Строежи и проекти в Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Отговори
Evko1
Начинаещ
Начинаещ
Регистриран: чет сеп 21, 2017 22:36 pm

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от Evko1 » пет фев 14, 2020 11:37 am

Вярваш ли, че това ще стане в скоро време? Ама честно, или просто предпочиташ най-отгоре да е някаква тема, която е от поредицата "сложихме си розовите очила и мечтаем"?
Само началото на заглавието да прочетем: Работна среща положи началото на идея ...
Тоест положили са началото на една идея, която след ххх години ще получи проект (евентуално), а до тогава може съвсем спокойно да се реши, че Тракийския Уни няма нужда от нова аула. Такива обещания има от 20 години някъде за летището от 5 за новата зала и т.н да не изреждам

Относно ЕГН - пич, с държанете си явно си натрупал много "приятели", тук ме наричаше Мухогон, после някой от Видин или Враца не помня, след това Русенец, послед Христов, а май не си приключил с изброяването на всичките ти "приятели". Каквото повикало, такова се обадило, явно сега ти се връщат неща за предни години. Ако някой ти е публикувал ЕГНто в друг форум, да беше сигнализирал на тамошните модератори, не разбирам защо го споменаваш в този форум изобщо? Обаче май в същия този форум, който споменаваш имаш една доста "добра" репутация, заради която си си натрупал много "доброжелатели", за което не е нужно да обвиняваш всеки срещнат - потърси малко в себе си причините. Съвет!

Jeane Jack
Потребител
Потребител
Регистриран: пон яну 20, 2020 19:20 pm

Мнение от Jeane Jack » пет фев 14, 2020 13:10 pm

Да, новини има, а проектите си остават само в новините... :lol: Дежа-вю...

Вярваш ли, че това ще стане в скоро време? Ама честно, или просто предпочиташ най-отгоре да е някаква тема, която е от поредицата "сложихме си розовите очила и мечтаем"?
Само началото на заглавието да прочетем: Работна среща положи началото на идея ...
Тоест положили са началото на една идея, която след ххх години ще получи проект (евентуално), а до тогава може съвсем спокойно да се реши, че Тракийския Уни няма нужда от нова аула. Такива обещания има от 20 години някъде за летището от 5 за новата зала и т.н да не изреждам
Честно казано, те розовите очила вече не ги махат, и то с години... Някакъв упорит, безсмислен инат, да се признае реалността, сякаш като се отрича, и става по-добре? Да "убием" вестоносците /да ги изгоним от форума/, и нещата ще тръгнат? Да ги обвиним че са комунисти, само защото се осмеляват да кажат, че царя е гол? Че сегашният демократичен кенеф /цитирам Карбовски/ не струва? Че "микропредприятията" /от които така се възторгва друг/, може да са вървяли добре в Средновековието и Ренесанса, ама днес не могат да крепят икономиката!

Evko1
Начинаещ
Начинаещ

Мнение от Evko1 » пет фев 14, 2020 13:57 pm

Jeane Jack написа:
пет фев 14, 2020 13:10 pm
Да, новини има, а проектите си остават само в новините... :lol: Дежа-вю...

Честно казано, те розовите очила вече не ги махат, и то с години... Някакъв упорит, безсмислен инат, да се признае реалността, сякаш като се отрича, и става по-добре? Да "убием" вестоносците /да ги изгоним от форума/, и нещата ще тръгнат? Да ги обвиним че са комунисти, само защото се осмеляват да кажат, че царя е гол? Че сегашният демократичен кенеф /цитирам Карбовски/ не струва? Че "микропредприятията" /от които така се възторгва друг/, може да са вървяли добре в Средновековието и Ренесанса, ама днес не могат да крепят икономиката!

Привет,

Радвам се, че има трезвомислещи хора в този форум, съгласен съм с това, което си написал - нека бъдем реалисти! :cheers:

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: нед юни 01, 2008 0:03 am

Мнение от slimarkov » пет фев 14, 2020 15:38 pm

Нормално е да се строи много, след като населението на град Стара Загора нараства експоненциално и вече реално е над 250 хиляди жители.
Четиригодишен връх в броя на новопостроените жилищни сгради и жилища в област Стара Загора през IV-то тримесечие на 2019 г.

февруари 14, 2020

STZAGORA.NET

Изображение

Изображение

По предварителни данни на Националния статистически институт броят на въведените в експлоатация жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 91, с 252 новопостроени жилища в тях. Спрямо четвъртото тримесечие на 2018 г. сградите са с 46 повече, или със 102.2%, а жилищата в тях нарастват със 139, или със 123.0% (фиг. 1).

От въведените в експлоатация новопостроени жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. най-голям е относителният дял на жилищните сгради със стоманобетонна конструкция – 84.6%.

От всички новопостроени жилища 53.2% са с три стаи, 30.1% – с две стаи, 12.7% – с четири стаи, 3.2% – с една стая и 0.8% – с пет стаи.

Най-много жилищни сгради са въведени в експлоатация в областите София (столица) – 129 сгради с 881 жилища, Варна – 128 сгради с 699 жилища, Благоевград – 104 сгради с 309 жилища и Пловдив – 103 сгради с 443 жилища в тях.

Общата полезна площ на всички новопостроени жилища в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 27 319 кв.м, което е със 75.3% повече в сравнение със същото тримесечие на 2018 г., а жилищната площ нараства с 54.2% и достига 23 222 кв. метра.
https://stzagora.net/2020/02/14/%d0%b2% ... e%d0%b5-8/
Последна промяна от slimarkov на пет фев 14, 2020 15:43 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пет фев 14, 2020 15:42 pm

Започва мащабен ремонт на Техническия факултет при Тракийския университет

февруари 14, 2020

STZAGORA.NET

Ректорът на Тракийския университет доц. Добри Ярков даде началото на строителните дейности във Факултет „Техника и технологии“ – Ямбол.

На 13.02.2020 г. ТрУ сключи договор с Националния доверителен екофонд за подобряване енергийната ефективност на сградите на Факултет „Техника и технологии” в Ямбол чрез извършване на строително-монтажни работи в изпълнение на проект „Подобряване на образователната инфраструктура на факултет „Техника и технологии”- гр. Ямбол към Тракийски университет – Стара Загора чрез пакет от енергоспестяващи мерки”.

Максималната стойност на проекта е 894 402,88 лв., като Националният доверителен екофонд финансира 85 процента от Зеления проект.

Строителните дейности предвиждат топлоизолация на външните стени, подовете, покривите на учебните корпуси и столовата. Амортизираната дървена дограма ще бъде подменена с нова от алуминиеви профили с прекъснат термомост и двоен стъклопакет с вътрешно К-стъкло. Ще бъдат доставени и монтирани 92 нови алуминиеви радиатора. Проектът предвижда изграждане на соларна инсталация от 5 соларни панела и доставка и монтаж на нов бойлер с обем 1000 л, посредством които ще се осигурява битова гореща вода за кухненския блок на столовата. Също ще бъдат подменени осветителните тела с нови енергоспестяващи лампи във всички корпуси.

След изпълнението на проекта, което трябва да стане в рамките на 3 месеца, се очаква редукция на емисии въглероден диоксид в размер на около 270 t годишно.

Целта е положителен екологичен ефект, постигнат в резултат на реализацията на Зеления проект, изразяващ се в намалението на емиси от парникови газове, подобряване на образователната инфраструктура и комфрта в сградите на Техническия факултет на Тракийския университет.
https://stzagora.net/2020/02/14/%d0%b7% ... %ba%d0%b8/

Jeane Jack
Потребител
Потребител

Мнение от Jeane Jack » пет фев 14, 2020 16:50 pm

Не ми е ясно само, каква е всъщност ползата от тоя ремонт на университета, които да касаят хората? Дотука ли допряхме, и ремонтите да приемаме за велик напредък? Вместо да се направят тихо, без афиширане, както си му е редът, все пак са текущи дейности? Ордени ще раздаваме на тия, дето най-накрая решават да си свършат работата, за която са назначени, и им се плаща? Изобщо, тая демокрация /по-скоро колониализъм/, докара хората дотам, да се радват на дребни и незначителни нещица! Ехо, знаете ли, че тия кирливи 91 жилища /без да е ясно, колко от тях ще са купени и населени/, едно време ги правеха за норматив? Че когато служих в София навремето, ни пратиха /като бартерна сделка/, в новостроящия се квартал Овча купел-2, да работим! Бяхме около два месеца, като отивахме, таман бяха почнали първите блокове /дето са откъм входа от околовръстното, южната дъга/, а като ни изтеглиха, в същите блокове вече се нанасяха да живеят хора! И само в единия от блоковете, имаше доста повече от 90 апартамента! Сега някой ще каже - били панели, лошо направени, и прочие, което разбира се, са пълни глупости! Все пак, не са паднали още! Освен това, се продаваха с полуобзаведени кухни и бани, и мокет! И това беше, само един от строителните райони! В Ст.Загора, макар и в по-малки мащаби, беше същото! А сега, вероятността да попаднеш на строителна пирамида, е много голям, да потънеш заедно със всичките си пари...

abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: нед апр 18, 2010 22:58 pm

Мнение от abc » пет фев 14, 2020 18:33 pm

Не може разбира да се сравнява строителството в Стара Загора през социализма и сега.
Тогава градът е нараствал с по 3500 души на година, а сега с едни кирливи 500.
Тогава са се строели между 2000 и 3000 жилища на година, а сега са наполовина едва между 1000 и 1500.
Затова вместо Динко да кисне денонощно във форума и да спами като обезумял, да си приключва ергенлъка най-после.
Ако се удвои раждаемостта в града, след време ще скочи и строителството в града до нивото на едновремешните петилетки.

