Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
tailor
Новак
Новак
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 1:17 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от tailor »

Казвай къде живеещ и цената на 1 дунер :Д Мн добре изглеждат :cheers:
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от The enD »

admin написа:На мен честно казано не ми се играе иначе обичам да си похапвам дюнери, не знам тези от хей-то как не са ги затворили още тези дюнерджийници. Хигиената им е под всякъква критика, а да не говорим, че за да не се хаби материал продават картофи и месо печени предния ден, нестига че са твърди ами и отвратителни.
Работил съм като дюнерджия. Написаното по-горе е вярно...
При нас като идват от хеито първо минават само да кажат, че са тук и сядат на столчетата. Почва мега лудницата всичко да се мете, чисти, мие, подрежда. На двете дебели лелки се очаква да се направи някоя от порциите ядене, което се предлага от заведението за бързо хранене. Естествено се слага много повече от най-хубавото месо, туку що добре изпържени картофи, добре подредено всичкото в едни чинийки. След като се наядат едно хубаво едната влиза за една минута там където се приготвя всичко, зяпат насам натам, правят 1 2 забележки(от типа на "водата на картофите е леко мътна") и си тръгват...
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от The enD »

Ако ще ядете дюнери не го правете рано сутрин. Доста често месото е от миналият ден или е недоизпекано/недотоплено. Докато загреят фритюрниците и излезнат картофите също минава време. Често се смесват нови с тези от миналият ден, просто леко пуснати в мазнината. Същатата работа е вечерно време като приближи затварянето. Не може постоянно да има топли картофи, защото няма много клиенти за да минават вече изстиващите.

Ако има голяма опашка има вероятност да ядете нещо недоизпекано/недоизпържено и ако дюнерджията не е с много опит може да не направи дюнера с точно месо и т.н.(заради притеснението от многото хора и от бързането).

Това са моите наблюдения от мястото, на което работих. Другите места не знам дали са така. Става дума за дюнерите до универсалният, до градската тоалетна. Персонала там се сменя доста често(главно с хора, които досега не са се занимавали с такова нещо) заради проблеми със заплащането.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от The enD »

tailor написа:Казвай къде живеещ и цената на 1 дунер :Д Мн добре изглеждат :cheers:
Ха, мерси. :cheers:
Като се съберем няколко човека и всеки даде по равно става добро преяждане с дюнери. Казаха ми нов начин за правенето на соса и е почти като по дюнерджийниците. Ако обичате сосове и леко вкус на чесънче, ходи на доста неща. Пържени картофи, пиленце, хапки и т.н.
Аватар
Vesenceto
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 586
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 21:20 pm
Обратна връзка:

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от Vesenceto »

Тази тема съм я попропуснала, обаче направо ми потекоха лигите от тези дюнери!

Мисля, че тези дни пробвам да направя! А тези, които са работии по дюнерджийниците - как се прави там соса?
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от The enD »

Аз където работих идваше с кофите. Като питах ми казаха- майонераза, к.мляко., картофи.
Аватар
Vesenceto
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 586
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 21:20 pm
Обратна връзка:

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от Vesenceto »

Днес изпробвах рецептата - супер станаха дюнерите. Опитах да направя арабски питки, но не ми се получиха, затова използвах палачинки.

Сосът стана супер - използвах сусамов тахан /1.50лв/ и добавих малко сол към рецептата за сосът + още един варен картоф. :D
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от The enD »

Пробвай майонеза/кисело мляко 1:2 и хляб докато не ти хареса като гъстота. Може и картоф, не съм пробвал.
Чесън на вкус.
Друг начин за сгъстяване - хладилника или фризера за по-набързо.
Аватар
Vesenceto
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 586
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 21:20 pm
Обратна връзка:

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от Vesenceto »

Ами аз сложих 3 лъжици майонеза и половин кофичка кисело мляко /че и малко повече/. Като цяло стана много гъст /и вкусен де :) /
Belisima
Новак
Новак
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 14:23 pm

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от Belisima »

"The enD" дюнерът ти изглежда страхотно..наистина огладнях..мисля да ти пробвам рецептата.. :D
BELISIMA
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от The enD »

Мерси, Белисима. :oops:
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Как да си направим дюнери / рецепта номер2 - by The enD

Мнение от nasenceto »

klox написа:
Princeska899 написа:Zdraveite tazi tema za diunerite mnogo mi haresa.Skoro se zaribih da si napravq diuner v1v k16ti, za6toto mi e pisnalo da 4akam na opa6ki po ulicite i da se navartat razni ku4eta i t.n. Za sega samo s1m pravila sos za diuner ,vse o6te diuner pitkata ne s1m. Ina4e sos4eto stana mn spolu4livo :), vsi4ki ot moeto semeistvo go haresaha. Mnogo vkusno stana kogato go pribavih k1m pile6kite filenca na skara. Skoro 6te napravq celiq diuner i 6te vi pokaja i moq variant.
wow отне ми около 1 минута да го прочета!
Aй сектир. Тоз народ съвсе изумя.
Публикувай отговор