Проблем с тоците на колата?

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Проблем с тоците на колата?

Мнение от Da Edd »

От известно време имам проблеми с един Seat Toledo 96' 1.6 бензин/газ, като ми е трудно да установя първоизточника им.

Онзи ден колата не искаше да запали. На контакт съм, но стартерът не завърта. Диодите на таблото мигат като коледна елха, както и вътрешното осветление на тавана. Фарове, авариики, аларма - не работят. При включени авариики бутонът свети постоянно вместо да мига и се чува някакъв шум на прищракване. Вадя ключа от таблото и лампичките за маслото и акумулатора продължават да мигат?!
Първоначалното ми предположение беше, че е възможно от дъжда или от влагата да правят проблем някои кабели.

Опитах да запаля на скорост, но докато бутах на контакт (колата е освободена от скорост), за да събера инерция, от таблото почнаха да се чуват прищравкващите звуци и да мига коледната украса.

Последната стъпка беше да разкача клемите на акумулатора, позачистих ги и накрая взе, че запали.

От тогава се забелязват аномалии като при превключване на дълги светлини радиото да прекъсва за по-малко от секунда.

Съжалаявам за хаотичното и неясно описание, но за мое съжаление съм абсолютен лаик на тази тема, така че ще се радвам поне да ме насочите към какъв майстор да се обърна (жичкаджия, общ). :roll:
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Проблем с тоците на колата?

Мнение от nike718 »

Професора е твоя човек, ама трябва бая свободно време.Трудно се установяват такива проблеми!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с тоците на колата?

Мнение от realprofesora »

Ще помогна без проблем. От утре съм отпуск. Но не е лошо да пишеш точно какъв е мотора 1F, AFT,AKS,EZ и колко коня е за да знам да си извадя схемите предварително.
тел 0877046889 Гурко 104
Popopopopo
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Проблем с тоците на колата?

Мнение от Da Edd »

Професоре, ти беше първият човек, за когото си помислих.
За съжаление съм малко далече от теб сега. Ако нямаш планове и си в/около Стара Загора покрай Гергьовден (04-07. май), ще ти се обадя да я погледнеш колата, ако ли не - здраве да е, ще пием :cheers: на форумна среща

П.С. за мотора трябва да проверя допълнително, 75 коня е
Публикувай отговор