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пет фев 14, 2020 18:50 pm

abc написа:
пет фев 14, 2020 18:33 pm
Важното е, че Стара Загора расте.
С колко е само подробност.
Последна промяна от slimarkov на съб фев 15, 2020 14:39 pm, променено общо 1 път.

Jeane Jack
Потребител
Потребител

Мнение от Jeane Jack » пет фев 14, 2020 20:46 pm

abc написа:
Не може разбира да се сравнява строителството в Стара Загора през социализма и сега.
Тогава са се строели между 2000 и 3000 жилища на година, а сега са наполовина едва между 1000 и 1500.
По-вярно е да се каже, че намалява с поне 500 на година, и че сега се строи почти нищо...Да оставим пък, колко жилища се продават, само защото са празни, или колко стоят с години неползвани /хората са в чужбина/...
Затова вместо Динко да кисне денонощно във форума и да спами като обезумял, да си приключва ергенлъка най-после.
Ако се удвои раждаемостта в града, след време ще скочи и строителството в града до нивото на едновремешните петилетки.
Григоров, преди да си даваш глупавите съвети, погледни първо себе си? Ако опитваш да изместиш нещата с нападки за личния живот, си в голяма грешка, мисля, че знаеш защо...
За съжаление, едва ли ще може да компенсира раждаемостта в областта много, много дори ако оплоди една, две лелки.
Ти така ли правиш, с твоите прайдодружки?

Evko1
Начинаещ
Начинаещ

Мнение от Evko1 » нед фев 16, 2020 11:35 am

Jeane Jack написа:
пет фев 14, 2020 20:46 pm
abc написа:
По-вярно е да се каже, че намалява с поне 500 на година, и че сега се строи почти нищо...Да оставим пък, колко жилища се продават, само защото са празни, или колко стоят с години неползвани /хората са в чужбина/...
Григоров, преди да си даваш глупавите съвети, погледни първо себе си? Ако опитваш да изместиш нещата с нападки за личния живот, си в голяма грешка, мисля, че знаеш защо...
За съжаление, едва ли ще може да компенсира раждаемостта в областта много, много дори ако оплоди една, две лелки.
Ти така ли правиш, с твоите прайдодружки?
Забелязваш ли, как си е променил мнението по-известения навсякъде в Интернет пространството, като Евлоги, понеже както чета неговия личен живот е цъфнал и вързал, раздава съвети, да се оплождат лелки. Явно се е осъзнал малко и хоп- променя си мнението, ама то при него винаги е било така. Просто ти обръщам внимание

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » нед фев 16, 2020 16:51 pm

Evko1 написа:
нед фев 16, 2020 11:35 am
Забелязваш ли, как си е променил мнението по-известения навсякъде в Интернет пространството, като Евлоги, понеже както чета неговия личен живот е цъфнал и вързал, раздава съвети, да се оплождат лелки. Явно се е осъзнал малко и хоп- променя си мнението, ама то при него винаги е било така. Просто ти обръщам внимание
Кой и къде е давал съвети за личен живот?
Напротив, съпричастен съм със съдбата на хората в личния им живот.

Затова и махнах две изречения от моя предишен пост. Не заради шегата с лелките, а заради другото.
Мухогон знае какво имам предвид. Той поне е доблестен и не се крие зад чужд ник като тебе. Затова и заслужава уважение.

За последните поне 10 години аз винаги съм писал само с един ник на форум.
Даже в много форуми съм написал слимарков и в скоби ВОДА.

Именно защото не съм се крил никога кой съм.
Дори neolp и Локум от SSC са го казвали неведнъж, че не аз пиша с повече от един ник.

Но колкото и да ме набеждавате, че пиша с едва ли не плеяда регистрации, за разлика от вас форумните тролове, аз имам силно чувство за справедливост и отговорност и не пиша с тролски регистрации.

Evko1
Начинаещ
Начинаещ

Мнение от Evko1 » нед фев 16, 2020 17:51 pm

slimarkov написа:
нед фев 16, 2020 16:51 pm
Evko1 написа:

Затова и махнах две изречения от моя предишен пост. Не заради шегата с лелките, а заради другото.
Мухогон знае какво имам предвид. Той поне е доблестен и не се крие зад чужд ник като тебе. Затова и заслужава уважение.

Дори neolp и Локум от SSC са го казвали неведнъж, че не аз пиша с повече от един ник.

