Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от G7G »

abc написа: Пон Юни 24, 2019 18:42 pm Най-противното е, че 12 години след пускането на магистрала Тракия до Стара Загора, те моля ти се щели да започват тепърва проект за разширение на връзката. :blackeye:

Къде спахте бе, ахмаци лъжливи от АПИ, ГЕРБ и заспалата община, дето освен да лиже, друго не може? Къде са възстаническите времена отпреди 100 години, когато такива гнусни лъжци и подлеци, лъжещи 200 хиляден град 15 години, нямаше да ги има много дълго време...
Имаш лично съобщение :cheers:
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от abc »

Да, сегашната връзка наистина е удобна за едва 100 хиляди души от Стара Загора - най-вече за кварталите Колю Ганчев и АПК, както и източната част на Централната градска част.
Какво обаче да кажем за останалите 150 хиляди старозагорци в Чайка, Самара, Зора, Три чучура, Железник и т.н., които трябва да обикалят 20-30 км повече в 15-километровия град!?

В същото време един Ямбол с няма и 70 хиляди и дълъг 3-4 км има 3 ефективни връзки, а Чирпан и Ихтиман, дето са целите колкото квартал на Стара Загора имат 2 връзки.

Откога някакъв си склад на Лидл е по-важен от цяло Раднево и 1/3 от Стара Загора, които нямат връзка и трябва да обикалят?
Щото връзката при Кабиле даже я нямаше по проект, пък я направиха заради един склад. Връзката при Раднево/Зора няма, макар и по проект, още не е изградена.

Абсолютно луди управляващи може да пренебрегнат 100 хиляди жители в източните квартали на Стара Загора и Раднево, пък да се мазнят на някаква немска фирма.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от slimarkov »

Пак ще се повторя, а пък дано някой властимащ чете случайно тук. :D

Липсата на адекватен вход на града откъм магистралата е престъпление, защото всеки вложен лев в този едва 5-километров път ще се върне в инвестиции стократно ако не и хилядократно само в рамките на 3, 4 години.

5 км по 5 млн. лв. на километър са 25 млн. лв. Не може ли общината да вземе кредит и да накара държавата да го изгради с нейни пари?!
За какво са ни проекти за паркове и градинки за по 7 млн. лв. когато няма път до града?!

Който изгради този път ще изкара всеки мандат като кмет на града до края на живота му.
Сигурен съм в това. Имам чувството, че с общинарите живеем в различни вселени. Не виждат ли, че всеки трети човек има по 1 до 4 лични автомобила?!

Само пътища искаме да се строят.
За какво са ни още паркове в най-зеления град сигурно в половината развит свят?!
specr3
Новак
Новак
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 1:10 am

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от specr3 »

Тунел няма да видим скоро, това е повече от ясно до сега, но може ли някой да ми обясни какъв е този фурор около разширяването на тази 5км отсечка до магистралата?
Това го разбирам да се радвате ако беше преди години, когато още нямаше магистрала към морето и целия трафик се изсипваше на изхода към града.
Значи цялото радване е, че вече няма да се налага да чакате няколко минути повече зад някой трактор или бавнодвижеща кола? Аз ли не виждам някаква друга причина или?

slimarkov това, "че всеки трети човек има по 1 до 4 лични автомобила?!" не значи нищо - и аз имах по едно време ключовете и документите за 4 автомобила и пак имах само едно дупе с което да седна в някой от 4те. Ако не друго то това доказва само, че ти трябват паркове и градинки та да имаш къде да ги наспираш всички на сянка. :tongue:
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от slimarkov »

specr3 написа: Вто Юни 25, 2019 9:58 am Тунел няма да видим скоро, това е повече от ясно до сега, но може ли някой да ми обясни какъв е този фурор около разширяването на тази 5км отсечка до магистралата?
Това го разбирам да се радвате ако беше преди години, когато още нямаше магистрала към морето и целия трафик се изсипваше на изхода към града.
Значи цялото радване е, че вече няма да се налага да чакате няколко минути повече зад някой трактор или бавнодвижеща кола? Аз ли не виждам някаква друга причина или?
Стара Загора е най-развитият индустриален център след столицата София и заслужава адекватна пътна инфраструктура. Всичко друго е алабализми.

