Портативна сауна

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Портативна сауна

Мнение от Nirvana »

Колеги,
искам да си направя портативна сауна, дето да може да се сгъва и пренася. Като модел ще ползвам тази: http://www.ebay.com/itm/PRECISION-THERA ... 5d42ca3086

Разполагам с доста големи винили от киноплакати, т.е., ще издържат на топлина, а и на сгъване. Иска само цип да се сложи и пръчки за поддържане на конструкцията (това е лесно).
Проблемът ми е с парата. Мислех си да ползвам термокана с гъвкава тръба, но още не съм решил напълно.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Портативна сауна

Мнение от realprofesora »

Може да ползваш стара тенжера под налягане, като увеличиш диаметъра на отвора на клапана и там завиеш мущук за шлаух. Палиш си едно газово котлонче и може да си я ползваш навсякъде.
Popopopopo
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Портативна сауна

Мнение от Nirvana »

Имам такава тенджера. Направо ще ти открадна идеята. Само ме притеснява малко факта, че тези тенджери гърмят понякога!
Не пречи да пробвам де...
Готови сауни с машинка за пара струват между 40-50$ от Китай, но без мито и транспорт. В БГ ги продават по 150 лв минимум и то някакви смотани модели.

Имам здрави винили от киноплакати. Само ще дам да ми ги зашият и да ми сложат цип. Ще я побългарим!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Портативна сауна

Мнение от realprofesora »

Не се притеснявай от гърмеж на тенджерата. Тези продукти под налягане са проектирани така, че когато се вдигне налягането над номиналното работно тогава да се отвори клапан(работен) и ако той не поеме надналягането тогава да се отвори втори клапан(авариен). А ако разпробиеш отвор с да речем около 15мм, в който да навиеш щуцер, тогава няма шанс налягането да се повиши до критично такова, че да повлияе на целостта на уреда. Работя с такива уреди вече 23 години и можеш да ми се довериш. Ще помогна и с пряка консултация по проекта.
Popopopopo
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Портативна сауна

Мнение от Nirvana »

realprofesora написа:Не се притеснявай от гърмеж на тенджерата. Тези продукти под налягане са проектирани така, че когато се вдигне налягането над номиналното работно тогава да се отвори клапан(работен) и ако той не поеме надналягането тогава да се отвори втори клапан(авариен). А ако разпробиеш отвор с да речем около 15мм, в който да навиеш щуцер, тогава няма шанс налягането да се повиши до критично такова, че да повлияе на целостта на уреда. Работя с такива уреди вече 23 години и можеш да ми се довериш. Ще помогна и с пряка консултация по проекта.
Имам винил като за 2 сауни. Давай да ги правим! :) Имам и шивач с яка машина, т.е. ще може да зашие винила.
Само за структурата ще трябва нещо да се измисли.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Портативна сауна

Мнение от Nirvana »

Само не знам дали вътре да натъкмя арматура или да търся от тия гъвкавите пластмаси.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Портативна сауна

Мнение от realprofesora »

С арматура става здраво ,но е и по-тежка. Там вече трябва да пробваш и сам да преценяш .
Popopopopo
Публикувай отговор