Unix и Windows

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
NaAaA
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 22, 2004 0:03 am

Unix и Windows

Мнение от NaAaA »

Незнаех точно къде да пусна темата но надявам се да съм уцелил раздела, ако не се извинявам предварително :D . Така казаха ми че Unix-a бил съвместим с Windows и даже имало хора които ги слагат та първия вапрос ми е :arrow: Това вярно ли е? :wink: . На абц-то има един uniх това операционната система ли е? например как ще се определи коя ОС кои работи да изпълнява? Ще ме пита ли всеки път коя ОС да ми зарежда? Има ли предимства? Ами недостатъци?
имам още вапросчета ама стига толкова засега :D

ако на някой му се занимава и ако иска да ме светне малко по тематаще съм благодарен :wink:

мерси предварително :D
Аватар
Neona
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 17, 2004 16:32 pm
Местоположение: Под една кака
Обратна връзка:

Мнение от Neona »

Пич жестоко са те излъгали Windows няма нищо общо с Unix първо че са различни архитектури и второ едва ще намериш приложение за БОЗА което да тръгне на Unix. Иначе Unix-а се използва за сървари и за бази данни а ако ти трябва за игри просто забръй.
Най-общо:
Unix - стабилна система която не става за homeuse
Windows - БОЗА която за нищо не става но се използва щото няма друга.
Аватар
NaAaA
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 22, 2004 0:03 am

Мнение от NaAaA »

Еми викат че можело да се разпредели коя ОС какво да използва да не си пречат пък за игрите то можело да ги изпълнява Уиндоуса тъй че няма проблем. Аз преди питах наща госпожа по информатика ама и тя какво лъга забраих трябва пак да и по досаждам. Иначе мерси за инфото :D
Аватар
Neona
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 17, 2004 16:32 pm
Местоположение: Под една кака
Обратна връзка:

Мнение от Neona »

Пич ако учиш в Ромен Ролан по-добре не питай даскалката щото аз зная повече мойта даскалка(на всичкото отгоре ми остави 5).
Който не пий на еx да не види sex
http://nenov.co.nr/
[X]Spot
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Съб Мар 29, 2003 22:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]Spot »

Neona написа: Unix - стабилна система която не става за homeuse
Не думай ?!

NaAaA ми може да си ги разпределиш да, като искаш да играеш някоя игра, която не можеш да подкараш под unix, влизай си под Windows и си я играй.. като искаш да си учиш юникс си стой в него...
като си пуснеш компютъра се прави да те пита кое да си пуснеш от двете...
Аватар
[X]RAVEN
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Апр 09, 2003 0:24 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]RAVEN »

питай сестрата Линукса дали не става за Homeuse :twisted:
Човек се учи докато е жив и пак си умира тъпунгер...
Аватар
NaAaA
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 22, 2004 0:03 am

Мнение от NaAaA »

Neona написа:Пич ако учиш в Ромен Ролан по-добре не питай даскалката щото аз зная повече мойта даскалка(на всичкото отгоре ми остави 5).
Еми не , ама в мойто даскало са същите (не всички да отбележа) :D .

И имах друго питане това което е на абц-то "MicroSoft Services for UNIX v3-ENG.bin.iso " това да го тегля ли :?: Не че е проблем ама името нещо не ми вдъхва надежда :D
Благодаря на всички :idea:
Аватар
Dodi
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Юни 09, 2002 23:54 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от Dodi »

UNIX не става за домашно ползване??? Аз да не съм доставчик или нещо друго че съм с него? Малко(не много малко) тъпо прозвуча това изказване. Вярно е че не става за игри, но можеш са си оставиш БОЗА-та заедно с UNIX-а и при всяко стартиране на щайгата да си зареждаш което искаш. Иначе звука и донякъде картината под Linux/UNIX са много по добри отколкото с БОЗА-та. А това MicroSoft Services for UNIX v3-ENG.bin.iso доколкото разбрах аз(не съм сигурен) е нещо като офис пакет. А това какво ще решиш ти да сложиш си знаеш ти. Като за домашно ползване най-горещо аз лично ти препоръчвам FreeBSD но не и версията 5.2.1(много грешки в нея) има много неща за оправяне докато стане официална. За момента най-доброто е 4.10. Докато OpenBSD и NetBSD не са за домашно ползване, те най-често се ползват за сървъри и други неща(не е казано че неможе и за вкъщи но няма смисъл).
Аватар
Dodi
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Юни 09, 2002 23:54 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от Dodi »

ZXR12RR: ся пичоеве ......... до тука само Доди даде умен отговор ...... нямало проложеия ........ ами WINE за какво съ използва ? Т'ва Езикова,Търговска,Строителен - всичките един дол дренки - НаАаА я си ползвай ВинБузътъ и не си тормози акълеца с Сложни ОС ..... па ако си малко умен Юзър - сам ши разбереш за к'во стаа дума ;)
Аи Брб ся че ма чака кафе
Публикувай отговор