Интересно защо общинарите спаха дълбок сън толкова много време и не натиснаха властта да направи отдавна обещаната пътна отсечка със смешната дължина от 5 км? :spank:
specr3 написа: Вто Юни 25, 2019 9:58 am slimarkov това, "че всеки трети човек има по 1 до 4 лични автомобила?!" не значи нищо - и аз имах по едно време ключовете и документите за 4 автомобила и пак имах само едно дупе с което да седна в някой от 4те. Ако не друго то това доказва само, че ти трябват паркове и градинки та да имаш къде да ги наспираш всички на сянка. :tongue:
:D

Майтапът настрана, но в града има около 90 хиляди автомобила във всекидневно движение, а въпросната отсечка е с най-интезивен трафик в България след АМ "Тракия" при Ихтиман. 36 000 автомобила на ден. Т.е. колкото сумарния трафик по АМ "Хемус" и АМ "Марица".
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Вто Юни 25, 2019 10:46 am
specr3 написа: Вто Юни 25, 2019 9:58 am Тунел няма да видим скоро, това е повече от ясно до сега, но може ли някой да ми обясни какъв е този фурор около разширяването на тази 5км отсечка до магистралата?
Това го разбирам да се радвате ако беше преди години, когато още нямаше магистрала към морето и целия трафик се изсипваше на изхода към града.
Значи цялото радване е, че вече няма да се налага да чакате няколко минути повече зад някой трактор или бавнодвижеща кола? Аз ли не виждам някаква друга причина или?
Стара Загора е най-развитият индустриален център след столицата София и заслужава адекватна пътна инфраструктура. Всичко друго е алабализми.

Интересно защо общинарите спаха дълбок сън толкова много време и не натиснаха властта да направи отдавна обещаната пътна отсечка със смешната дължина от 5 км? :spank:
specr3 написа: Вто Юни 25, 2019 9:58 am
Айде пак, започнаха се с гигантските, розови балони... :lol: Вчера да не беше ден за получаване на розова дрога? :lol: Стара Загора наистина БЕШЕ сред градовете с най-развита тежка промишленост, но уви, от десетки години е вече посредствено, залязващо градче, благодарение на общата политика на държавата, командвана от колонизаторите ЕС и САЩ...
:D

Майтапът настрана, но в града има около 90 хиляди автомобила във всекидневно движение, а въпросната отсечка е с най-интезивен трафик в България след АМ "Тракия" при Ихтиман. 36 000 автомобила на ден. Т.е. колкото сумарния трафик по АМ "Хемус" и АМ "Марица".

Ама много ме изкефи това, с 90те хил. автомобила на ден в града... :lol: Явно някои хора, тия хиляди ги нямат за нищо :lol: Та само 200-300 са достатъчни, да блокират най-големите артерии на града, къде ще ги нареждаме другите хиляди, на етажи върху тях ли? :lol: :lol: :lol:
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от slimarkov »

Тъпизмите на горния потребител не съм чел и ги подминавам с надсмешка.

Сега по темата. Общинарите лесно могат да заявят на централната власт, че Стара Загора за разлика от другите големи градове по продължението на АМ "Тракия" разполага само с 1 единствена пътна връзка и затова е наложително тя не само да се направи максимално бързо, но и да е максимално широка, както и да е скоростен градски булевард с локални платна и пресичанията с другите пътища да е безконфликтно, т.е. на поне две нива.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от G7G »

И морето си гледат интереса-искат магистрала между Варна и Бургас!
https://www.dnevnik.bg/evropa/regioni/2 ... luchi_sus/

Всички се натискат и искат от правителството, оправят се, изискват и получават пари-София, Пловдив и Морето.
Само ние спим!
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Пет Юни 28, 2019 13:01 pm И морето си гледат интереса-искат магистрала между Варна и Бургас!
https://www.dnevnik.bg/evropa/regioni/2 ... luchi_sus/

Всички се натискат и искат от правителството, оправят се, изискват и получават пари-София, Пловдив и Морето.
Само ние спим!
Тя тази магистрала и за Стара Загора е много изгодна, защото чрез нея се свързват 5 от 6-те най-големи града в страната. Например ако се изгради АМ "Хемус" Варна печели връзка с Търговище, Велико Търново, Плевен и София. Обаче ако се изгради АМ "Черно море" Варна печели връзка с Бургас, Сливен/Ямбол, Стара Загора, Пловдив, Пазарджик и София. Разликата е огромна и натежава в пъти към АМ "Черно море", затова и във Варна би трябвало да натискат за нея.

