Проблем с ъпдейт на HTC

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Проблем с ъпдейт на HTC

Мнение от Zac »

Здравейте, имам следният проблем с моето HTС Sensation 4g. Закупих си го от САЩ това лято и беше заключен към t-mobile. След кратка справка с и-нет за 30-тина минути го root-нах и го unlock-нах. До ден днешен имам само следния проблем. Телефона е с android ICS 2.2.3 и след като дам update, сваля си update-a и веднага след като се изключи ми дава роботчето с удивителна (демек грешка някаква). Търсих и четох, но нищо конкеретно не намирам. Някаква идея. На мен ситуацията ми клони към това, че в следствие от моите действия за отключването нещо съм направил което не трябва (следвал съм tuturial-a от xda developers).
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Проблем с ъпдейт на HTC

Мнение от fantamaniaka »

преди ъпдеита върни го към заводските му настройки
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с ъпдейт на HTC

Мнение от sawo »

Zac написа:Здравейте, имам следният проблем с моето HTС Sensation 4g. Закупих си го от САЩ това лято и беше заключен към t-mobile. След кратка справка с и-нет за 30-тина минути го root-нах и го unlock-нах. До ден днешен имам само следния проблем. Телефона е с android ICS 2.2.3 и след като дам update, сваля си update-a и веднага след като се изключи ми дава роботчето с удивителна (демек грешка някаква). Търсих и четох, но нищо конкеретно не намирам. Някаква идея. На мен ситуацията ми клони към това, че в следствие от моите действия за отключването нещо съм направил което не трябва (следвал съм tuturial-a от xda developers).
Просто си инсталирай някой custom rom - аз ползвам Android Revolution HD с ICS 4.0.3 за моя Sensation. Инсталираш си приложението Rom Manager, също и ClockworkMod Recovery, reboot-ваш в recovery и от там посочваш ZIP файла на ROM-a, който ще инсталираш. Преди това се ъпдейтва и радиото, общо взето всичко е описано в темата на рома който ще качваш.
Ето темата на ARHD (поддържа и 4G) http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1098849
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с ъпдейт на HTC

Мнение от Zac »

Значи s-off, root и там всичките 4 стъпки съм ги направил. Само че стигам до момента с ъпдейтването на фърма и радиото... Е там нещо не разбирам и задължително ли е да ги правя тия неща?
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с ъпдейт на HTC

Мнение от Zac »

Не разбрах след това какво трябва да направя..
1. Да чекна md5sum... нещо не можах да го направя (изтеглих програмка и трябваше да селектирам файл от system, само че аз тоя файл го нямам там..)
2. Да флашна фърм.. не съм стигнал до там поради 1-ва точка, но и като го гледах неможах да разбера кой точно да си дръпна, не само поради факта че незнам какъв ми е md5sum.
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с ъпдейт на HTC

Мнение от Zac »

Голям зор беше.. но го оправих след 100 перипетии. Сега е много по-добре от преди. 10х sawo за инфото.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Проблем с ъпдейт на HTC

Мнение от sawo »

Не успях да ти отговоря по-рано, принципно не е задължително да правиш md5sum проверка, това е по-скоро с цел сигурност за да не флашнеш повреден файл поради една или друга причина, аз самия не го правих като отключвах моя...
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с ъпдейт на HTC

Мнение от Zac »

Аз направих всичко както трябва в крайна сметка. Просто те хората си го бяха написали.. "ПРОЧЕТИ". :cheers:
Публикувай отговор