"Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от abc »

Тея паяци са поредната хранителка на 1 шепа бездарници, намерили си лесен начин на доход куче-касичка.
Дори и в закона пише, че кола може да се вдига, само ако е в изрично нарушение на движението. А такива случай на вдигнати коли реално са много малко.

Да не говорим, че цялата пътна знакова система е сигурно почти непроменена от 1989 г. насам, при условие че колите са се утроили оттогава.

В крак с времето е нещо трудно смилаемо за такива службици, промяна пък на отношението, камо ли мисленето - кауза пердута.
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от Salamura »

Завчера паркирам пред бившата детска поликлиника, над ул. Христо Ботев. Там по принцип е мазало и винаги е фраш с коли. Да, ама този път има спрени само ДВЕ! Места празни бол! Нещо гнило видях в това и огледах спрелите 2 коли. Сложили си някакви талони отпред - стана ми ясно, че и тротоарите на улицата са ги изкарали синя/зелена/лайняна зона и се плаща!
Викам си ОК -ще си платя за час да си свърша работата пък да ми е мирно! Да платя ама на КОЙ??? КЪДЕ???
Няма автомат няма нищо - все едно елате ми дигнете колата! Спря още 1 кола, питам шофьора и той ми вика че някъде под Дръмс бил автомата - е аз докато отида до там ще ми закачат паранги на колата или паяка аха да се нагласи да я дига!
Пълно безумие - малките улички наоколо над Хр. Ботев за сефте ги виждам празни, табели за незнам лви зони а апарати дето да им пусна левчето няма никъде! Аман от български недомислици/доялки!
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от Lexx »

Има доста по лесен начин.Пращаш СМС с телефона и си готов.
Ама човек като иска да си намери оправдание винаги друг му е виновен.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от Roshavv »

Lexx написа:Има доста по лесен начин.Пращаш СМС с телефона и си готов.
Ама човек като иска да си намери оправдание винаги друг му е виновен.
И какво се случа след СМС-а ? Кога ще стигне инфото до педалите с паяка?
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от zvezda »

СМС-ът е вариант, но човек може да има ред причини да не може/желае да го ползва. Най-малкото паднала батерия, забравен телефон или служебен телефон, който ограничава подобни съобщения. Аз съм много за паркоматите и предвид, че ги има на толкова места е редно да са навсякъде.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от vkv »

zvezda написа:СМС-ът е вариант, но човек може да има ред причини да не може/желае да го ползва. Най-малкото паднала батерия, забравен телефон или служебен телефон, който ограничава подобни съобщения. Аз съм много за паркоматите и предвид, че ги има на толкова места е редно да са навсякъде.
Причини винаги могат да се намерят.По тази логика и да има автомат може да си си забравил парите или да имаш само столевки(дай боже всеки му)
Истината е ,че искаме да си паркираме безплатно,а не са ни осигурили безплатни места.За това автомобилите са по тротоарите,а пешеходците си вървят по уличното платно.
И най-важното тарикатлъка и селяничта са се превърнали в национална кауза.Напоследък ми прави впечатление нова методика....спрял в платената зона,стои в колата и се озърта като съсел :D .....само и само да не плати.Като види полицията и като фъсня се изнизват.
П.П.Това е лично мнение!
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от admin »

Дам,
обаче общината не е длъжна да осигурява места за безплатно паркиране. Ако не ви се плаща престой използвайте краката си, карайте колело или да използвайте автобус когато това е възможно.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от realprofesora »

Roshavv написа: И какво се случа след СМС-а ? Кога ще стигне инфото до педалите с паяка?
Когато изпратиш СМС веднага получаваш обратен такъв в който пише, че си активирал 1 час престой в зелена зона на автомобил с номер...(номера който си писал в СМС на латиница пример СТ8747АК) и кога ти свършва престоя. Това означава, че "педалите с паяка" както ги нарече, от този момент нататък когато дойдат да ти вкарат номера ти в таблета си и им излиза, че си активирал престой. 10 минути преди да ти изтече престоя, получаваш втори СМС който ти известява, че наближава края на престоя ти. Ако искаш си пращаш още един СМС и си активираш още един час. :gamer:
Popopopopo
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от Roshavv »

realprofesora написа:
Roshavv написа: И какво се случа след СМС-а ? Кога ще стигне инфото до педалите с паяка?
Когато изпратиш СМС веднага получаваш обратен такъв в който пише, че си активирал 1 час престой в зелена зона на автомобил с номер...(номера който си писал в СМС на латиница пример СТ8747АК) и кога ти свършва престоя. Това означава, че "педалите с паяка" както ги нарече, от този момент нататък когато дойдат да ти вкарат номера ти в таблета си и им излиза, че си активирал престой. 10 минути преди да ти изтече престоя, получаваш втори СМС който ти известява, че наближава края на престоя ти. Ако искаш си пращаш още един СМС и си активираш още един час. :gamer:
Ахаамм.. значи пробвано и работи? Щот по стар български обичай е тегава системата..каквато и да е тя.


Е не са ли педали? Доста избирателно прилагат санкциите.....
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от didka »

През кое приложение изпращате смс-и?
Dog drags - no tracks...
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от stivans »

Мисля си ,че е по-добре човек да си напряви едно копие на СМС -а за паркиране и когато му се наложи да не си играе да пише всеки път, а с един клик да се паркира.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
niks
Потребител
Потребител
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 18:38 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от niks »

Преди половин година колега си плати със смс. Колата му я нямаше беше вдигната от паяк. След доста разходки и разправии не плати нищо, направили грешка.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от sawo »

didka написа:През кое приложение изпращате смс-и?
През приложението за СМС-и...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от realprofesora »

sawo написа:
didka написа:През кое приложение изпращате смс-и?
През приложението за СМС-и...
С тези модерни телефони, забравихме как се изпраща най-обикновен СМС. :heat:
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: "Паякът" в Стара Загора поскъпна с 20 лв.

Мнение от didka »

Питам дали от приложение в маркета и от кое... Знам как се изпращат смс-си, спокойно. :bigboss:
Dog drags - no tracks...
Публикувай отговор