Речен добив на злато

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Речен добив на злато

Мнение от admin »

Добре че вдигна темата да се сетим, Nirvana какво стана с добива :?:
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
martonikk
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 16:39 pm
Обратна връзка:

Re: Речен добив на злато

Мнение от martonikk »

Е стига де, тъкмо взе да ми става интересно и на мен. Добре де какви са условията в дадена река евентуално да има злато? Примерно трябва ли да извира от планината? Няма ли някой по-запознат по тази тема, било то от писане на статии или личен опит?

Напълно съм съгласен с едно от горните мнения, дори и да не правиш толкова много пари от това хоби, важното е, че няма да бъдеш между 4 стени и забил пред компютъра. Обаче е лошо, когато ти стане фикс идея и единствено то ти е в главата. Както е станал на някой приятел от писалите по-горе
http://stroitelni.bg/29-pokrivni-prozorci-i-komini
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Речен добив на злато

Мнение от Nirvana »

martonikk написа:Е стига де, тъкмо взе да ми става интересно и на мен. Добре де какви са условията в дадена река евентуално да има злато? Примерно трябва ли да извира от планината? Няма ли някой по-запознат по тази тема, било то от писане на статии или личен опит?

Напълно съм съгласен с едно от горните мнения, дори и да не правиш толкова много пари от това хоби, важното е, че няма да бъдеш между 4 стени и забил пред компютъра. Обаче е лошо, когато ти стане фикс идея и единствено то ти е в главата. Както е станал на някой приятел от писалите по-горе
Засега имам улей и две паници на Гарет за пресяване, ходил съм няколко пъти и около Старозаг. бани излиза ситно злато. Даже единия път беше по време на събора на златотърсачите в Казанка. Златото е ситно, което значи, че е носено от далече. Едро злато излиза в полите на Стара планина и Родопите.
Имам 2-3 грама събрано злато, но това е от миналата година. В момента се занимавам с мнооооооооого неща и не ми остава време за златото. Не ми е фикс идея, а разтуха с приятели. Не е такава утрепия!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор