lenovo ideapad g560a-1 + windows

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

lenovo ideapad g560a-1 + windows

Мнение от AquiLA^ »

Имам следния проблем. Братовчед ми се купи гореспоменатия лаптоп, но той върви с дос. Опитвам се да му кача windows, но не иска да буутне диска. Пробвах с 2 дистрибиции на 7ца една ХП едно Убунто и нищо не иска да се буутне. настройките в биоса всичко съм го оправил. И не иска и не иска. Единственото, което остава като вариант е май това цд да не работи. Но пък си го разпознава в биосаа и е чисто ново. Ако някой има каквата и да е идея как да инсталирам windows ще съм му много благодарен ако я сподели. Няма опция за инсталиране от флашка цд е единствения вариант.
Аватар
theshadowmen
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 23:11 pm
skype: kikovv1
Обратна връзка:

Re: lenovo ideapad g560a-1 + windows

Мнение от theshadowmen »

има ли инсталирани SATA драйвери ? Имам в предвид дали се разпознава под биос харда ,понеже при някои модели лаптопи,които продават по магазините са без инсталирани такива драйвери ...в момента за това се сещам,макар че го има като опция и проблем с драйва,което мен лично силно ме съмнява .
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: lenovo ideapad g560a-1 + windows

Мнение от didka »

Може биоса да си познава сиди-то като устройство,но да е прецакан лазера(малко вероятно),или замърсена оптика(по-вероятно).
Пробвай да я почистиш на първо четене :D
Иначе седмицата си има всички необходими драйвери.
Ако беше ХР може,но в случая...
Dog drags - no tracks...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: lenovo ideapad g560a-1 + windows

Мнение от admin »

Подобен проблем ми се е случвал на един лаптоп. Оказа се, че съм се опитвал да кача 64 битова версия на виндовса и линукса на 32 битов процесор и той съответно не ще да буутне сидито. Същия проблем го имах когато се опитах да кача 32 битова версия, не знам на какво се дължи, най - вероятно записа на сидито беше проблемен защото и друг път ми се е случвало да записвам диск на пц-то ми и после да не боотне, иначе си върви диска. Взех записан диск от друго място и всичко тръгна.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: lenovo ideapad g560a-1 + windows

Мнение от AquiLA^ »

Тук CPU е i3, така че не е проблем 64бит да се сложи. Днес ще пробвам и с други дискове.
Аватар
IBMPoweRPC
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 11:45 am

Re: lenovo ideapad g560a-1 + windows

Мнение от IBMPoweRPC »

AquiLA^ написа:Тук CPU е i3, така че не е проблем 64бит да се сложи. Днес ще пробвам и с други дискове.
пробвай да си купиш диск за чистене... и разгледай много внимателно Bios-a моите хора понеже произвеждат Inteligent Buisness Machines ... слагат всякакви опции за ограничаване на достъпа ;)
Публикувай отговор