Вярвате ли в съдбата????

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Вярвате ли в съдбата????

Мнение от Heskey »

Всички знаете президентите на САЩ, Линкълн и Кенеди, тук има 17 прилики открити в живота и насилствената смърт на двамата. Тук са посочени всичките:

1. Линкълн е избран за президент през 1860 г., а Кенеди - през 1960 г.
2. И двамата са ангажирани със защита правата на човека.
3. И двамата са убити в петък, в присъствието на съпругите си.
4. И двамата са застреляни в глвата, със стрелба откъм гърба.
5. Приемниците и на двамата носят името Джонсън и са демократи от Юга, и членове на Сената.
6. Андрю Донсън е роден през 1808 г. а Линдън Джонсън - през 1908 г.
7. Техните убийци - Джон Уилкис Буут и Лий Харви Осуалд са родени съответно през 1839 и 1939 година.
8. И Буут и Осуалд са южнаци и привърженици на непопулярни идеи.
9. Линкълн е убит в театър "Форд", а Кенеди - в автомобил "Форд"
10. По време на престоя си в Белия дом и двамата загубват синовете си.
11. Секретарят на Линкълн, чието име е Джон, го съветва да не ходи на театър. Секретарят на Джон Кенеди, на име Линкълн, му пропърчва да не предприема пътуването да Далас.
12. Буут застрелва Линкълн в театъра и избягва в един склад. Осуалд застрелва Кенеди от един склад и се скрива в театър.
13. Имената и на двата президенти са със седем букви.
14. Имената и на двамата убийци са с 15 букви.
15. И двамата убийци са застреляни преди съдебните им процеси.
16. Имената на Андрю Джонсън и Линдън Джонсън се състоят от 13 букви.
17. Първото публично предложение за издигане кандидатурата на Линкълн за президент визира като негов вицепрезидент кандидат с името Джон Кенеди.


:arrow: Енциклопедия на паранормалното
©"Делфин Прес" 1993


Не съм сигурен за историческата достоверност на всички посочени факти, но щом хората го публикуват, значи сигурно всичко е вярно. :P
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Мнение от nefelen »

Ако някой каже тва , че е савпадение - ще е бахти и съвпадението.
Определено си е съдба това 8) 8)
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

то всеки може да направи от мухата слон деа
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

съвпaдения ...
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Няма нищо случайно. Интересно ми е вярва ли някой изобщо в случайности, защото аз не вярвам изобщо. :lol:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

ами тогава ще се радвам ако споделиш с нас щом това не са съвпадения, какво е.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

съдба :wink:

има някакъв резон в твърдението че няма нищо случайно, но все пак аз не се придържам към него, lutar да не искаш да ми кажеш, че ако се подхлъзна на кора от банан на улицата, това няма да е случайност??

/off - lutar кажи си малкото име, че така с никове е много неестествено. Аз съм Момчил.
С патладжан, пипер и домати ще си правя цял живот салати...
mitakoff
Потребител
Потребител
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Юни 16, 2002 18:28 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от mitakoff »

чисти съвпадения. а и доста неща около тях са мътни. само че са застреляни преди съдебните им процеси не е съвпадение :)
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Ами първо за конкретния пример. Убийствата не са случаина работа едното е планирано и другото също само дето е търсена и символика.

Иначе от окултна гледна точка няма случайности защото когато ние приемем нещо за случайност то тази така наречена случайност е предизвикана от нас самите.
Целия свят, всичко което ни заобикаля отговаря и взаимодеиства с нашите мисли и чуства за това аз самия съм имал достатъчно примери в живота си и то много преди да започна да разбирам окултното като проявление в живота ни. Това и именно причината да се захвана с окултни науки за да разбера защо некой неща стават а немога да им намеря обеснение който да ми даде рационален отговор.

За банана ами разбирасе че не е сличайност. Обикновенно такива неща ни се случват когато сме най-разсеяни и но не е това причината за да се подхлъзнем. Щом сме се подхлъзнали значи е трябвало да разберем нещо , нещо на което трябва да се обърне внимание.

Пример: Ще ходя на някакво сабиране само че за мое съжаление започва да ме боли ужастно корема. Аз разбира се немога да отида на купона и именно поради тази причина си оставам в нас и по късно вечерта научавам как хората от купона всичките са и събрали в полицията. Аз разбира се оттървах кожата и спестих 50 кинта. Кой ти ги дава. От тогава насам, а и поради други подобни ситуаций аз започнах да обръщам внимание на подобни "случайности", когато нещо се случва, защо се случва, какво е моето отношение в тази ситуациа, аз опитвам ли се въпреки проявилата се "случайност" да упорствам да отида там кадето съм намислил или приемам "случайноста" като предопрейдение.
Всички тези неща е добре да ни минават през съзнанието за да можем да се предпазваме от неприятности, а и да намираме в тях поводи заради който да се чустваме щастливи.
Аватар
SimonseN
Модератор
Модератор
Мнения: 863
Регистриран на: Вто Апр 08, 2003 12:52 pm
Местоположение: Strasbourg
Обратна връзка:

