Кръгови движения и етажни кръстовища

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Кръгови движения

Мнение от G7G »

Много добре се е получило.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Сря Фев 26, 2020 11:14 am Много добре се е получило.
Дали сега ще започнат кръговото южно от Кауфланд-1?
Бяха обещали преди.

Там е добре, според мен, да се направи значително по-голямо кръгово от импровизираното такова. Районът се застроява стабилно. Ще има изцяло нов квартал на мястото на фабрика Слънце, а от това кръстовище има планиран нов път към бул. Славянски.
Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от slimarkov на Сря Фев 26, 2020 11:49 am, променено общо 4 пъти.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Кръгови движения

Мнение от G7G »

Би трябвало да го почват...
Преди няколко седмици минах там,не е започнато още.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Сря Фев 26, 2020 11:45 am Би трябвало да го почват...
Преди няколко седмици минах там,не е започнато още.
Също така, ми прави впечатление, че дълго време се коментираше изграждането на кръгово движение на входа за кв.Зора, което ще спомага и трафика за ИЗ "Загоре", но напоследък нищо не се чува за него. За там знаеш ли нещо?
Изображение
Последно промяна от slimarkov на Сря Фев 26, 2020 12:12 pm, променено общо 3 пъти.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Кръгови движения

Мнение от G7G »

Там ще има 100% , в проекта на инд. зона Загоре е предвидено да има кръгово.
Ти гледам си пуснал и визуализацията му.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Сря Фев 26, 2020 11:53 am Там ще има 100% , в проекта на инд. зона Загоре е предвидено да има кръгово.
Ти гледам си пуснал и визуализацията му.
Интересно дали са вкарали кръговото там към проекта за индустриалната зона. Така ще е осигурено финансирането, ако ме разбираш за какво намеквам.

Все пак държавата спонсорира зоната, доколкото знам. Голяма глупост ще е ако не са го направили.

Мисля, че към днешна дата това са най-важните бъдещи кръгови кръстовища, заедно с третото предвидено кръгово движение, което ще се намира южно от Руския пазар.

На отбивката за пътя за Баните също е добре да се изгради такова. Това също е коментирано от общинарите...
Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

Jeane Jack написа: Сря Фев 26, 2020 20:26 pm Не помня някога да е имало задръстване на това място, но както и да е, явно туй е най-големия дерт на града, та го клатиха 8 месеца! И си оправете лексикона - не е "кръгово", а "елипсово", някой пишман архитект пак е бягал от часовете по геометрия... Дето се казва, от град на прави улици, ставаме село на елипсовите кръстовища... :lol:
Къде не е имало задръстване?
Когато беше затворен ЖП надлеза, хич пък нямаше километрично задръстване там...
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

Jeane Jack написа: Пет Фев 28, 2020 20:19 pm
slimarkov написа: Сря Фев 26, 2020 22:10 pm
Jeane Jack написа: Сря Фев 26, 2020 20:26 pm Не помня някога да е имало задръстване на това място, но както и да е, явно туй е най-големия дерт на града, та го клатиха 8 месеца! И си оправете лексикона - не е "кръгово", а "елипсово", някой пишман архитект пак е бягал от часовете по геометрия... Дето се казва, от град на прави улици, ставаме село на елипсовите кръстовища... :lol:
Къде не е имало задръстване?
Когато беше затворен ЖП надлеза, хич пък нямаше километрично задръстване там...
То беше заради прелеза, иначе там нямаше задръствания!
Задръстване имаше и то километрично.
Също така, има разлика между подлез (под ниво терен), прелез (на ниво терен) и надлез (над ниво терен).
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения

Мнение от slimarkov »

Jeane Jack написа: Пет Фев 28, 2020 23:04 pm
Задръстване имаше и то километрично.
Също така, има разлика между подлез (под ниво терен), прелез (на ниво терен) и надлез (над ниво терен).
Ти четеш ли изобщо, какво ти пиша? ЗАДРЪСТВАНЕ Е ИМАЛО, ЗАРАДИ ЗАТВОРЕНИЯ МОСТ НАД ЖП ЛИНИИТЕ! Иначе, още от детските ми години, не помня, някога там да се е задръствало, дори и преди да сложат светофар! А съм минавал оттам поне десетки хиляди пъти!
Кажи защо смяташ, че елипсовидните кръгови движения не са добри?

Елипсата е разтеглена окръжност. Аз също предпочитам големи окръжности за кръстовищата, но има места където само елипсата се вписва в ландшафта.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения и етажни кръстовища

Мнение от slimarkov »

Jeane Jack написа: Съб Фев 29, 2020 10:18 am
slimarkov написа: Съб Фев 29, 2020 10:13 am
Jeane Jack написа: Пет Фев 28, 2020 23:04 pm

Ти четеш ли изобщо, какво ти пиша? ЗАДРЪСТВАНЕ Е ИМАЛО, ЗАРАДИ ЗАТВОРЕНИЯ МОСТ НАД ЖП ЛИНИИТЕ! Иначе, още от детските ми години, не помня, някога там да се е задръствало, дори и преди да сложат светофар! А съм минавал оттам поне десетки хиляди пъти!
Кажи защо смяташ, че елипсовидните кръгови движения не са добри?

Елипсата е разтеглена окръжност. Аз също предпочитам големи окръжности за кръстовищата, но има места където само елипсата се вписва в ландшафта.
Не са добри, защото има нещо като права част, която е последвана от рязък ляв завой! Може би, ако е гигантско по размери, това да не се усеща, но не и в този му вид! Ако наистина беше по-добро, би се приложило масово! Пък и коя ще е следващата иновация, сигурно ексцентрично по форма?
И на мен този ефект не ми се нрави много, но пък по света има кръгови движения с всякаква форма, даже на 8-ца.

Ако караш със съобразена скорост, формата няма да има значение. Ако е и етажно кръстовището трафикът ще е по-балансиран по направленията.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Кръгови движения и етажни кръстовища

Мнение от slimarkov »

Jeane Jack написа: Съб Фев 29, 2020 14:11 pm
Ако караш със съобразена скорост, формата няма да има значение. Ако е и етажно кръстовището трафикът ще е по-балансиран по направленията.
Важното е да караш с равномерна скорост, за да не се забиеш в някого, или някой да не забие тебе! Освен това, видимостта е по-лоша, понеже изведнъж изскачаш иззад ъгъла... Пак казвам - ако елипсата беше по-добра, сигурно нямаше изобщо да правят кръгови...
Ясно е, че кръгът е за предпочитане или поне голяма такава елипса.
За района на кв.Зора, наистина се надявам да направят кръгово с транзитно преминаване под него.
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор