Проблем с монитор/видео карта

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Проблем с монитор/видео карта

Мнение от AquiLA^ »

На игрите по екрана се разхождат едни гадни хоризонтални ленти и развалят усещането от играта. Някой има ли идея от какво може да е и може ли да се оправи??? OS: Vista ultimate
VC: 9600gso Monitor: Benq E2200HDA 22".
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Проблем с монитор/видео карта

Мнение от SniperBeta »

Ако не са грозни хоризонтални ленти, а такива които един вид "режат" картината, то това е така наречения Vsync. Тази опция се включва за синхронизация между картата и монитора. Ако я включиш обаче, имай предвид че кадрите ти ще паднат с 50%, а при този GSO това ще се усети доста осезаемо.
Ако чертите са грозни и разноцветни - провери си градусите на картата и вентилатора.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с монитор/видео карта

Мнение от sawo »

Защо точно 50% ? При Vsync максималния брой кадри става равен на опреснителната честота на монитора т.е. ако на монитора си задал да опреснява с 60Hz, максималния брой кадри ще е 60.
Аватар
Nimfo
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 15:58 pm

Re: Проблем с монитор/видео карта

Мнение от Nimfo »

аз имам този проблем.чертите са точно такива един вид "режат" картината и всичко става много неприятно.Значи не може да се оправи без да се развали графиката?и да монитора опреснява 60 HZ
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Проблем с монитор/видео карта

Мнение от SniperBeta »

Графиката няма да се развали така или иначе. Чертите по никакъв начин не влиаят на качеството на текстурите. Ако си я пуснал играта на high, ще върви на high дори след Vsync ON. Но при включена синхронизация кадрите падат чувствително. Аз казах 50% ей-така, не съм го смятал, но така или иначе разликата в начина по който се държи играта е доста голяма. Особено на картите от нисък клас, каквато в случая е 9600GSO. Но независимо какво поколение е картата, fps-а пада дори играта да върви с под 60 кадъра. В смисъл ако играта така или иначе върви с 30 кадъра да речем, Vsync ще ореже още поне 10 кадъра. Не си мисли, че ще тръгне с 60. Всичко зависи от картата, но в случая на AquiLA^ премахването на чертите ще е и премахване на производителността.
Аватар
Nimfo
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 15:58 pm

Re: Проблем с монитор/видео карта

Мнение от Nimfo »

значи решението е или да свикна с чертите.......... или да си сменя видео картата ^^
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Проблем с монитор/видео карта

Мнение от SniperBeta »

Ако видеото ти не се справя при включен Vsync, а чертите те дразнят - да. Каква ти е картата ?
Аватар
Nimfo
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 15:58 pm

Re: Проблем с монитор/видео карта

Мнение от Nimfo »

PALIT 9600GSO, 768MB, 192-bit, DDR3, 2xDVI, PCI-E
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Проблем с монитор/видео карта

Мнение от SniperBeta »

Ъъм... за съжаление да. Предполагам няма да ти излезе много пара да я подмениш с едно GT. Другия вариант е да свикваш. :roll:
Аватар
Nimfo
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 15:58 pm

Re: Проблем с монитор/видео карта

Мнение от Nimfo »

аз пробвах на някои игри със включен vsync и няма черти а и вървят доволно :) мерси за помоща
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: Проблем с монитор/видео карта

Мнение от boyzone »

проблема най-вероятно идва от видеото ,като може да се реши както с инстал на стабилна версия драйвери,така и с включване на Vsync-a,но виждам че сте го направили...аз лично бих махнал тази виста и сложил едно стабилно ХР + съответните видео-драйвери ,за да видя как ще се държи графичния контролер при тези условия,но както винаги всичко опира до желание и възможности...
Публикувай отговор