Инстал на Вин7 на ноутбук- дава ми някви грешки

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Инстал на Вин7 на ноутбук- дава ми някви грешки

Мнение от realprofesora »

Започвам от флашка да инсталвам, показва ми на какъв език да си избера инстала ,започва да инсталва и.... и ми дава ,че не можело да продължи,защото не намирало някъв файл install wim. .Къде ми е проблема.Ще приложа и снимка.
Обаче, предната версия на Вин7 е Стартер.Опитвам с Ултимейт-дава грешка.Опиивам със Стартер и започна инстала. Ха ся де??
Popopopopo
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Инстал на Вин7 на ноутбук- дава ми някви грешки

Мнение от fantamaniaka »

От флашка доста често дава грешки..
Спасението е с външно СД което го свързваш към УСБ.
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Инстал на Вин7 на ноутбук- дава ми някви грешки

Мнение от stivans »

Имам изпробвана флашка с Win7Ultimate,ако с твоята не стане се обади.

За проблема с wim файла ако те интересува повече виж написаното по долу.
Каво представлява wim файла:
Файловият формат WIM
Бета версиите на Windows Vista, в инсталационното DVD има два големи файла с разширение WIM – boot.wim и install.wim. Файлът Install.wim е хардуерно независим имидж на Windows Vista, в който са всичките 5 версии на операционната система (Home Basic, Home Premium, Ultimate, Business и Enterprise). За разлика от повечето известни технологии, WIM форматът използва файлово базирана имиджинг технология, откъдето идва и неговата независимост от физически диск, дисков дял и файлова система. Един WIM файл може да съдържа повече от един имидж. За да намали обема на подобен файл, Microsoft използва две технологии: компресиране и т.нар. Single instancing. Компресията се прави със стандартни LZX алгоритми, а ползата от Single instancing се вижда, когато във файл, съдържащ само един имидж, се добави втори. В такъв случай в WIM файла се добавя само разликата между двата имиджа, а не целият втори имидж. Като пример би могла да послужи организация, в която има различни изисквания по отношение на това какви модули и настройки трябва да имат компютрите в различните отдели. Използвайки технологията Single instancing, администраторът може на едно DVD (в един файл) да разполага с различните типове дистрибутиви.
Инструментът, предназначен за работа и модифициране на WIM файлове, е ImageX. Това е приложение, с което се работи в команден ред. С него могат да бъдат създавани готови за инсталиране копия, те могат да бъдат променяни, в тях могат да бъдат добавяни различни модули като драйвери или хотфиксове. ImageX е командата, която използваме, когато искаме да направим копие на инсталирана операционна система, в което да бъдат запазени всички настройки и потребителски документи. За жалост този инструмент, който е част от безплатния пакет Windows Preinstallation Environment (WinPE) версия 2.0, няма графичен интерфейс.
След като сме готови с копието на файловата система, можем да го инсталираме многократно. За целта можем да използваме стартиращата среда WindowsPE или мрежово инсталиране с Windows Deployment Server – новата версия на досега познатата ни RIS (RemoteInstallationService) концепция. Благодарение на тази концепция за дистрибутиране на копия на файлова система, инсталирането на Windows Vista, включително драйверите, офис пакета MS Office 2007 и антивирусна програма (общо 17 Гбайта), завършва за около 30 min. Само за сравнение ще посочим, за инсталацията на предшественика є Windows XP без никакви добавени приложения (всичко на всичко 3 Гбайта) са необходими 30–40 min.


Виж тук: Интегриране на драйвери, ъбдейти и езикови пакети в инстал. DVD на Windows 7 RTM
http://hardwarebg.com/forum/archive/ind ... 60651.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Точка 2 -Интегриране на драйверите, ъбдейтите и LP в install.wim

a) Монтиране на install.wim


dism /Mount-Wim /WimFile:C:\7Work\DVD\sources\install.wim /index:4 /MountDir:C:\7Work\WIM

Индексът съответно е:
"index:4" замества се цифрата в командата по горе!
за х64
1-Home Basic; 2-Home Premium; 3-Pro ; 4-Ultimate
за х86
1-Starter; 2-Home Basic; 3-Home Premium; 4-Pro ; 5-Ultimate

Ако искате да интегрирате за всички версии, изпълнявате командите от
Точка 2 подточка от а) до е) включително като променяте индекса за всяка версия
в първата команда. Повтаряте операцията за всяка една от версиите.
След това влизате в C:\7Work\DVD\sources отваряте файла ei.cfg с текстов редактор
и изтривате реда с версията, запазвате промените.

б) Интегриране на езиковия пакет в install.wim
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Инстал на Вин7 на ноутбук- дава ми някви грешки

Мнение от realprofesora »

Meрси ,оправих се .Инсталнах пак вин7 стартер.Работи без грешка. :cheers:
Popopopopo
Публикувай отговор