Фуги в банята - проблем

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Фуги в банята - проблем

Мнение от Nirvana »

Колеги,
преди почти 1 година сложих нови плочки като купих фугинат, който уж нямаше да задържа мухъл и да почернява.
Та, точно обратното става. Поне там където е ваната фугината почернява. И с търкане не се маха. Мухъла дето се появява понякога ще го преглътна, но фугината ме дразни.
Дайте идея как да коригирам тия почернявания. Преди време гледах имаше едно като маркет за фуги. Минаваш с него с все едно боядисва, но не знам колко ще издържи на водата.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: Фуги в банята - проблем

Мнение от Lexx »

Само някой препарат оправя нещата.Аз да ти кажа ползвам един препарат турски ... ама не му помня наименованието.Лошото че не съм го виждал в БГ.Направо кипва като напръскам с него фугите в банята но се маха всичко.Другия вариант е с белина ама трябва да се прави като няма никой в къщи че доста си смърди.
Пробвал съм доста препарати за таз работа и мога да твърдя че тез прехвалените и рекламираните дето всичко махат само с едно напръскване са кьор фишек работа
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Фуги в банята - проблем

Мнение от nike718 »

Пробвай с Кислол -но внимавай че е киселина.Прочети указанията на етикета.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Фуги в банята - проблем

Мнение от Nirvana »

И с Кислол и с Белина пробвах. Седи си пак черно на места. Не знам вече, какви ли не препарати ползвах, скъпи, евтини и пак не става. Не че е болка за умиране и така да си остане ама има съвсем друг вид ако е чисто.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
tarlyo
Потребител
Потребител
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 17:37 pm

Re: Фуги в банята - проблем

Мнение от tarlyo »

Пробвай с японски спрей за почистване на климатик, ако ти се намира под ръка. Доста ефективно чистят мухъл, но гаранция, че ще стане, няма.Само като идея.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Фуги в банята - проблем

Мнение от nike718 »

Другото за което се сещам е Доместос гел.
Публикувай отговор