Село за живеене около Стара Загора

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Jino
Потребител
Потребител

Re: Село за живеене около Стара Загора

Мнение от Jino »

Веско написа: Нед Мар 21, 2021 13:47 pm То при сняг и лед, навсякъде е опасно. Вярно че в селата е доста по опасно, но все трябва някакъв компромис да има, ако живееш на село.
Идеята ми е, че селата в равното, е доста по-безопасно в това отношение... Преди години ми се наложи да минавам това разстояние след голям сняг, и ако беше в планинските, в никакъв случай нямаше да успея...
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
Аватар
Веско
Потребител
Потребител

Мнение от Веско »

Явно интереса към селските имоти е засилен.
specr3
Новак
Новак

Мнение от specr3 »

Село Казанка - на ~30 мин (22км) с кола от Стара Загора. Останалото описание се препокрива с Елхово и Сладък кладенец. Един смесен магазин който работи в събота до обяд, а неделя е затворен. Има телевизия от Булсатком и мобилната мрежа на Виваком е доста стабилна с 50-60мб/с скорост. Тока често спира когато завали.

Относно зимата, до центъра на всяко едно село ще се изчисти. Може и на следващият ден да е, но никъде няма да сте "откъснати заради затрупани пътища през зимните месеци". Единствения вариант това да се случи за дълго време е ако се вземе имот встрани от главния път на селото, по някое черно пътче нагоре или надолу, което да се окаже непроходимо за лека кола когато се разкаля.
Jino написа: Нед Мар 21, 2021 21:04 pm Идеята ми е, че селата в равното, е доста по-безопасно в това отношение... Преди години ми се наложи да минавам това разстояние след голям сняг, и ако беше в планинските, в никакъв случай нямаше да успея...
Колега кажи ако искаш като падне сняг малко частни уроци, бащата не взема скъпо :)
Аватар
Веско
Потребител
Потребител

Мнение от Веско »

Всичко в района около Старозагорските бани е ОК.
Jino
Потребител
Потребител

Мнение от Jino »

specr3 написа: Съб Юни 12, 2021 19:19 pm Село Казанка - на ~30 мин (22км) с кола от Стара Загора. Останалото описание се препокрива с Елхово и Сладък кладенец. Един смесен магазин който работи в събота до обяд, а неделя е затворен. Има телевизия от Булсатком и мобилната мрежа на Виваком е доста стабилна с 50-60мб/с скорост. Тока често спира когато завали.

Относно зимата, до центъра на всяко едно село ще се изчисти. Може и на следващият ден да е, но никъде няма да сте "откъснати заради затрупани пътища през зимните месеци". Единствения вариант това да се случи за дълго време е ако се вземе имот встрани от главния път на селото, по някое черно пътче нагоре или надолу, което да се окаже непроходимо за лека кола когато се разкаля.
Jino написа: Нед Мар 21, 2021 21:04 pm Идеята ми е, че селата в равното, е доста по-безопасно в това отношение... Преди години ми се наложи да минавам това разстояние след голям сняг, и ако беше в планинските, в никакъв случай нямаше да успея...
Колега кажи ако искаш като падне сняг малко частни уроци, бащата не взема скъпо :)
Уроци по глупост ли? Виждам, че си добър ученик...
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
Публикувай отговор