прозоречна клапа

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

прозоречна клапа

Мнение от bsbs »

Някой да има наблюдения на прозоречна клапа? Върши ли работа,цена и от къде да се поръча.
Ако не....как се справяте с влагата и мухъла при ал.и пвц дограми?
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: прозоречна клапа

Мнение от didka »

Нямам дерт с фибран по стените и гипсокартон с вата по тавана. Ако имаш сопределено помещение проблем - обезвлажнител - активен.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: прозоречна клапа

Мнение от Mendeleev »

И аз се замислям за клапи на стаите за ново строителство, но не мога да получа достатъчно мнения.
Четох, че автоматичните при -20 градуса и постоянно отворено положение свалят средно с 1 градус температурата в помещението, но дали са ефективни при отделянето на влагата не знам.
Говорих с едно момче, което слага дограма и ми каза, че досега само на един човек е слагал и няма отзиви, но той ми каза " няма смисъл ", но защо няма смисъл не разбрах.
Имам мощен влагоуловител ( електрически ), но от него въздуха в помещението става прекалено сух и дразни като спи човек лигавиците ( при постоянно включен уред ) и не го ползваме.
Едва ли някой ще е слагал клапи и ще ни пише отзив точно в този форум.
В бг мама една жена е писала, че се е родила след слагането им, но нищо повече.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: прозоречна клапа

Мнение от nike718 »

И аз се бях замислил за такава клапа http://www.bezvlaga.com/dr-ustroistva/air-box-comfort/
но след дълго умуване и четене се отказах.
Ключа за липса на конденз е постоянно отопление на стаята и проветряване на 2 пъти дневно по 5 минути с напълно отворен прозорец.
Ако една стая я топлиш само в определени часове, конденз винаги ще се образува.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: прозоречна клапа

Мнение от Mendeleev »

nike718 написа: Вто Фев 12, 2019 15:17 pm И аз се бях замислил за такава клапа http://www.bezvlaga.com/dr-ustroistva/air-box-comfort/
но след дълго умуване и четене се отказах.
Ключа за липса на конденз е постоянно отопление на стаята и проветряване на 2 пъти дневно по 5 минути с напълно отворен прозорец.
Ако една стая я топлиш само в определени часове, конденз винаги ще се образува.
Сега живея в панелка с 5 камерна немска дограма, външна 6см изолация, от Октомври до Май не изключвам или намалям и трите си хиперинверторни климатика, всяка сутрин проветрявам по 15 минути и ела да видиш колко конденз имам преди проветряването.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: прозоречна клапа

Мнение от nike718 »

Мдам, възможно е. Идеалното решение е отделна система за вентилация, но в повечето случаи това не е възможно технически а и е много скъпо. Виждал съм такива системи в скандинавки домове.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: прозоречна клапа

Мнение от Mendeleev »

Според мен тези автоматични клапи, измерващи влажността в помещението и под определена граница да отворят биха свършили работа.
Само, че едва ли на теория е толкова добре направено и какви минуси ще излязат ще се разбере след поставянето и после не знам дали могат да се махат или изолират.
bonhov
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 18, 2018 1:41 am

Re: прозоречна клапа

Мнение от bonhov »

Аз имам монтирана клапа aereco от 7,8 години и съм доволен ,но има 2 условия за добри резултати.Първото е свежия въздух,който вкарва клапата трябва да може да излезе навън,при мен е през вентилатора на отдушника на тоалетната.За целта ,ако под вратите има четки трябва да се премахнат,за да не пречат на движението на въздуха.Другото условие е мебелите,особено секците да бъдат на минимум 10 см от стените.
Моята клапа е монтирана на балконската врата на хола,като вратата се сваля и с фреза в горния и край в перото се изрязва отвор с размери 20/2 см приблизително. Клапата има 2 положения,като има лостче,с което по желание може да бъде затворена напълно .В другото положение клапата автоматично се отваря,когато влажността на въздуха премине определен процент.Дано съм бил полезен! :beroe:
konstantin_13
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Ное 28, 2019 20:23 pm

Re: прозоречна клапа

Мнение от konstantin_13 »

интересно и полезно не бях чувал за такава клапа ...
Публикувай отговор