За Стара Загора ще е изгодно, защото Варна и Бургас ще са свързани с Пловдив и София чрез магистралата край Стара Загора. Това ще е супер!

Иначе си прав. Още не съм видял една сграда или един път изградени в Стара Загора с пари от държавата! Срамота е!
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от muhogon »

А кога ще свържат с магистрала, или поне скоростна тангента Бешбунар и Колю Ганчево? Или Трите Чучура и Зора? И оттам, директна връзка със София, Пловдив, Варна, Брюксел, Вашингтон, Рио де Жанейро...
Тъпизмите на горния потребител не съм чел и ги подминавам с надсмешка.
Да, наистина са пълни тъпизми, да броиш 90хил коли на пътя в град, който първо не може ги побра, и второ, няма толкова и наполовина...Виж, в цялата област може и да ги има, но това е друго!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от abc »

Ми колите в гр.Стара Загора са били 129 000 още през далечната 2009 г. Сега сигурно са чукнали 200 000. :lol:
http://www.nsi.bg/bg/content/609/basic- ... ара-загора

2005 г. 2006 г. 2007 г. 2008 г. 2009 г. - Регистрирани частни автомобили в гр.Стара Загора
94 056 103 939 113 565 124 910 129 090
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от muhogon »

abc написа: Пет Юни 28, 2019 21:19 pm Ми колите в гр.Стара Загора са били 129 000 още през далечната 2009 г. Сега сигурно са чукнали 200 000. :lol:
http://www.nsi.bg/bg/content/609/basic- ... ара-загора

2005 г. 2006 г. 2007 г. 2008 г. 2009 г. - Регистрирани частни автомобили в гр.Стара Загора
94 056 103 939 113 565 124 910 129 090
Че те по статистика и милион може да ги изкарат, днешната еврогейска стъкмистика лъже като разпрана! Второто, едно е да ги има по СПИСЪК /тогава трябва да съм собственик на 5 коли/, друго е да са в движение изобщо /има много изоставени, както и такива, които се карат веднъж месечно, че и по-малко/, и трето и четвърто е, да излязат едновременно на улиците! Даже човек с основно образование може да пресметне, че 90 хил. коли няма как да се движат едновременно, защото нямаме такава обща дължина на улиците! Както казах, 200-300 са достатъчни, да задръстят основните артерии, другите къде, на хеликоптери ли ще се обръщат? Половината улици вече са еднопосочни,къде ще ги движиш тия 90 хил? Това са около 400км колона, с дистанция не повече от метър, чуваш ли се, какви ги дрънкаш?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от abc »

Никой не говори за 90 000, а за 129 000 лични автомобила в Стара Загора на 231 000 жители!
Пак ли не можеш да четеш за пореден път и трябва да ти се налива в главата като на бавноразвиващ?
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от muhogon »

abc написа: Пет Юни 28, 2019 21:57 pm Никой не говори за 90 000, а за 129 000 лични автомобила в Стара Загора на 231 000 жители!
Пак ли не можеш да четеш за пореден път и трябва да ти се налива в главата като на бавноразвиващ?
Ти не четеш, или по-скоро, нищо не схващаш! Нали по-горе твърдиш, че 90хил се движат на ден по улиците? А тия 129хил., са в нечия болна фантазия, както казах, тогава трябва само аз, да имам 5 коли? Защото така излиза, ако за различни години, имаш различна кола, тя се прибавя, но старата не се вади от предната година! Пък и на 100хил жители, 129 хил идват малко множко, при все, че не е невъзможно! Но едва ли са толкова, стъкмистиката лъже като разпрана!

Апропо, сега ти разбрах замисъла - гледаш всички коли, с регистрация СТ, на цялата област! Така вече, съм съгласен!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Магистрала (А7) и тунел под Шипка

Мнение от abc »

129 090 са били регистрираните частни автомобили само в гр.Стара Загора! За цялата Стазагорска област са 215 564!
Естествено, че съотношението хора към коли е около 0.5-0.6 коли на човек и не е толкова високо, колкото го изкарваш.
129 090/231 243 = 0.55 коли на човек от населението в гр.Стара Загора.
Това е уравнение за 4-ти клас! Излагаш се пак с лаишките си коментари.
Публикувай отговор