Мнение от SimonseN »

Това са пълни глупости за убийствата ако се постараем във всичко което искаме може да намерим прилики и такива съвпадения :!:


п.с Това с купона нещо не ми е много ясно...гледаш само песимистичната страна ами ако стане нещо яко на купона ти ще си прецакан нали?? Точно това е късмет, случайност...Дали ще те заболи корема или не...дали ще стане як купон или ще дойдат куките и тн тн...Едва ли корема ти ще те спре от якия купон нарочно ?!?
Аватар
IvanFZ
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 16:01 pm

Мнение от IvanFZ »

оффф...за теб всичко паранормално е глупост.Толкова си умен,че просто няма накъде-всичко ти е ясно и такива "простички" неща ,които "заблуждават" световни светила в науката са просто ГЛУПОСТИ .Съдба или просто някаква сила ,определяща какво ще се случи - има я.
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

Има я, но върху нея може да се въздейства, т.е. нейното значение не е толкова голямо.
Например аз може и да го пусна този пост може и да не го пусна, това си го решавам само аз. Не можеш да казеш, че е писано да го има тоя пост или да го няма, защото това не зависи от съдбата от моята воля и от тази на админа и от тази на модератора на форума. Незнам дали разбирате какво искам да обясня с тоя пример. Така е и с по-големите неща...съдба може и да има, но поне едно 80-90% от нея е наше дело.
С патладжан, пипер и домати ще си правя цял живот салати...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

В едина стара тема точно това се опитвах да обесня на друг потребител, че независимо какви са действията ти за дадено нещо или решение, ти вече си го взел, вече си напрвил избора си или по точно казано, пътят ти отдавна, преди много много време вече е начертан и ти просто го следваш независимо дали искаш или не.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Heskey
Модератор
Модератор
Мнения: 424
Регистриран на: Пет Юни 13, 2003 11:03 am
Местоположение: На Маса
Обратна връзка:

Мнение от Heskey »

Аз съм го взел, но нали мога да го променя.
Да не би да искаш да ми кажеш, че ако някъде можеш да прочетеш какво ти е писано, не можеш да му направиш напук, независимо от усилията ти.
С патладжан, пипер и домати ще си правя цял живот салати...
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Разликата е втова какво мислиш и какво усещаш. Когато мислиш да направиш нещо за което се чудиш обикновенно оставаш интуицията ти да вземе решение, а тя никога не бърка. Колкото по често оставяте интуицията ви да ви води толкова по лесно ще се стравяте в живота.
Импилсите на вашата интуиция могат да бъдат силни и слаби. Слаби са когато сте обърка и се чудите как да постъпите, а силни са когато вземате някое рещение, което колкото и да ви се струва налудничево прсто сте го приели. Това е разликата между съзнанието ни и усещанията ни. Трабва по чето да се оставяме на ни водят усещанията ни, защото те са пътя който ние сами сме избрали предварително. Това е пак нашата воля за която не се сещаме. Това е така наречената СЪДБА.

Ние преи да дойдем отново в този свят сами (като духове) избираме каде да се родим какви предпоставки да определят живота ни. Но в повечете случай ДУШАТА която благодарение на заобикалящата ни среда се изменя и влиза в противоречие с духът ни.
Духът ни който е предначертал съдбата ни и нашата видоизменена Душа чиято силя е станала логиката са е в непрестанна борба. Духът чрез непрестанни инспираций в Душата се опитва да припомни осноните и задачи, а самата Душа се опитва да прояви сабствената си воля за да упражни реалната си власт над тялото.
Човек се ражда с чиста душа и с ясна цел в живота, но благодарение на заобикалящата го среда (родственици, приятели) тя се променя и губи вросновния си цел определна и от духа. Душата бива пренуждавана насилствено да влези врамки който някой друг и определя от заобикалящите я хора.
Пример за това е децата като малки не обичат месо но родителите с манията си да създадът здрави и силни деца пренуждават децата да се научат да ядът месо. Ако наблюдаваш малко дете то чрез пробите и грешките само си определя какво ми е необходимо и какво не, но уви това не е за дълго душата на детето се поддава на контрол и бива пречипена. За нея вече са определени норми и правила тя бива приучена на неща който не са и необходими, връската между душата, духа и тялото е дебаланситана започват проблемите както душевни така и физически в тялото на човека.
Когато душата вече влезе в пълни права на тялото което убитава. Тя вече искривена започва да развива силно его, което определя понататашното развитие на индивида. Тя често влиза в противоречия с духа и тогава индивида изпада в депресия, а когато душата вляладе положението тя започва да се глези като например прищавката и да се наслаждава на удоволствието от храната довежда човека да наднормено тегло и до чревуугодничество. Модат да бъдат дадени и други примери за изкривената воля на душата, но мисля че човек е добре да работи в/у баланса на душата духа и тялото си за да може да се развива в правилна посока.
Публикувай отговор