win XP sharing

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

win XP sharing

Мнение от RauL's FaN »

Искам да питам, споделянето на папки само за локални мрежи ли е или за глобалната мрежа? Защото ми се искаше да си направя PC-то като FTP сървър и да си влизам от тела с подходящия FTP клиент, като ми трябва някой файл, но от настройките на уиндоуса намерих само следното. От мрежовата връзка пропъртис, адвенсет и сетингс на споделянето и от там слагам отметката на FTP Server, но ми иска да задам само име или адрес, като порта си е дефиниран на 21. След това вече ми показва, че мрежата е споделена, шернал съм и няколко папки, но ако са само това настройките не знам как да задам на клиента си да ме свърже с компа. Някой може ли да ми каже, въобще направил ли съм нещо правилно или в каква насока трябва да се действа за целта ми?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: win XP sharing

Мнение от sawo »

По принцип само Windows Server версиите имат FTP сървър и той не е свързан със sharing-a. Преди години ползвах TYPSoft FTPserv - абсолютно елементарна програмка която ти прави FTP сървър - работи и без инсталация.
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: win XP sharing

Мнение от Tenebrus »

Защо просто не си пуснеш ФТП сървър на машината (както предложи sawo) и просто да се конектваш към нея...защо си решил да го правиш през самия джам?

Core FTP Pro ползвам аз за подобни изпълнения и бачка супер добре :) (а за самия сървър примерно HFS...)
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: win XP sharing

Мнение от RauL's FaN »

Мерси за програмите! Ще ги пробвам да видя коя бачка по-леко. Колкото да уиндоуса, едно да видя възможно ли е и как става, и друго не ми се инсталираха допълнителни програми.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: win XP sharing

Мнение от sawo »

ftpserv 100% е най-лека! ;) Тествал съм десетки съpвъpи, пpи 100mbit тpафик товаpа е нищожен, освен това е 1-2mb общо цялата пpогpама и доста хоpа са се опитвали да ми хакнат ftp-то, но неуспешно :D
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: win XP sharing

Мнение от RauL's FaN »

Добре, направих си профил с име и парола, но кое е името на сървъра, т.е. компютърът ми? То на БТК с тея нереални ип-та дали ще става или хамачито пак ще влиза в действие. И другото което е, не ми показва това поле с ип долу в левия ъгъл на прозореца
Изображение
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: win XP sharing

Мнение от fantamaniaka »

Може да активираш и да ползваш тази опция на модемите на Бтк

Изображение
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: win XP sharing

Мнение от RauL's FaN »

Нямам такава опция, само Virtual Server i DMZ Host. Да не е заради версията Current Firmware Version: ZXDSL 531BIIV3.1.0e_B09_BG
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: win XP sharing

Мнение от sawo »

Трябва ти IP реално, или някакъв начин за dynamic dns. В краен случай и hamachi става :)
Публикувай отговор