Речен добив на злато

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Речен добив на злато

Мнение от Nirvana »

Колеги,
от известно време чета за речен тип добив на злато в България. Оказва се, че почти всяка река е златоносна, даже и тези, които никога не сте подозирали. Понаучих доста методи за откриване и мисля да пробвам из района като хоби. Исках да попитам има ли ентусиастни, които са практикували подобно нещо? Също ако знаете къде се провеждат курсове по златарство (не като за ателие, а за речен добив).
Колкото повече мнения и опит, толкова по-добре :)
Последно промяна от Nirvana на Съб Апр 07, 2012 10:34 am, променено общо 1 път.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Речен добив на злато

Мнение от Nirvana »

СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Речен добив на злато

Мнение от sawo »

Досега какви са били резултатите от добива?
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Речен добив на злато

Мнение от Nirvana »

sawo написа:Досега какви са били резултатите от добива?
Не съм започнал набавянето на нужните съоръжения или направата им. Точно затова питам дали в района има подобен курс или колега, който се интересува от подобна тема...
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Речен добив на злато

Мнение от admin »

Хора със сигурност ще има ама нали знаеш, че ние живеем в българия и тука всички са олигофрени и никой няма да ти каже кое как става. Просто са си диви селяни, избягали са от селото ама селото тях не е избягало...
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Речен добив на злато

Мнение от nasenceto »

Имам един приятел, който също беше пощръклял на темата. Направо го беше ударила параноята. Като ми говори за тва, говори тихо, озърта се да не го чуят. Само конспирации му бяха в главата. Беше премислял места, начини на добив и кво ли не. Агитира ме да съм ходил с него в Източните Родопи, че там имало много рекички, които знаел.
Абе 2-3 месеца като болен беше. Не е майтап работа златната треска. Добре че му мина :lol: От думите му само запомних, че има много злато, което чака да бъде пресято.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Речен добив на злато

Мнение от Nirvana »

nasenceto написа:Имам един приятел, който също беше пощръклял на темата. Направо го беше ударила параноята. Като ми говори за тва, говори тихо, озърта се да не го чуят. Само конспирации му бяха в главата. Беше премислял места, начини на добив и кво ли не. Агитира ме да съм ходил с него в Източните Родопи, че там имало много рекички, които знаел.
Абе 2-3 месеца като болен беше. Не е майтап работа златната треска. Добре че му мина :lol: От думите му само запомних, че има много злато, което чака да бъде пресято.
Реално е така, има злато, но за да започне човек му трябват стартови знания поне :)
Комуникирам с бая хора от металдетектинг сайтове о БГ, който на 1 излизане се прибират с поне няколко грама злато с пресяване само :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Речен добив на злато

Мнение от nasenceto »

Не йм вярвай много. Малко са като рибарите и ловджиите.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Речен добив на злато

Мнение от Nirvana »

nasenceto написа:Не йм вярвай много. Малко са като рибарите и ловджиите.
Виж, най-малкото това е интересно хоби, без да гниеш между 4 стени през уикенда...
Това е добър повод за ходене по рекички и планини. Освен това е увлекателно и доходоносно ако си упорит!
Виждал съм резултати на няколко момчета и споделям мнение, че си е баси далаверката като му хванеш цаката!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Речен добив на злато

Мнение от nasenceto »

Nirvana написа:
nasenceto написа:Не йм вярвай много. Малко са като рибарите и ловджиите.
Виж, най-малкото това е интересно хоби, без да гниеш между 4 стени през уикенда...
Това е добър повод за ходене по рекички и планини. Освен това е увлекателно и доходоносно ако си упорит!
Виждал съм резултати на няколко момчета и споделям мнение, че си е баси далаверката като му хванеш цаката!
Напълно съм съгласен, стига да не почне да се превръща във фикс идея и болна амбиция :)
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Речен добив на злато

Мнение от PTS »

http://zamunda.net/details.php?id=306569&hit=1

Не съм го гледал, но може да ви помогне.
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Речен добив на злато

Мнение от belata »

Само ще ти кажа че тва е много трудоемко хоби,прехвъляш два самосвала с пясък и чакъл на лопата,и ако имаш късмет може да намериш от 1 до 5 грама златоносна руда....
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Речен добив на злато

Мнение от admin »

@Nirvana: До колкото си спомням преди време май се мъчеше да вадиш злато от разни ел. елементи ... да не удари там на камък :?:
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Речен добив на злато

Мнение от Nirvana »

admin написа:@Nirvana: До колкото си спомням преди време май се мъчеше да вадиш злато от разни ел. елементи ... да не удари там на камък :?:
О не, просто тогава бях намерил статия за подобна дейност и бях постнал... :)
Сега съм си поръчал разни машинки и мисля да си го направя като хоби.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
miros
Новак
Новак
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 16:32 pm

Re: Речен добив на злато

Мнение от miros »

Nirvana написа:
admin написа:@Nirvana: До колкото си спомням преди време май се мъчеше да вадиш злато от разни ел. елементи ... да не удари там на камък :?:
О не, просто тогава бях намерил статия за подобна дейност и бях постнал... :)
Сега съм си поръчал разни машинки и мисля да си го направя като хоби.
Nirvana, имаш ЛС, писах, писах и забравих да ти дам линка на лични. Сега ще ти го пратя на лични. Не искам да го давам тук в темата, защото не съм сигурен дали това е разрешено в този форум, все пак съм нов тук. Ако ти мислиш, че е редно, давай го в темата
Публикувай отговор