Но колкото и да ме набеждавате, че пиша с едва ли не плеяда регистрации, за разлика от вас форумните тролове, аз имам силно чувство за справедливост и отговорност и не пиша с тролски регистрации.
Че чий ник е бил Евко1, че е бил чужд и се крия зад него? Дай малко подробности, толкова жлъч се излива по лицето Мухогон, а сега бил доблестен, не бях ли и аз по едно време обвинен, че съм Мухогон? Не знам човек, ти колко си доблестен щом навсякъде пише нон стоп за лицето Евлоги, отварям новина, в коментарите присъства. Явно за тез двамата, които си изброил горе има много повече "твои приятели", които твърдят обратното :crazyeye:

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » нед фев 16, 2020 17:57 pm

Evko1 написа:
нед фев 16, 2020 17:51 pm
slimarkov написа:
Evko1 написа:

Че чий ник е бил Евко1, че е бил чужд и се крия зад него? Дай малко подробности, толкова жлъч се излива по лицето Мухогон, а сега бил доблестен, не бях ли и аз по едно време обвинен, че съм Мухогон? Не знам човек, ти колко си доблестен щом навсякъде пише нон стоп за лицето Евлоги, отварям новина, в коментарите присъства. Явно за тез двамата, които си изброил горе има много повече "твои приятели", които твърдят обратното :crazyeye:
Помията, която се излива над Мухогон е, защото обръща всяка тема на политика и човекът си иска социализма.
Лошо няма да има кауза и да си я защитава, но разваля темите със спам за лошите демократи и демокрация, които са си донякъде лоши и според мен, но аз не си позволявам да разводнявам темата с това.

А вие двамата (М.Р. и Г.Х.) сте заблудени и ме мислите за друг. Това е грях, за който ще сте кармично обременени.
Моята съвест е чиста по темата. Пишете глупости колкото си искате. Аз също мога да го направя с вашите истории и то в много големи детайли, но няма да падам на толкова ниско ниво. Както казах, не се занимвам с детински глупости.

Не е мой проблем, че сте се комплексирали от по-добрата демографска и икономическа статистика на Стара Загора спрямо тази на родния ви град. Това не е мой проблем. И е тъпо да продължавата да хвърляте кал по Стара Загора само заради това. Аз не съм си позволил да го правя с вашия град, колкото и да си мислите, че аз стоя зад разни глупости поствани от разни деца и тролове.

Evko1
Начинаещ
Начинаещ

Мнение от Evko1 » нед фев 16, 2020 18:50 pm

slimarkov написа:
нед фев 16, 2020 17:57 pm
Evko1 написа:
нед фев 16, 2020 17:51 pm
slimarkov написа:

Помията, която се излива над Мухогон е, защото обръща всяка тема на политика и човекът си иска социализма.
Лошо няма да има кауза и да си я защитава, но разваля темите със спам за лошите демократи и демокрация, които са си донякъде лоши и според мен, но аз не си позволявам да разводнявам темата с това.

А вие двамата (М.Р. и Г.Х.) сте заблудени и ме мислите за друг. Това е грях, за който ще сте кармично обременени.
Моята съвест е чиста по темата. Пишете глупости колкото си искате. Аз също мога да го направя с вашите истории и то в много големи детайли, но няма да падам на толкова ниско ниво. Както казах, не се занимвам с детински глупости.

Не е мой проблем, че сте се комплексирали от по-добрата демографска и икономическа статистика на Стара Загора спрямо тази на родния ви град. Това не е мой проблем. И е тъпо да продължавата да хвърляте кал по Стара Загора само заради това. Аз не съм си позволил да го правя с вашия град, колкото и да си мислите, че аз стоя зад разни глупости поствани от разни деца и тролове.
OOO, карма ли включваме, мисля че аз ти намекнах, че всичко което си писал през всичките години сега ти се връща, защото много хора са ти набрали, М.Х, Б.В или В Г З ми е все тая, колкото искаш буквички си слагай. Не се изкарвай момина сълза, ако беше толкова чист, едва ли щеше да има такъв хейт по твой адрес.
Просто го приеми като мъж пич, не говори, кой бил трол и деца.

Потребителски аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov » пон фев 17, 2020 15:39 pm

Търговски и бизнес център - Хрищени, Стара Загора

ПРОЕКТАНТ : арх. Банко Банов
ПЛОЩ: ЗП – 12 760 кв. м, РЗП – 64 330 кв. м
МЕСТОНАХОЖДЕНИЕ: общ . Стара Загора, землище с. Хрищени
ВЪЗЛОЖИТЕЛ: „ РИМЕКС ИНЖЕНЕРИНГ ГРУП”ЕООД – гр. София