Фитнес мания

Всичко свързано с всякакъв вид спорт ...повишаване на тонуса и елексири за душата и тялото : )
Публикувай отговор
Аватар
pi6limeto
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 16:55 pm
Местоположение: В МаЗеТо
Обратна връзка:

Фитнес мания

Мнение от pi6limeto »

ако имате някакви въпроси относно фитнес(как да отслабнете, как да ка4ите мускулна маса , упражнения , хранителни добажки и др.) ги задавайте тук
Аватар
pi6limeto
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 16:55 pm
Местоположение: В МаЗеТо
Обратна връзка:

Мнение от pi6limeto »

виждам 4е се блъскате кой по напред да пише :). Няма лошо някой да сподели каде дига, каква му е програмата и такива работи. Нали все пак трябва да разменяме опит
Аватар
GIGABYTE*
Потребител
Потребител
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Май 19, 2004 22:09 pm
Местоположение: BG

Мнение от GIGABYTE* »

май май аз ще съм първия :D
ми хода в "атлетик" до канала, ако някой се сеща, вече почти 2 години си дигам, програмата ми е малко разбъркана щото миналата седмица почнах след леко прекъсване (все пак трябва малко почивка)
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

Аз имам въпрос. Значи аз съм 1.80-85 и съм 60КГ. Та мисълта ми е че ми трябва малко маса около 5 кг да стана около 65 Кг. И искам да питам как да ги кача, ям много яко но не става, тия протеини съмнителна работа, били вредни незнам си кво си, та ако някой знае начини, които да не са вредни за здравето и да ми вършат тази работа да казва.
5 кг. са ми достатъчни, не искам повече. Искам ги защото сега като тренирам ставам още по жилав(щото съм доста жилав). :lol:
Аватар
pi6limeto
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 16:55 pm
Местоположение: В МаЗеТо
Обратна връзка:

Мнение от pi6limeto »

еми Zac мога да ти дам няколко съвета.1) Ходи на зала поне 4 пъти. Мога да ти напиша примерна програма по която да работиш. 2)проблема може да е в това че програмата ти е еднотипна и че дигаш по нея дълго време.А както знаеш мускилите привикват. 3) приемай повече храни богати на белтъци (протеини) като мляко (кисело и прясно, яица (само белтъка) и др.) Аз си правя така наречения протеинов шейк. Каза ми го един приятел :). Приготвя се по следния начин 1л прясно мляко или 2 кофи4ки кисело, 2-3 яйца, 1-2 банана. После това го бъркаш със пасатор или с кухненски робот и го пиеш преди и след тренировка.Вдига силата и качва мускулна маса. 3) Спри да пиеш алкохол- алкохола разгражда белтъците , а белтъците както знае6 изграждат мускулите.
Аватар
pi6limeto
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 16:55 pm
Местоположение: В МаЗеТо
Обратна връзка:

Мнение от pi6limeto »

ако някой който иска да ми помогне със изграждането на сайт свързан със културизъм да ми пише на мейла pi6limeto@abv.bg (изисквания - поне елементарни познания на Flash MX 2004 и много свободно време :)
Аватар
pi6limeto
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 16:55 pm
Местоположение: В МаЗеТо
Обратна връзка:

Мнение от pi6limeto »

между другото вдигам от 2 години, но с малки прекъсвания.Ходя в Pitbull
Аватар
GIGABYTE*
Потребител
Потребител
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Май 19, 2004 22:09 pm
Местоположение: BG

Мнение от GIGABYTE* »

ами да допълня само: наблегни на въглехидратните храни, това са ориз, картофи, разни бобени растения и т.н. като най-вече наблягай на ориза и картофите. Ориза е най-добре да го ядеш варен, печен ама без сол, а картофите варени, пържени, печени, сурови, сушени.... 8)
pi6limeto каза за млякото, аз само ще допълня, че щом си във фаза за трупане гледай да е с най-висока масленост като го купуваш както прясното така и киселото. Добре е даже е здължително да наблягаш и на сиренето (също да е по-мазничко). Друго важно са овесените ядки, може да са малко гадни ама имат много добро съотношение белтъчини/мазнини/въглихидрати, те са от основните храни за трупане на мускулна маса. И на края пак за яйцата, да те предупредя внимавай с жълтъците в тях около 90% са мазнини и холестерол, за това ако мислиш да наблягаш на яйцата (което не никак лоша идея) имай това в предвид => на 5 яйца 2-3 жълтъка , с белтъците нямаш никакъв проблем можеш да си изяждаш по 4-5-6 на ядене или на през 2-3 часа.
ай за ся това от мене :wink:
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

К`во само аз ли останах не взел участие в маняшката тема :P
Ходя на фитнес по често в Бургас /по обясними причини/ Много нещо съм изчел за хранене , диети и тем-подобни помагалца :) Не съм маняк на масивните тела , затова си бухам аминокисилини и през 2 месеца L-Carnitine.....
За мен не е важно какво пия , а колко ходя :P
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

Мерси за съветите. Ще се пробвам да пробвам пък квото стане :)
Аватар
pi6limeto
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 16:55 pm
Местоположение: В МаЗеТо
Обратна връзка:

Мнение от pi6limeto »

Zac също трябва да хапваш и много пилешко месо.В него има много аминокиселини
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

pi6limeto написа:Zac също трябва да хапваш и много пилешко месо.В него има много аминокиселини
И белтъчити :wink:
Аватар
pi6limeto
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 16:55 pm
Местоположение: В МаЗеТо
Обратна връзка:

Мнение от pi6limeto »

Baev за за белтъците му казах :) Ти колко дигаш от лежанка?
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

pi6limeto написа:Baev за за белтъците му казах :) Ти колко дигаш от лежанка?
Гледам с малко килограми да правя повече повторения /примерно с 65-70
по 10-12 повторения/ а иначе съм бутал 100
Аватар
pi6limeto
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 16:55 pm
Местоположение: В МаЗеТо
Обратна връзка:

Мнение от pi6limeto »

еми не е зле. Аз нямам много сила на лег. Понякога на тренировка се ядосвам много понеже имам чувството че бутам повече с рацете от колкото с гърдите. Иначе със 68кг правя 6-8 повторения
Публикувай отговор