Във връзка с филма по БТВ

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от sawo »

Накратко единствения ни шанс е някой да дойде при нас, не ние при него :)
Относно Луната мисля че има достатъчно сериозни доказателства че сме били там, които и най-големите скептици не могат да оборят :)
Във филм който разглеждаше алтернативните теории накрая обаче показаха отражатели или нещо подобно които са оставени от космонавтите които се виждат от всяка обсерватория и тогава дори най-големите скептици замлъкнаха :)
Относно левиатана, къде се свързва с жив кораб? (освен по филмите)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от admin »

sawo написа:
admin написа:Тази тема май и преди сме я чоплили във форума. За мен има два варианта първият е в които странстваш кораб преди 2 милярда години е минал през планетата ни, хвърлил е семето на билогичните видове и е продължил по пътя си.
За този вариант съм гледал и документални филми, само дето там се обсъждаще варианта метеорит да е паднал на земята и от него да се е преселил живота.
Да бе ама си спомням историята за два метеорита паднали на земята който амен амен са били затрили живота на земята. Неправдоподобно ми се струва това с метеорита, защото ако е по-малак при навлизане в атмосферата до момента в които падне на земята от скоростта и триенете се оформя като топче и това коети си е вътре си остава там..., а ако е по голям то прави огромни кратери и от метеорита не остава нищо. Пък и метеорити падат всеки ден на планетат ни, ама нов вид няма .... :mrgreen:
sawo написа:
admin написа:Няма намерен междинен вид на нито едно животно живяло някога на планетата ни, само се предполага че разгиле това добиче дето мяза на лъв сега е лъвът който виждаме в зоопарка и са му трябвали някакви 50 000 години за тази работа.
Ами хората? И на тях ли няма междинен вид? Сега ако кажеш че и човека не е еволюирал :)
Каде го видя този междинен вид ???? Теорията на Дарвин ли ??? К'во разбираш под еволюция ? Имаш още два чифта ръце ли ? Или може би още два чифта очи ?? Не говорим за умствена еволюция.
sawo написа:
admin написа: Никой явно не се е замислял че когато ходи по улицата или плува в морето или се занимава с някаква дивотия от него пада чиста проба ДНК, косми, пърхут, отворени рани, слюмка и т.н. За 1,9+ милярда години от както първия човек се е пръкнал по тази планета от горе споменатия начин за билогичен материял има ми се струва доста възможности за еволюцията на човека към по съвършенно същество (нямам в предвид умственно).
Най-простия пример за еволюцията която търсиш е козината - вече не сме целите космати, понеже си имаме дрехи.Като цяло тялото също се е променило доста, понеже вече не живеем живота, който сме живеели преди милиард години.
Аз също не мисля че сме се появили от самосебе си, но определено не бих използвал липсата на еволюция като доказателство.
Къде я видя тази козинка бе човек ??? Ти на това ако му викаш еволюция, здраве му кажи... Ти нещо искаш на маймуни да ни упреличиш ...

Теорията не я помня точно, но ако успееш да пробиеш дупка в материята то ти на практика ще можеш да се появиш където поискаш във времето и пространството. Никои никога не е виждал дупка в материята, която според квантовата механика е възможна, но на практика .... Доколкото си спомням и в двата случая проблема е един и същи, няма как да минеш през въпросната пукнатина в пространството или материята защото в момента в които се доближиш ще се разпаднеш на фотони, както и всичко друго тъй като не ни е известна "черупка" която може да издържи тази скорост.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от sawo »

Ако метеорита е бил достатъчно голям и е паднал в океана, то тогава предполагам би било възможно живота който е бил вътре да оцелее и да започне да се развива в средата.

Еволюцията в нашия случай най-общо е по-голям мозък вследствие на по-голямата черепна кухина, по-малко окосмяване, и променяне на формата на тялото.Ако разглеждаш информацията за разкопки на човешки останки от различни периоди сам ще се убедиш.

Ето това разбирам аз под еволюция:
В биологията еволюция означава промяната на наследствените белези на една популация от поколение на поколение. Тези белези са израз на гените, биват копирани и предавани на потомството по време на размножаването.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от admin »

Да де ама на земята падат около 1000 метеоритчета на ден, при съотношение 60 на 40 в полза на окенаите като площ, пак излиза че 600 метеорита дневно падат във водните басейни, и нов вид няма ... Не съм склонен да повярвам на това защото дори и да е паднал един метероит и да са се появили първите риби най общо казано, ако са били месоядни то те биха се самойзяли, защото не ми се вярва изведнъж от еволюцията да са се пръкнали цялата гама животински видове, а да не забравяме че някой добичета са били дълги по 10-20 метра, което означава че ще поглъщат доста храна. Това е най-слабото звено в тази теория за метеорита защото ако се е пръкнал един вид той би умрял от глад или би си останал този вид такъв какъвто си е, а ако са се пръкнали 100 вида на веднъж е то тогава при тази скорост на еволюция би трябвало и сега да сме свидетели на подобни явления и нови видове, дори би трябвало да можем да стимулираме и възпроизведем подобна ситуация след като вече всичко ни е ясно. Някъде бях чел едно интервю с много известен биолог който казваше: Цялата първоначална карта на билогочните видове който са живяли на планетата ни плюс човека е била подредена в един и миг. Човек или друго мислещо съшество което е можело да прави уръдия на труда е ходило е по планетата ни от 1.9 милярда години и се предполага че това същество е било човека. Доказателствата за това били в хранилището на някакъв музей в щатите, за съжаление недостъпни за простосмъртните.
Колкото до хората, аз намерих в мрежата че най-стария запазен скелет е на 9 000 години, всичко друго над тази година излиза чиста проба спекулация и догадки. Той и слона има голяма тиква ама вътре еволюция няма.
Като цяло има прекалено много случайности и съвпадения, което ме кара да си мисля че всичко е догаждане за да сработи дадена теория. Аз специално не вярвам в случайността.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от sawo »

Когато се е зародил живота картата на океаните е била меко казано различна, а и ме съмнява да може да се изчисли дори с частична точност каква е вероятноста да падне метеорит на който да има живот, който пък да се запази до падането в океана.Такова нещо може да стане един път в съществуването на една планета, а може и никога да не стане.Да не говорим че примерно ако на 0,1% от метеоритите има някаква форма на живот, то вероятноста тя да попадне на благоприятна среда за живот е толкова малка, че изобщо не бих се очудил ако от целия млечен път само земята е имала такъв късмет.Това е естествено само в рамките на тази теория.

Относно видовете, съмнявам се изведнъж да е имало 10-20 метра видове, по-скоро само клетки, които се размножават и хранят едни с други.
Слона има голяма тиква, но това няма нищо общо - от изследванията на намерените скелети се вижда че главата на човека е увеличавала размера си, което доказва еволюция.

Лично аз не виждам проблем обаче човека да е създаден от Бог, и пак да е подвластен на еволюцията.Не знам защо толкова хора си мислят че теорията за еволюцията едва ли не слага край на религията.Аз не мисля, че тя ни дава каквато и да е информация за това как сме създадени и най-вече от кой.Дори напротив - в тази област "научните" материали са направо смешни - искат да повярваме, че едва ли не сме се появили от самосебе си.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Във връзка с филма по БТВ

Мнение от admin »

Да де ама то това пак се води догаждане за да пасне теорията. Тъй като дори първите дву клетъчни организми да са били в този метерорит май ще им трябва доста повече време да се делят за да стане 30 метрово добиче. Това излиза като "Пълната теория за вселената." Светът на много голямото, теорията на относителноста, Е = м .ц .ц и др. теории и закони който обесняват светът на много голямото, планетите, звездите, физиката и физичните закони който познаваме (всичко що е по-голямо от атом). За съжаление обаче тези закони не действат в света на много малкото (всичко що е по-малко от атома) където действат съвсем различни закони обяснени в квантовата механика. Единия свят не се подчинява на другия. От десетилетия учените се опитват да намерят закон с който да комбинират двата свята, та случая с произхода на живота на планетата ни и във вселената е същия. С биология можеш да обесниш деленето на клетките, но не можеш да обясниш произхода на първата р и б а (тука нещо ми прави мизерия браузера и показва различна дума) или така нареченото: Диханието Господне :roll: . Светът на много малкото и светът на много голямото, два различни свята който незнаем как да ги комбинираме.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор