Син екран Win7

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Син екран Win7

Мнение от PTS »

За трети или четвърти път ми става това в рамките на 1 седмица... някви идеи?
http://store.picbg.net/pubpic/84/06/f29 ... ac8406.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Син екран Win7

Мнение от 3AgHuK »

Пробвай да преинсталираш ОС-при мен така се оправи.Но може и да имаш проблем с някой от твърдите дискове.
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Син екран Win7

Мнение от sawo »

Може да е проблем в най-различни компоненти. Като за начало елиминирай софтуерния фактор, след това го мисли.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Син екран Win7

Мнение от stivans »

BlueScreenView

Виж тази програмка може да ти помогне.

http://softvisia.com/download.php?view.1495" onclick="window.open(this.href);return false;

BlueScreenView сканира 'minidump' файловете, които се създават при показване на 'синия екран на смъртта" и показва информация за тях. За всеки такъв екран, програмата показва кога е възникнал, информация за него и най-вероятно кой драйвер го е причинил. Програмата показва доста подобен екран на този, който сте видели, друга полезна функция е че можете да сканирате и компютрите в мрежата ви.
Поддържани операционни системи: XP/2003 Server/Vista/2008 Server/7
Лиценз: Безплатен (Freeware)

Малко повече инфо:
ВАЖНО: Част от страницата е машинно преведена.
BlueScreenView - Преглед на син екран Crash Информация

Синия екран не е нищо ново за Windows потребителите и това става, когато Windows срещне критична системна грешка, която може да доведе до изключване на системата, за да се предотвратят по-нататъшни щети. Причините за синия екрана обикновено се дължи на несъвместими DLLs или грешки в ядрото на операционната система, физически недостатъци, като например повреден памет, захранвания, прегряване на компютърни компоненти и хардуер движение извън нейната спецификация граници. Когато синя екран се появи, той ще създаде мини дъмп файла, който съдържа информация за неизшравноста и тази информация ще може да се анализира какво не е наред,и каква е причината за синия екран.BlueScreenView, ви позволява да видите информация за файла мини дъмп-лесно и по-бързо, освен възможността да подчертае предполагаеми драйвери, причинили неизправноста както и нейния източник.

BlueScreenView е в състояние да сканира всички мини дъмп файлове, създадени по време на син екран катастрофата и показва информация за бърз поглед. Всеки катастрофата генерира свой дъмп файл и тези дъмп файлове са изброени в горния панел с името на файла, дата / час на катастрофата, както и основни разбием информация, както показва в синия екран като бъгове Check и 4 параметри. За да видите подробна информация за устройството драйвери заредени по време на катастрофата като име на продукт, файла версия, фирма, адрес в стека, от / до адреса и т.н., можете да го видите най-долния панел и шофьори, че техните адреси намерени в катастрофата стека ще бъдат отбелязани с розов цвят, това определено ще ви помогне да идентифицира заподозрени водачи, които причиняват катастрофи лесно. В момента, толкова по-ниска панел има 3 различни оглед режими (Опции -> По-малко Pane режим), в които можете да преминете към всяка една от тях, колкото предпочитани. Всички шофьори на готовност показва всички драйвери, които са били заредени по време на катастрофата и шофьори, които им адреси са били намерени в комина, ще бъдат маркирани с розов цвят. Само Драйвери намерени в стека на готовност показва шофьори с адреси, намерени в стека на катастрофата, само и син екран в XP Стил готовност показва син екран, подобно на това, което показва по време на катастрофата прозорци.

BlueScreenView v1.00 е абсолютно безплатна за изтегляне и без всякакви изисква инсталация, просто стартирате изпълнимия файл, за да показвате дъмп файл подробности. Докато тя е съвместима да работят на Windows XP / Server 2003/Server 2008/Vista/7, само 32-битова система е подкрепена и дъмп файлове, генерирани от 64-битова система няма да могат да четат от BlueScreenView в този момент.
Последно промяна от stivans на Чет Апр 14, 2011 22:30 pm, променено общо 1 път.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Син екран Win7

Мнение от PTS »

sawo написа:Може да е проблем в най-различни компоненти. Като за начало елиминирай софтуерния фактор, след това го мисли.
Това се появи сякаш като си сложих умрелите програми, които слагат пароли на папките, както и да е. Сега искам да ги махна, влизам в Control Panel :arrow: Programs and Features и при опит да uninstall-на някоя ми се появява :arrow:
Коя ще е тая програма която чакам, не знам... Рестартирах и никъв ефект отново...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Син екран Win7

Мнение от sawo »

Има доста програми например your uninstaller които заобикалят cpanel. В phazeddl.com като напишеш uninstall може си харесаш някоя :) На твое място бих проверил кои процеси са стартирани и да спра всичко, което не знам какво е и съм сигурен че не е важен windows процес (бих спрял rundll32 ако работи, също бих рестартирал windows installer service-a). Възможно е и някоя от тези програми да прави дефект, но нямат ли си деинсталиране от start менюто?
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Син екран Win7

Мнение от PTS »

sawo написа:Има доста програми например your uninstaller които заобикалят cpanel. В phazeddl.com като напишеш uninstall може си харесаш някоя :) На твое място бих проверил кои процеси са стартирани и да спра всичко, което не знам какво е и съм сигурен че не е важен windows процес (бих спрял rundll32 ако работи, също бих рестартирал windows installer service-a). Възможно е и някоя от тези програми да прави дефект, но нямат ли си деинсталиране от start менюто?
Не, цялото деинсталиране е изчезнало. От старт менюто единствено може да ги стартираш, нищо друго.

viewtopic.php?f=4&t=30907&p=6645558#p6645558" onclick="window.open(this.href);return false;

От тая програма дето Nirvana я е дал мисля, че идва целия проблем.

Ето - като я спра ми дава да я махна, но излиза това:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Син екран Win7

Мнение от sawo »

Дам, най-вероятно инсталира драйвер, който се дъни. В device manager от view цъкни отметката на show hidden devices и виж там не се ли появява някъде драйвер на тази програма. Ако все пак не намериш нищо, ползвай варианта който ти дадох. С тези програми може да зададеш на програмата да стартира деинсталация, ако не стане пак има опция да намерят всичко де що ползва и да я изчистят, но за такъв тип програма не съм сигурен дали този вариант ще проработи на 100% затова го ползвай като краен вариант.
Публикувай отговор