Мултифункционална смарт карта

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Мултифункционална смарт карта

Мнение от Nirvana »

Колеги,
абе тука ми пуснаха мухата, че имало някакви "универсални" смарт карти, които обединявали например всичките ви карти за отстъпка в различни магазини (без банкови карти). Примерно, карта метро, била и т.н. но по някакъв начин се вкарват в универсалната карта. Според мен, за такова нещо, човек трябва да има минимум магнитен четец на карти, за да може да пише върху тази. Вие чували ли сте за подобно нещо? В нета не знам под какво име да търся, за да намеря.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Мултифункционална смарт карта

Мнение от didka »

А дано, ама надали. Не съм чувал и ми се струва странна идея, не че е невъзможно.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мултифункционална смарт карта

Мнение от Nirvana »

didka написа:А дано, ама надали. Не съм чувал и ми се струва странна идея, не че е невъзможно.
Не знам, аз затова и питам. Прозвуча ми доста футуристично, но е и разумно. Аз лично в момента имам поне 7-8 карти за различни магазини в портфейла. Ако мога да ги обединя ще си е чиста благинка :dancing:
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Мултифункционална смарт карта

Мнение от realprofesora »

Има нещо подобно, дори лятото ме зарибяваха да им ставам дистрибутор и да зарибявам за реферали и др. Целта е да се обхванат търговски обекти в тази универсална карта и да се зарибяват хора да я ползват. Но със сигурност има такова нещо.
Popopopopo
Аватар
z3us
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 15:48 pm

Re: Мултифункционална смарт карта

Мнение от z3us »

realprofesora написа:Има нещо подобно, дори лятото ме зарибяваха да им ставам дистрибутор и да зарибявам за реферали и др. Целта е да се обхванат търговски обекти в тази универсална карта и да се зарибяват хора да я ползват. Но със сигурност има такова нещо.
Това ми звучи като тези тук: https://www.saveway.de/bg/
Само че не мисля, че тази карта заменя картите на Била, Метро и т.н., както иска автора на темата.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мултифункционална смарт карта

Мнение от Nirvana »

Не, не, не говорим нито за SaveCard, нито за SCI. Имам ги и двете, като едната все още ми е валидна за доста обекти из България.
Това чудо дето ми го казаха, явно е програмируемо, но не знам как става прехвърлянето на данните от примерно карта Била върху него.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Мултифункционална смарт карта

Мнение от niggaz_nature »

Че има програматори има, но не знам колко е законно да дублираш карта било то била или банкова: ) .Ако си гледал по новините като хванат крадци които тедлят от банкоматите се са с едни бели карти с маг. поле. (Копирана банкова карта на друг човек).
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мултифункционална смарт карта

Мнение от Nirvana »

За банкови карти не говорим. Питането е по какъв начин мога да си нося 1 карта (вместо 10 карти), която да ми съдържа отстъпките от различни магазини.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Мултифункционална смарт карта

Мнение от Веско »

Ако намериш решение, пиши за да знаем и ние.
Публикувай отговор