Препоръчайте ми мото фреза

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Препоръчайте ми мото фреза

Мнение от Nirvana »

Колеги,
искам да си купя мото фреза, но идея си нямам какво да е. Предполагам нещо до 6-7 к.с. ми е достатъчно, но искам да има функция за браздене, т.е. да може да се закача плужно тяло. Работната широчина е хубаво да е между 80 - 100 см. Ще бъда благодарен ако споделите опит ако имате фрези и към коя марка да се насоча като качество.

Благодаря предварително!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръчайте ми мото фреза

Мнение от realprofesora »

Преди години закупихме фреза от Пловдив с муфа към която се прикача самата фреза. Гумите въртят и отзад фрезата в отделно тяло също върти и не се напрягаш а я управляваш само с една ръка . Всичко останало е само "чесане" на почвата. Става и за влачене на ремарке и др. Но ако ти трябва евтинджос, се приготви за физически несгоди.
Говорим за нещо такова
http://www.alo.bg/992920
Popopopopo
Аватар
creitars
Потребител
Потребител
Мнения: 165
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 10:32 am
skype: creitars
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръчайте ми мото фреза

Мнение от creitars »

професора правилно те насочва , имаме мотокултиватора от 1986 . Мотора е AGME 6,5 кс, бензин, ако имаш пари няма да збъркаш.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Препоръчайте ми мото фреза

Мнение от didka »

Хубаво, но ако ще оре половин декар не му трябва да се набутва. Ако ще е мотофреза, моят критерий е-двигател HONDA. Останалото е желязо. Имам такава от 7-8 години от димитровградския пазар, не й помня марката, няква българска беше...Досега веднъж се е скъсал шнура за палене, другото няма грешка, наливаш бензин и газззз...
Dog drags - no tracks...
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръчайте ми мото фреза

Мнение от Nirvana »

За 700 квадрата ми трябва, не мисля да влагам много. Вчера един колега ми каза, че в Казанлък имало направо склад за мото фрези от Германия и Австрия. Мисля да отида и да видя за какво иде реч. Като цяло цената на фрезите пада зимата, така че може и да изчакам. Примерно до 700-800 лв съм склонен да дам.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Препоръчайте ми мото фреза

Мнение от belata »

Аз мога да предложа фреза на "Петров" с двигател на Субару и задна скорост,за 900лв,плащана 1500лв в Багира,продавам я понеже ще купувам Японски трактор.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръчайте ми мото фреза

Мнение от Nirvana »

Купувам само нова с гаранция! Иначе, благодаря за предложението :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор