Интернет от два интернет доставчика ?

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
KaiserSuSE
Потребител
Потребител
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 14:56 pm

Интернет от два интернет доставчика ?

Мнение от KaiserSuSE »

Някой знае ли как мога да си пусна едновременно интернет до два интернет доставчика едновременно?
Имам две мрежови карти, но върви или единия или другия. Аз искам да ми се увеличи лентата и да мога да тегля и от двете места.
Някой да ме насочи към HOWTO?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Можеби не е точно квото ти трябва но...
Ако мислиш едното isp като ти дава да речем 64KB/s а другото 32 да теглиш с 96KB/s мисля че няма да стане но може да пуснеш proxy сървър от едната лан карта и така да ползваш единия нет.
genius
Потребител
Потребител
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Авг 08, 2005 13:43 pm
Обратна връзка:

Мнение от genius »

може да ползва двата интернет доставчика едновременно, но ще му трябва рутер под Linux.
за жалост незнам как точно се конфигурира рутера :(
Изображение
Модване (хакване) на XBOX 360, Playstation 2, Playstation 3, Playstation Portable и други Конзоли.
Конзоли
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Става дума на едно PC иначе ясно но той мисля че иска само със 2 лан карти да направи номера но не знам как хем ще си е router хем клиент :roll:
Аватар
Vesenceto
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 586
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 21:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от Vesenceto »

Замислената схема няма да стане, тъй като винаги едната линия ще е по подразбиране и другата ще стои неизползваема, освен ако примерно имаш една линия на БТК и една линия на ВиреЙката, и укажеш, че за ftp.abc.tv трафикът ще минава през линията на ВиреЙката т.е за всеки сайт, който искаш да изкараш през по- слабата линия трябва да го укажеш на ръка или да го конфигуриаш с бързина на канала, когато се достигне съответната бързина да започне трафика да минава през другата линия.Общо взето това са простите варианти на нещата.Има и по-елегантни решения, за които ти трябват знания и router.
Аватар
wiSHmaKeR
Модератор
Модератор
Мнения: 514
Регистриран на: Сря Дек 18, 2002 17:02 pm
Местоположение: Valhalla (Nowhere lands)
Обратна връзка:

Мнение от wiSHmaKeR »

Виж това HOWTO, доста е старо, но предполагам, че може да ти бъде от полза. Успех ;)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Да ... това би могло да ти свърши работа. Това е нещо подобно на това което е написала Vesenceto за "бързина" на канала.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор