ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от Nirvana »

Ами според зависи на какъв градус си пуснал да работи. Аз примерно като излизам за работа пускам на 10 градус, като се прибера само увеличавам на 12-13 и става сауна. Като ток излиза според мен по-евтино от климатик. Много прецизни машинки са :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
naslonamakarona
Потребител
Потребител
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 11:16 am

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от naslonamakarona »

Nirvana написа:Като ток излиза според мен по-евтино от климатик. Много прецизни машинки са :)
Глупости на търкалета. 8O Как ще излиза по-евтино уред, който харчи 1кВт и отдава 1кВт, от такъв, който харчи 300вата и отдава също 1кВт? Вземи попрочети малко как работи инверторният климатик и обикновената печка/духалка и пак ела да "говорим". 8O
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от realprofesora »

Nirvana написа:.......... Като ток излиза според мен по-евтино от климатик. .....
Чарли Чаплин казва: Ако не си се смял днес значи този ден не си го изживял. Колко мъдър е бил. :lol:
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от didka »

Конвектор-топло и комфортно(и напълно безшумно,ако е с електронен терморегулатор)
Климатик-не чак толкова топло,шумно до някаква степен,прави си леко и течение,което не може да се избегне.
При една и съща поддържана температура климатика изразходва по-малко енергия,за сметка на неудобствата,които посочих.
В къщи съм с адакс конвектор и кл-ци панасоник и фуджицу.
За мен специално най-добрата схема е:
В хола-клима,в детската и спалнята-конвектор-задължително
с електронен програматор.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от Nirvana »

Коментарът ми е свързан с времето, за което един климатик би стоплил една стая и съответно един конвектор би стоплил.

Климатик - поне час и нещо, за да стопли "горе-долу"
Конвектор - 30 мин максимум и даже и в гардеробите се е стоплило

А сега сметнете времето, което допълнително ще бачка климатика! Лично аз мразя климатици, но за лятото са нужни копелетата. СУпер шумни, а и на течение не е хубаво да се спи.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
naslonamakarona
Потребител
Потребител
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 11:16 am

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от naslonamakarona »

Nirvana написа:Коментарът ми е свързан с времето, за което един климатик би стоплил една стая и съответно един конвектор би стоплил.

Климатик - поне час и нещо, за да стопли "горе-долу"
Конвектор - 30 мин максимум и даже и в гардеробите се е стоплило

А сега сметнете времето, което допълнително ще бачка климатика! Лично аз мразя климатици, но за лятото са нужни копелетата. СУпер шумни, а и на течение не е хубаво да се спи.
Спри да се излагаш и да дрънкаш глупости. Има климатици, дето ако не ги видиш, че им свети индикацията няма да разбереш, че работят. Ама не са Мидея за 600 лева :lol:
Другото не ми се коментира изобщо. 8O Не си в час с нещата. Хората с по-студени апартаменти ползват духалки, докато направят температурата, за да може конвекторът да я поддържа, а ти ми говориш, че стоплял по-бърже от климатика :lol:
Вземи попрочети малко, не е като да няма инфо в нета. Та стига си драскал глупости.
Да не ти разправям, че съвременните японски климатици гонят КОП 6, което казано на прост език значи, че консумира колкото крушка, а отдава топлина колкото реотан на печка. Ама си доста далеч от тия неща, сигурен съм.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от Nirvana »

naslonamakarona написа:
Nirvana написа:Хората с по-студени апартаменти ползват духалки, докато направят температурата, за да може конвекторът да я поддържа, а ти ми говориш, че стоплял по-бърже от климатика :lol:
По-скоро ти не си ползвал конвектор приятелю!!!
Имам панелка, имам и монолит жилище. И на двете места съм с конвектори и просто не може ти да ми кажеш каква е топлината удома. Конвекторът обръща въздуха за никакво време!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от admin »

Разговора май тръгна в друга посока, може би зависи и колко голяма е стаята и какъв радиатор си сложил. Разбира се, не можеш да отопляваш 25 кв.м. стая с един радиатор с 3 ребра примерно. За климатиците да, тези японските са много хубави и икономични, но струват за момента много пари - над 3 000лв. което пък си е инвестиция погледнато във времето, но трудно се вадят толкова пари на куп. За момента може би складовете на хората който внасят калпави климатици на килограм са пълни и за това не внасят качествени модели или са на високи цени. Нямат интерес, че аз съм виждал в Гърция преди 2-3 години, климатици по 75 евро с монтажа барабар, а тука са по 600 лв и на горе.
"There is no 'patch' for stupidity."
naslonamakarona
Потребител
Потребител
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 11:16 am

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от naslonamakarona »

Nirvana написа: И на двете места съм с конвектори и просто не може ти да ми кажеш каква е топлината удома.
Мога да ти кажа - топлината ти е СКЪПА. Топла, ама скъпа :lol:
Конвектор ползваха нашите миналата година, пратих им дъщеря си малко покрай празниците. Поседя хлапето 10-ина дни в панелката при баба и дядо. Можеш ли да познаеш колко ток платиха след това? Говоря за Декември месец миналата година :idea: Всеки сам да прави избора си. Ако искам да плащам 300 лева за ток ще си пусна парното - имам котле с радиатори в целия апартамент. За мен най-ефективното и евтино отопление в момента е КЛИМАТИК-инверторен, разбира се. Ако е висок клас - още по-добре, само да можеш да си го позволиш (моите за съжаление не са).
Живея в кооперация, тухлена, вътрешен апартамент с дограма без никаква външна или вътрешна изолация. Откакто съм с два климатика за двете стаи, които не спират да работят повече от 160лв. сметка в най-студените месеци през последните 3 години не съм плащал. Предпочитам разликата от 120-150 лева да я похарча за други неща, а не да храня енергото :wink: И пак си ми е топло. Дори често стоя по тениска вкъщи :wink: Честно казано на мен ми е все тая дали топлината ми ще идва от духалка, климатик, печка, камина. Важното е да не се занимавам с глупости и да плащам малко ток. Другото е реклама и субективно усещане :lol:
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от Nirvana »

Ама защо си мислиш, че правя реклама. Просто споделям, за да не се лута в търсене някой друг. Споделям единствено опит с тези машинки.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор