Star Wars Episode III - Revenge of the Sith

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Аватар
Com_Keen
Потребител
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Фев 07, 2003 10:39 am
Местоположение: Middle of Nowhere
Обратна връзка:

Мнение от Com_Keen »

Снощи гледах Епизод 3.... Потресен съм! Джордж Лукас уби всичко детско в мен... След меко казано бозавия Еп 1, в Еп 2 нещата бяха тръгнали в правилната посока... 3-тия обаче просто ме закопа... Как може бе!!! Толкоз смях не се бях смял от доста време... Най-големите простотии които видях:
1. На колко хора трябва да отрежат дясната ръка в тоз филм? 1-во на Люк в старите епизоди, после кат се почна от Еп2 че няма спиране... на Анакин, и сега в третия беше еманацията - още в началото - на гадния Граф, после на робота, после на негъра джедай, после пак на анакин... и още имаше май...
2. Трябваше ли по ТОЛКОВА постен начин, като казаха на Дарт Вейдър че е убил жена си, той да вика "НЕЕЕЕЕ" и да ходи като франкенщайн... бати ташака...
3. Някой по-голям бездарник можеха ли да изберат за ролята на Анакин?! Тоя човек играе без капка чувство, в репликите нито една емоция... той говори все едно чете спортни новини от преди 3 седмици...
4. По постна връзка между епизод 3 и 4 неможе да има... Някой си я е смукал от пръстите...

И още, и още и още мноого... помня ли вече...

Тоя филм страда от много неща, ама най-лошото е, че всички знаем какво ще се случи... И вместо да използват това, и да позавъртят малко сценария, така, че да грабне зрителя с нещо, те смукали сценарии от нечии задник и после са пльокнали измуканото ан филмовата лента...

R.I.P. StarWars! Аз ще си гледам само "Старите епизоди"
Аватар
Soby
Сутеньор
Мнения: 437
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 23:16 pm
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от Soby »

Com_Keen като чета се смея на теб, а не на филма. Как така филма се хареса на цял свят, само на тебе не !? Кви са тия притенции и негодувания, кат си такъв филмов критик я ми кажи някои филм които ти е харесал(според мен едвали има такъв). Филма излиза и веднага се нарежда сред първите 250(за справки http://www.imdb.com). Я почети малко рецензии и мнения. То ако става въпрос аз още от 1вия епизод знаех какво ще се случи в 3ти, ама нали там е интересното да го видиш и точно за това шапка свалям на Джордж Лукас, за тва как е направил сагата. Отностно точките които си написал:
1. Според теб как се побеждава джедай от класа на Анакин, Лук. С риска да прозвуча като луд фен на сагата, ще кажа просто че това е единственото слабо място на един джедай + ако някога си се дуалирал да ми говориш.Иди да потренираш малко шпаги и да та вида дали ще стигнеш по на далеч от китката :wink:
2.No Comment !!!
3.Пича които са избрали за за ролята му е идеален и мога да ти кажа че игра перфектно, ако мислиш че можеш да се справиш по-добре или да се пробваш ти :x
4.За връзката.... ми връзката стана доста добра, лично гледах интервю с Лукас и каза че е работил 3-4 години над сценария на 3ти епизод и незнам ти какво си очаквал да се случи, но всичко си пасва перфектно !!!
Лично аз много се нервя като почна да чета подобни рецензии, на самохвални индивидуалисти. Как може цял свят да харесва филма, само на него да не му харесва. Нямам нищо против кажи си личното мнение, но недей да твърдиш неща които не са верни !
Аватар
Joe
Потребител
Потребител
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 2:24 am
Местоположение: Bourgas
Обратна връзка:

Мнение от Joe »

1) За един ДЖАДАЙ най-важното е да може да използва меча а с какво той използва меча - с ръце като няма ръце няма меч => не е джадай
2)Според теб какво трябваше да направи да отиде и да се самоубие или да отиде и да реве над нея + тва те казаха, че умира от тва че е ЗАГУБИЛА желание за живот тва значи че страда за Анакин. И междудругото тва е ИРОНИЯТА тя наистина умира, но умира точно, защото той преминава към Ситите...(за да я спаси)
3)Мисля, че ролята на Анакин беше добре изиграна, а как нямало емоция не те разбирам, като пада и изгаря как реве "I HATE YOU" да не го казва сякаш чете "спортни новини"
4)Мога да ти кажа че това е един доста труден проект...тва да почнеш от края към началото хич не е лесна работа + тва разликата в ГОДИНИТЕ от там и в актьорите и в ефектите просто няма да сравняваме.

ПС: Нищо лично, всеки си има свое мнение :wink:
Аватар
Com_Keen
Потребител
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Фев 07, 2003 10:39 am
Местоположение: Middle of Nowhere
Обратна връзка:

Мнение от Com_Keen »

Просто изказах лично мнение, вий пък веднага ми скочихте :wink:
Joe написа:+ тва разликата в ГОДИНИТЕ от там и в актьорите и в ефектите просто няма да сравняваме.
О, да!
Аватар
Com_Keen
Потребител
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Фев 07, 2003 10:39 am
Местоположение: Middle of Nowhere
Обратна връзка:

Мнение от Com_Keen »

Май не само аз съм на това мнение...
Изображение :? 8) 8O :twisted: :roll: :wink:
Аватар
Nasio
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 17:16 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от Nasio »

абе ти си изперкал бе
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

филма е прекрасен просто .. и тва за годините в края на шестата част момента в който .. всички се радват на успеха на Люк той нали така поглежда в страни .. и там се появяват Оби Уан , Йода и Анакин някъв свел глава надолу .. е точно в тоя момент Анакин изглежда точно както в епизод 3 забележете ако не ми вярвате .. кога е правена 6 тата част .. кога е готова 3-тата според вас тогава

колкото до филма а и до всички филм просто брилятно е аз гледах всичките от първи епизод и за момент дори не изпуснах нишката всичко е много яко направено смисала е жесток просто тва където някой каза че е сапунка не мога да се съглася .. мен до такава степен ме впечатли цялата поредица че вникнах в изторията напълно .. така че епизод 3 е точно на мястото си и много добре се вързва с останалите ....
Колкото до Анакин .. актьорът много добре си изигра ролята .. особено като премина към тъмната страна колко беше зъл направо ме надъхваше .. добре беше изиграно мен ми хареса ..
това свързано с жена му ... Сидиъс го излъга че той я е убил за да може да го накара отново гнева му да надделее .. освен тва "НЕЕЕЕ" огъна цялата стая от яд всичко що беше метално беше потрошено ..


общо взето .. с две думи като не ти харесал защо си го догледал или не си незнам .. всеки случай индивидуалното ти мнение си го задръж за себе си .. лично аз много се накефих на филма и на поредицата като цяло и всичките ти .. "точки" мога да ги оборя .. но не мога да ти променя мнението така че няма да е нужно .. просто и ясно филма рулира ...
proku
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:08 pm

Мнение от proku »

Всеки истински фен на Star Wars ще намери нещо за себе си в Епизод 3. И нещо, което ще го разочарова. Казвам го като човек, който се е крил по полите на майка си от страх, че Дарт Вейдър ще се появи на следващия ъгъл. Или като човек, за който "силата" има почти някакво митично значение. Аз съм отрасъл с този филм, ще прозвучи посредствено ако кажа, че просто го харесвам. Но Епизод 3 страда....страда от ПРЕНАСИЩАНЕ на ефекти, на събития, на емоции.
Не може да пресъздадеш достоверно толкова много на брой обрати без да не объркаш и смутиш зрителя, а предателства и отричания в новия епизод има колкото искаш - Анакин от Оби Уан, от джедаите, те от него, той от Падме, тя от него, канцлери, Палпатиновци и Сидиовци и т.н. Първата трилогия смазваше с емоциите и те биеха като бич - на точното място, по точното време, оставяха те без дъх и без право на протест защо това било така, а онова - инак. Започнах да звуча като анти Star Wars агитатор, а мамка му, аз съм заклет фен!
Вчера гледах отново епизоди 5 и 6. Ами дявол да го вземе, гледал съм ги стотици пъти и не мога да видя и един единствен излишен кадър или звук, дето да не са на мястото си или да не те накарат да настръхнеш. Джордж Лукас е ненадминат сценарист, но ако имах поне малък шанс да поговоря с него за 2 минути, след като му стисна ръката просто бих му предложил да сотави режисурата на тези, които я разбират. Полемики по отношение на епизоди 1 и 2 - колкото искаш и хубави и лоши, епизод 3 е все още в разгара на емоционалните възприятия и по - адекватен отзвук за него - след време, епизод 4 - и той според някои слаб. Абе хора, защо никой дума лоша не отваря за епизоди 5 и 6??? Ами как защо, защото Лукас е заел в тях най - правилното възмножно за него място - сценаристкото, а е оставил режисьорския стол за задници, които идеално прелепват към него.
Новото епизодче страда от липса на.......... Дарт Вейдър. Изключая моментите, в които новият сит бива създаван, всички други кадри с основния лошко са недоизпипани. А което е по - лошо - те са и недостатъчни. Абе режисьоре, ти правиш тази трилогия заради Вейдър, заради злобния му поглед, който черната маска не може да спре и заради тежкото му дишане, което кара дъха на зрителя да секне. Ами че направи още 2-3 сцени с Вейдър, дай на зрителя така зверски необходимата му душевна чикия, изплакни му окото, налей му мъст, гняв и revenge, накарй го да му се прииска да скърше със силата пречещата му от предния ред глава или просто....дай му повече от Вейдър. А не както каза един друг юзер по - нагоре: едно Ниееееее.
Майната му. Тъй или инак ще го гледам още стотина пъти и най - накрая пак ще го харесам. Но се чувствам като проситутка - бипах ме, дадоха ми пари, но мамка му.......тъкмо беше започнало да ми харесва.......
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Верно е, че филма трябва да се гледа няколко пъти за да се осъзнаят някои факти. Примерно когато Палпатин разказва за митичния ситски лорд, той говори за неговия учител - усмивката му, когато казва че той е бил убит в съня си от ученика си, не е само иронична :twisted:
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Няколко пъти трябва да го гледа този които не е гледал IV,V,VI епизод поне 1000 пъти.
Аватар
Com_Keen
Потребител
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Фев 07, 2003 10:39 am
Местоположение: Middle of Nowhere
Обратна връзка:

Мнение от Com_Keen »

proku написа:Всеки истински фен на Star Wars ще намери нещо за себе си в Епизод 3. И нещо, което ще го разочарова. Казвам го като човек, който се е крил по полите на майка си от страх, че Дарт Вейдър ще се появи на следващия ъгъл. Или като човек, за който "силата" има почти някакво митично значение. Аз съм отрасъл с този филм, ще прозвучи посредствено ако кажа, че просто го харесвам. Но Епизод 3 страда....страда от ПРЕНАСИЩАНЕ на ефекти, на събития, на емоции.
Не може да пресъздадеш достоверно толкова много на брой обрати без да не объркаш и смутиш зрителя, а предателства и отричания в новия епизод има колкото искаш - Анакин от Оби Уан, от джедаите, те от него, той от Падме, тя от него, канцлери, Палпатиновци и Сидиовци и т.н. Първата трилогия смазваше с емоциите и те биеха като бич - на точното място, по точното време, оставяха те без дъх и без право на протест защо това било така, а онова - инак. Започнах да звуча като анти Star Wars агитатор, а мамка му, аз съм заклет фен!
Вчера гледах отново епизоди 5 и 6. Ами дявол да го вземе, гледал съм ги стотици пъти и не мога да видя и един единствен излишен кадър или звук, дето да не са на мястото си или да не те накарат да настръхнеш. Джордж Лукас е ненадминат сценарист, но ако имах поне малък шанс да поговоря с него за 2 минути, след като му стисна ръката просто бих му предложил да сотави режисурата на тези, които я разбират. Полемики по отношение на епизоди 1 и 2 - колкото искаш и хубави и лоши, епизод 3 е все още в разгара на емоционалните възприятия и по - адекватен отзвук за него - след време, епизод 4 - и той според някои слаб. Абе хора, защо никой дума лоша не отваря за епизоди 5 и 6??? Ами как защо, защото Лукас е заел в тях най - правилното възмножно за него място - сценаристкото, а е оставил режисьорския стол за задници, които идеално прелепват към него.
Новото епизодче страда от липса на.......... Дарт Вейдър. Изключая моментите, в които новият сит бива създаван, всички други кадри с основния лошко са недоизпипани. А което е по - лошо - те са и недостатъчни. Абе режисьоре, ти правиш тази трилогия заради Вейдър, заради злобния му поглед, който черната маска не може да спре и заради тежкото му дишане, което кара дъха на зрителя да секне. Ами че направи още 2-3 сцени с Вейдър, дай на зрителя така зверски необходимата му душевна чикия, изплакни му окото, налей му мъст, гняв и revenge, накарй го да му се прииска да скърше със силата пречещата му от предния ред глава или просто....дай му повече от Вейдър. А не както каза един друг юзер по - нагоре: едно Ниееееее.
Майната му. Тъй или инак ще го гледам още стотина пъти и най - накрая пак ще го харесам. Но се чувствам като проситутка - бипах ме, дадоха ми пари, но мамка му.......тъкмо беше започнало да ми харесва.......
:cheers:
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

proku написа:Всеки истински фен на Star Wars ще намери нещо за себе си в Епизод 3. И нещо, което ще го разочарова. Казвам го като човек, който се е крил по полите на майка си от страх, че Дарт Вейдър ще се появи на следващия ъгъл. Или като човек, за който "силата" има почти някакво митично значение. Аз съм отрасъл с този филм, ще прозвучи посредствено ако кажа, че просто го харесвам. Но Епизод 3 страда....страда от ПРЕНАСИЩАНЕ на ефекти, на събития, на емоции.
Не може да пресъздадеш достоверно толкова много на брой обрати без да не объркаш и смутиш зрителя, а предателства и отричания в новия епизод има колкото искаш - Анакин от Оби Уан, от джедаите, те от него, той от Падме, тя от него, канцлери, Палпатиновци и Сидиовци и т.н. Първата трилогия смазваше с емоциите и те биеха като бич - на точното място, по точното време, оставяха те без дъх и без право на протест защо това било така, а онова - инак. Започнах да звуча като анти Star Wars агитатор, а мамка му, аз съм заклет фен!
Вчера гледах отново епизоди 5 и 6. Ами дявол да го вземе, гледал съм ги стотици пъти и не мога да видя и един единствен излишен кадър или звук, дето да не са на мястото си или да не те накарат да настръхнеш. Джордж Лукас е ненадминат сценарист, но ако имах поне малък шанс да поговоря с него за 2 минути, след като му стисна ръката просто бих му предложил да сотави режисурата на тези, които я разбират. Полемики по отношение на епизоди 1 и 2 - колкото искаш и хубави и лоши, епизод 3 е все още в разгара на емоционалните възприятия и по - адекватен отзвук за него - след време, епизод 4 - и той според някои слаб. Абе хора, защо никой дума лоша не отваря за епизоди 5 и 6??? Ами как защо, защото Лукас е заел в тях най - правилното възмножно за него място - сценаристкото, а е оставил режисьорския стол за задници, които идеално прелепват към него.
Новото епизодче страда от липса на.......... Дарт Вейдър. Изключая моментите, в които новият сит бива създаван, всички други кадри с основния лошко са недоизпипани. А което е по - лошо - те са и недостатъчни. Абе режисьоре, ти правиш тази трилогия заради Вейдър, заради злобния му поглед, който черната маска не може да спре и заради тежкото му дишане, което кара дъха на зрителя да секне. Ами че направи още 2-3 сцени с Вейдър, дай на зрителя така зверски необходимата му душевна чикия, изплакни му окото, налей му мъст, гняв и revenge, накарй го да му се прииска да скърше със силата пречещата му от предния ред глава или просто....дай му повече от Вейдър. А не както каза един друг юзер по - нагоре: едно Ниееееее.
Майната му. Тъй или инак ще го гледам още стотина пъти и най - накрая пак ще го харесам. Но се чувствам като проситутка - бипах ме, дадоха ми пари, но мамка му.......тъкмо беше започнало да ми харесва.......
Леле колко епитети. Трябва да станеш филмов критик (ако не си :lol: ). Тва си е направо статия за някой вестник. :lol:
Пък като цяло и аз очаквах да има малко повечко сцени с Вейдър ...... ама :(
Публикувай отговор