! И за разлика от тебе, аз не искам да се прикрива грозната истина, докато всички не я схванат, няма да има и лечение! Такива като тебе, вероятно платени от някое сороско НПО, да ни успива и внушава, колко расте и хубавее града...да, ама не! Защото нито населението расте, нито се инвестира, ползват ни за боклукчийска кофа на прехваления ти ЕС, и прочие! Ако това е твоят капиталистически "просперитет", задръж си го...

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пет фев 14, 2020 20:43 pm

Драги, аз не съм нито комунист, нито капиталист, а още по-малко пък демократ.
Бъркаш се за мен така, както се бъркат и двамата от севера.

Също така, научи се да приказваш само, когато думите ти са по-красиви от тишината.
И се фокусирай върху темата.

Отговори