Регионално развитие

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

Без хубави инвестиции от чужди инвеститори няма смисъл тая зона.
Но не вярвам да не дойдат такива, изключено.
100% ще има чужди инвестиции.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

В Бургас реновират хотел "България".
Кога ще видим подобно освежаване на "Дом на строителя" в Стара Загора?

Изображение
Изображение
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от abc »

Да вдигнат високото тяло на Верея поне.
Би трябвало дори и колоните на сградата да са проектирани да издържат 20-25 етажа, но по някаква причина са недостроени. :bigboss:
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

abc написа: Нед Дек 01, 2019 0:13 am Да вдигнат високото тяло на Верея поне.
Би трябвало дори и колоните на сградата да са проектирани да издържат 20-25 етажа, но по някаква причина са недостроени. :bigboss:
Това надстрояване се коментираше дълго време, то не бяха стъпаловидни дизайни, то не беше чудо, а нищо няма направено.

Мисля, че е по-реалистично да вдигнат планирания небостъргач до бившия Сентрал мол и настоящ Универсален магазин: http://univermag-sz.bg/
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

Много по-интересно и хубаво ще е да се направи нещо оригинално на мястото на съвета.
Преди време бях дал една идея за подобие на онзи прочут водопад в Сингапур с екзотична растителност и пътеки за хората около него.
Получих доста лайкове от хората, макар самите лайкчета за мен да са безсмислена работа, но показаха ,че на хората им хареса.
Сградата на областната може да се направи с мегамодерна визия, веднага ще изпъкне, както и дома на строителя, както си писал.
Защо не взимат тия мерки не знам.
Даже визията на общината чрез проекта за обновяване не ми допада много.
Очаквах много по-голяма и съществена разлика със сегашната визия на сградата, а то сякаш само леко ще се пипне и толкова.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Нед Дек 01, 2019 10:47 am Много по-интересно и хубаво ще е да се направи нещо оригинално на мястото на съвета.
Преди време бях дал една идея за подобие на онзи прочут водопад в Сингапур с екзотична растителност и пътеки за хората около него.
Получих доста лайкове от хората, макар самите лайкчета за мен да са безсмислена работа, но показаха ,че на хората им хареса.
Сградата на областната може да се направи с мегамодерна визия, веднага ще изпъкне, както и дома на строителя, както си писал.
Защо не взимат тия мерки не знам.
Даже визията на общината чрез проекта за обновяване не ми допада много.
Очаквах много по-голяма и съществена разлика със сегашната визия на сградата, а то сякаш само леко ще се пипне и толкова.
Там е най-добре да няма сграда, а квадратен площад с огромен кръгъл шадраван с голям монумент в средата. Това е моето лично мнение. Ако има сграда трябва да е с безистен и да се минавам под нея.

Толкова ли е трудно да изградят един нормален фонтан?
Защо са такива бездарници?

Изображение
Последно промяна от slimarkov на Пон Дек 02, 2019 17:04 pm, променено общо 1 път.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

Сграда на това място е пълна скука според мен.
Освен ако не е някоя с ултраизвънземна визия, която, като гледам конкурсите за сграда ,няма никога да направят.
Не искам да вдигат поредната безлична и скучна бетонна кутийка, и то баш в суперцентъра, на метри от Универмага.
Абсолютна глупост, дано не се стигне до това да вдигат такава сграда и измислят нещо интересно.
Мястото не е малко, всичко може да се измисли там.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Пон Дек 02, 2019 11:27 am Сграда на това място е пълна скука според мен.
Освен ако не е някоя с ултраизвънземна визия, която, като гледам конкурсите за сграда ,няма никога да направят.
Не искам да вдигат поредната безлична и скучна бетонна кутийка, и то баш в суперцентъра, на метри от Универмага.
Абсолютна глупост, дано не се стигне до това да вдигат такава сграда и измислят нещо интересно.
Мястото не е малко, всичко може да се измисли там.
Те нали уж събориха старата сграда, за да направят площад и паметник, а сега се изметнаха и искат и там да застроят?
Лошо няма да се строи, но нека има и нормален площад в този град, различен от този пред общината.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

Най-динамичноразвиващият се сектор на икономиката е ИКТ (информационни и комуникационни технологии).
През 2018 година той създава най-много работни места (+4593 наети), а заплатите са 2,7 пъти по-високи от тези в преработващата промишленост.

Вярно, че бизнесът в Стара Загора започна с леко закъснение да се развива в тази насока, но смятам, че с неголеми усилия градът може да влезе в групата на Варна и Пловдив по този показател (брой наети в ИКТ сектора).
Общо наетите в ИКТ сектора през 2018 г. в тези три водещи области се разделят така: София – 79 050 наети, Пловдив – 4409 наети и Варна – 3796 души. Следващите области по тежест в ИКТ сектора са Бургас (1230 наети), Русе (890 наети), Велико Търново (830 наети) и Стара Загора (695 наети) не регистрират осезаем ръст на наетите през 2018 г. В тези градове има изпреварващ ръст на заплатите в ИКТ сектора, което показва положителна динамика, но все още липсва отчетливият ръст в наетите, който например се наблюдава в Пловдив в последните 4-5 години.
https://ime.bg/bg/articles/promishlenos ... z67L22y7gS
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

slimarkov написа: Нед Дек 01, 2019 11:19 am
G7G написа: Нед Дек 01, 2019 10:47 am Много по-интересно и хубаво ще е да се направи нещо оригинално на мястото на съвета.
Преди време бях дал една идея за подобие на онзи прочут водопад в Сингапур с екзотична растителност и пътеки за хората около него.
Получих доста лайкове от хората, макар самите лайкчета за мен да са безсмислена работа, но показаха ,че на хората им хареса.
Сградата на областната може да се направи с мегамодерна визия, веднага ще изпъкне, както и дома на строителя, както си писал.
Защо не взимат тия мерки не знам.
Даже визията на общината чрез проекта за обновяване не ми допада много.
Очаквах много по-голяма и съществена разлика със сегашната визия на сградата, а то сякаш само леко ще се пипне и толкова.
Там е най-добре да няма сграда, а квадратен площад с огромен кръгъл шадраван с голям монумент в средата. Това е моето лично мнение. Ако има сграда трябва да е с безистен и да се минавам под нея.

Толкова ли е трудно да изградят един нормален фонтан?
Защо са такива бездарници?

Изображение
Фонтан трябваше да има пред общината, а не малоумни сухи фонтани, които ги няма на такова място в НИТО ЕДИН голям град!
Сухи фонтани се правят в паркове, за децата, да си играят, а не в административния център, където винаги има поне по един хубав , истински фонтан.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Вто Дек 10, 2019 7:51 am
slimarkov написа: Нед Дек 01, 2019 11:19 am
G7G написа: Нед Дек 01, 2019 10:47 am Много по-интересно и хубаво ще е да се направи нещо оригинално на мястото на съвета.
Преди време бях дал една идея за подобие на онзи прочут водопад в Сингапур с екзотична растителност и пътеки за хората около него.
Получих доста лайкове от хората, макар самите лайкчета за мен да са безсмислена работа, но показаха ,че на хората им хареса.
Сградата на областната може да се направи с мегамодерна визия, веднага ще изпъкне, както и дома на строителя, както си писал.
Защо не взимат тия мерки не знам.
Даже визията на общината чрез проекта за обновяване не ми допада много.
Очаквах много по-голяма и съществена разлика със сегашната визия на сградата, а то сякаш само леко ще се пипне и толкова.
Там е най-добре да няма сграда, а квадратен площад с огромен кръгъл шадраван с голям монумент в средата. Това е моето лично мнение. Ако има сграда трябва да е с безистен и да се минавам под нея.

Толкова ли е трудно да изградят един нормален фонтан?
Защо са такива бездарници?

Изображение
Фонтан трябваше да има пред общината, а не малоумни сухи фонтани, които ги няма на такова място в НИТО ЕДИН голям град!
Сухи фонтани се правят в паркове, за децата, да си играят, а не в административния център, където винаги има поне по един хубав , истински фонтан.
Трябваше ама няма. :)
Кой взема тези пагубни решения за града, кметът еднолично ли или съвета около него с гласуване?
Ако е гласувана тази глупост пред общината, заслужават да бъдат освободени от работа всички до един.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

Пародия!
Така ли се прави в развитите общества?
Там те такова отношение ли проявяват към гражданите си?
И затова ли взимаме наградки за "най-прозрачна община"?

Спират "Моята еОбщина", липсва диалог с Община Стара Загора

https://news.bg/society/spirat-moyata-e ... agora.html
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Сря Дек 11, 2019 13:25 pm Пародия!
Така ли се прави в развитите общества?
Там те такова отношение ли проявяват към гражданите си?
И затова ли взимаме наградки за "най-прозрачна община"?

Спират "Моята еОбщина", липсва диалог с Община Стара Загора

https://news.bg/society/spirat-moyata-e ... agora.html
Прозрчаност ще има тогава, когато например решат, че ще изграждат нещо и пуснат схемите на идейните проекти в медиите няколко месеца преди да вземат някое решение.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от G7G »

Малки, средни и все по-важни

https://www.capital.bg/biznes/kompanii/ ... _po-vajni/

"Дълго време София ще е номер едно – сега броят на столичните фирми е 874, което прави малко под 39% и този дял се запазва трайно. Така на практика почти половината най-динамични МСП са в двата водещи бизнес центъра на България. Като добавим към тях Варна, Бургас и Стара Загора, става ясно, че над две трети от успешните малки бизнеси са концентрирани в пет региона на страната, четири от които са на юг от Стара планина.

Лошата новина е, че към традиционно изоставащия Северозапад трайно се добавя и североизточната част на страната. Трите области на дъното с най-малко представители в класацията са Монтана, Разград и Търговище, като общият им дял е... 0.021%. Следват ги Видин (интересен факт е, че от областта е най-успешната текстилна компания в класацията), Силистра и Кюстендил, което затвърждава изоставането на Северна България."
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора икономически център

Мнение от slimarkov »

В Хасково има интересна часовникова кула.
Време е да изградим (възстановим) старозагорската.

https://www.youtube.com/watch?v=9jDM10mT27k
Последно промяна от slimarkov на Чет Фев 06, 2020 11:19 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор