Градски транспорт и мобилното му приложение

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Градски транспорт и мобилното му приложение

Мнение от realprofesora »

Здравейте,
Може ли някой да каже, ако ползва мобилното приложение на Градския транспорт в Стара Загора, дали е доволен.
Защото аз изтеглих приложението, но като кликна на Абонамент и ми дава бял екран и нищо. Като искам да подам рейтинг и обратна връзка в страницата в плейстора и не ми дава да поствам...
Popopopopo
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Градски транспорт и мобилното му приложение

Мнение от slimarkov »

realprofesora написа: Чет Фев 13, 2020 17:06 pm Здравейте,
Може ли някой да каже, ако ползва мобилното приложение на Градския транспорт в Стара Загора, дали е доволен.
Защото аз изтеглих приложението, но като кликна на Абонамент и ми дава бял екран и нищо. Като искам да подам рейтинг и обратна връзка в страницата в плейстора и не ми дава да поствам...
Да започнем от някъде.
С каква операционнa система е телефонът ти?
На iOS 13.3.1 приложението работи безупречно.
Последно промяна от slimarkov на Пет Фев 14, 2020 0:05 am, променено общо 1 път.
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Градски транспорт и мобилното му приложение

Мнение от eleena »

slimarkov написа: Чет Фев 13, 2020 18:07 pm
realprofesora написа: Чет Фев 13, 2020 17:06 pm Здравейте,
Може ли някой да каже, ако ползва мобилното приложение на Градския транспорт в Стара Загора, дали е доволен.
Защото аз изтеглих приложението, но като кликна на Абонамент и ми дава бял екран и нищо. Като искам да подам рейтинг и обратна връзка в страницата в плейстора и не ми дава да поствам...
Да започнем от някъде.
С каква операционан система е телефонът ти?
На iOS 13.3.1 приложението работи безупречно.
Това " плейстор" какво ти подсказва?
realprofesora, да не би защото си в чужбина?
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Градски транспорт и мобилното му приложение

Мнение от realprofesora »

Дано да е грешката в мен, ако че да нямам ИОС 13 точка кво беше беш ли му майката и щото съм в чужбина, но като си дойда дано са я оправили тази система. :bigboss:
Popopopopo
Аватар
Kundalini
Потребител
Потребител
Мнения: 216
Регистриран на: Съб Авг 10, 2019 0:30 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Градски транспорт и мобилното му приложение

Мнение от Kundalini »

Изградиха модерна система за управление на трафика в Стара Загора (СНИМКИ)

10 март 2021


Изображение

Изображение

Изображение


Община Стара Загора приключи проект BG16RFOP001-1.006-0003 “Модернизация и развитие на устойчив градски транспорт в град Стара Загора - фаза ІІ”.

Той акцентира основно върху създаване на по-ефективен, интегриран и бърз градски транспорт с по-малко потребление на енергия, изграждане на по-достъпна вторична инфраструктура на обществените транспортни мрежи и въвеждане на природосъобразни видове градски транспорт.

„Правим всичко възможно градският транспорт в община Стара Загора да бъде на едно от високите нива не само в България, но и в Европа. По този начин се осигуряват по-ниски нива на замърсяване на околната среда, които не оказват вредно влияние върху здравето на хората и върху самата природа“, откри срещата ресорният зам.-кмет Йордан Николов.

Той акцентира върху многокомпонентността на изпълнения проект, която включва и изграждане на Система за контрол на трафика. „С изцяло нови контролери бяха оборудвани общо 37 кръстовища.

Новите и модерни устройства са много по-функционални. Бяха подменени всички светофарни секции с нови лед такива и са изградени нови два светофара на едни от най-натоварените кръстовища, както и четири пешеходни светофара с бутон за заявка, снабдени с контролери, което позволява безопасно пресичане на пешеходците“, обясни Младен Заманов, част от колектива изпълнил компонент „Изграждане на система за управление на градския транспорт в Стара Загора“.

С въведената нова система се позволяват няколко начина за управление на трафика. Най-важният е координация между кръстовищата, другият начин е гъвкаво управление, което работи като регулира продължителността на зеленото време чрез данните от инсталираните трафик детектори.

Третата основна функция на светофарите в момента е осигуряване на приоритет на превозните средства, обслужващи градския транспорт. За целта всички автобуси и тролеи са оборудвани с модеми, които позволяват постоянното следене на автобусите и тяхното разписание, разказа още Заманов.

От думите му стана ясно, че друга важна част от дейностите по проекта е изграденото видеонаблюдение. „Камери са поставени на светлинно - регулирани кръстовища и на възлови кръстовища в Стара Загора, което позволява цялостна представа за моментния трафик в града“.

„На всички кръстовища има изградена оптична свързаност, която се предава на сървъри, разположени в сградата на общинска администрация“,разказа още Атанас Пашов, началник отдел „Административно и информационно обслужване“.

„Благодарение на всичко, което беше изградено в момента няма проблем с нововъведените зелени вълни за придвижване. На светофарите няма натрупване на автомобили, както беше преди“, каза още зам.-кметът.

Той напомни, че в процедура е и обществена поръчка за 33 нови електробуса, които да допълнят автопарка на общинското дружество „Тролейбусни и автобусни превози“. Стана ясно още, че Община Стара Загора ще кандидатства по програма „Life” за разработване на нова транспортна схема, която да задоволи потребностите на всички ползватели на обществения транспорт в града.

На присъстващите беше демонстрирано как действа системата в реално време, както и натовареността на няколко кръстовища. Участие в събитието взеха още Мирослава Шопова началник на отдел „Европейски програми и международно сътрудничество“, Бояна Делева, началник отдел „Транспорт“, Добрин Влайков, началник на звено „Градска мобилност“.

Общата стойност на проекта е 14 727 612.40 лева, от които собственият принос е в размер на близо 760 хил.лева, а останалото е финансиране от БФП.

https://dariknews.bg/regioni/stara-zagora/izgradiha-moderna-sistema-za-upravlenie-na-trafika-v-stara-zagora-snimki-2263176
Аватар
Kundalini
Потребител
Потребител
Мнения: 216
Регистриран на: Съб Авг 10, 2019 0:30 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Градски транспорт и мобилното му приложение

Мнение от Kundalini »

Нови опции предлага мобилното приложение за градския транспорт в Стара Загора

април 9, 2021

STZAGORA.NET



Изображение

Безплатното мобилно приложение за закупуване на билети за градския транспорт в Стара Загора беше обновено. От днес жителите и гостите на града ще могат да се възползват от новата функционалност на апрликацията – Transport Stara Zagora. Пътниците ще имат възможност да зареждат своите потребителски профили с билетни пакети, без да се налага да се редят на гише за тяхното закупуване.

Предлагат се три варианта за закупуване на превозни документи:

Пакет от 20 билета без право на прекачване, заредени на електронен носител – 18.00 лева;
Пакет от 40 билета без право на прекачване, заредени на електронен носител – 36.00 лева;
Пакет от 80 билета без право на прекачване, заредени на електронен носител – 72.00 лева.
Целта на нововъведението е създаването на безконтактни възможности за обслужване на пътниците, ползващи услугите на градския транспорт. Алтернативният вариант предоставя по-удобен и хигиеничен начин пътниците да се придвижват в града.

Припомняме, че мобилното приложение беше създадено като част от проект „Модернизация и развитие на устойчив градски транспорт в град Стара Загора – II фаза“, финансиран от Оперативна програма „Региони в растеж 2014-2020″.

https://stzagora.net/2021/04/09/%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8-%d0%be%d0%bf%d1%86%d0%b8%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%bb%d0%b0%d0%b3%d0%b0-%d0%bc%d0%be%d0%b1%d0%b8%d0%bb%d0%bd%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%bb%d0%be%d0%b6/
Публикувай отговор