Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от Nirvana »

Колеги,
тази година, живот и здраве мисля да си вдигна една къщурка до 30 кв.м. на един етаж с малко таванско + малко мазенце, колкото да си почивам на въздух извън града. В момента обмислям точно от какво да направя конструкцията. Отказах се от дърво, защото има много поддръжка през годините. Идеята ми засега са сандвич панели, тухли четворки или блокове POROTHERM. YTONG-а го пропускам, защото има живот до 10 години при атмосферни условия.

Интересува ме материал, който да е хем на най-ниска цена, хем да е издръжлив и да не зидам всяка година поражения по него. Искам бърза и стабилна сглобка, но не мисля да влагам огромна сума. Предполагам до към 10 хилки най-много ще излезе удоволствието с включен фундамент.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от sawo »

YTONG мисля има такъв живот ако се остави гол. Ако се замаже, изолация и т.н. би трябвало да държи не по-малко от тухлата, например.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от Nirvana »

sawo написа:YTONG мисля има такъв живот ако се остави гол. Ако се замаже, изолация и т.н. би трябвало да държи не по-малко от тухлата, например.
Добрата стара тухла е за предпочитане. Вярно, има силиконови мазилни, които пазят, но в случая ме интересува да е здрава самата конструкция. Там ще се ходи като за пролетно-лятна-есенна вила и не държа да има задържане на топлина.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от sawo »

Може да си купиш и тухли на старо - също са добър вариант. Изолацията е по-скоро под формата на добра мазилка, за да се запази сградата, не заради топлина или нещо такова.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от Nirvana »

Ей сега ми каза един приятел, че в Стара Загора имало тухларна (производство) - ДП “ФЗД” поделение. Трябват ми приблизително 930 тухли ако не се промени схемата, т.е. 1000 бр. за по-сигурно.
Ако са по 60 ст. грубо ме устройва, а още повече ако са от града, че и транспорта леко ще дойде.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от Nirvana »

Тези тухли са супер, но сигурно са над 1 лев.
http://www.misiamoiatdom.com/238-%D0%B8 ... 1%80%D0%B8
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от belata »

Така и така е почната темата,някой ако знае добра цена за тухла 4-ка па и 1-чка да е ,да споделя. :cheers:
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от didka »

10 бона е само плана, EVN и ВИК. Приблизително. Без план може да се строи само обор, или курник. Евентуално и нужник. Имайте го предвид. :)
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от sawo »

В зависимост от предназначението на парцела може да се построи едноетажна сграда до определени квадрати.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от realprofesora »

sawo написа:В зависимост от предназначението на парцела може да се построи едноетажна сграда до определени квадрати.
Да речем ,че е УПИ, можеш ли да посочиш член от закона в който е упоменато горенаписаното.
Popopopopo
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от belata »

realprofesora написа:
sawo написа:В зависимост от предназначението на парцела може да се построи едноетажна сграда до определени квадрати.
Да речем ,че е УПИ, можеш ли да посочиш член от закона в който е упоменато горенаписаното.
Не ти трябва УПИ вече да строиш,не ти трябва и прекатегоризация ако искаш да направиш сграда на един етаж ,трябва ти само виза която може да направиш и в последствие,като сградата се упоменава че ще е към нуждите на стопанството.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от Roshavv »

Nirvana написа:Колеги,
тази година, живот и здраве мисля да си вдигна една къщурка до 30 кв.м. на един етаж с малко таванско + малко мазенце, колкото да си почивам на въздух извън града. В момента обмислям точно от какво да направя конструкцията. Отказах се от дърво, защото има много поддръжка през годините. Идеята ми засега са сандвич панели, тухли четворки или блокове POROTHERM. YTONG-а го пропускам, защото има живот до 10 години при атмосферни условия.

Интересува ме материал, който да е хем на най-ниска цена, хем да е издръжлив и да не зидам всяка година поражения по него. Искам бърза и стабилна сглобка, но не мисля да влагам огромна сума. Предполагам до към 10 хилки най-много ще излезе удоволствието с включен фундамент.
Метална конструкция със сандвич панел не е ли вариант?
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от nike718 »

А малка сглобяема къща не те ли устройва. До колкото съм проучвал нещатата биеш само плоча и къщето се сглобява отгоре. За твойте квадрати ще дойде към 10 бона с инсталациите и дограмите.
http://mobaltarnovo.com/cube/products.html
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от Nirvana »

realprofesora написа:
sawo написа:В зависимост от предназначението на парцела може да се построи едноетажна сграда до определени квадрати.
Да речем ,че е УПИ, можеш ли да посочиш член от закона в който е упоменато горенаписаното.
Тъй, за парцела имам нотариален акт, имам прекаран трифазен ток и вода. Имам и скица, но не ми харесва и си направих нова. Отделно ходих до общината да питам с кое как да процедирам. Администрацията бяха абсолютно вежливи и ми отделиха време обяснявайки, че реално няма кой да дойде и да прегледа скиците на маса народ, просто нямат такъв ресурс. Обясниха също така, че имам право да направя едноетажна постройка без скица, стига тя да не е направена от метална конструкция или тухли. Постройката се води временна или тип земеделска. Направо ми принтираха и закона на общината, където го пише. Имам го у нас. Може да се строи без скица до 34 квдрата мисля. Повечето хора от вилната зона има нотариален акт, но нямат скица и никой не ги е пипнал от 30 години.
Последно промяна от Nirvana на Сря Мар 25, 2015 7:37 am, променено общо 1 път.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от belata »

Nirvana написа:
realprofesora написа:
sawo написа:В зависимост от предназначението на парцела може да се построи едноетажна сграда до определени квадрати.
Да речем ,че е УПИ, можеш ли да посочиш член от закона в който е упоменато горенаписаното.
Тъй, за парцела имам нотариален акт, имам прекаран трифазен ток и вода. Имам и скица, но не ми харесва и си направих нова. Отделно ходих до общината да питам с кое как да процедирам. Администрацията бяха абсолютно вежливи и ми отделиха време обяснявайки, че реално няма кой да дойде и да прегледа скиците на маса народ, просто нямат такъв ресурс. Обясниха също така, че имам право да направя едноетажна постройка без скица, стига тя да не е направена от метална конструкция или тухли. Постройката се води временна или тип земеделска. Направо ми принтираха и закона на общината, където го пише. Имам го у нас. Може да се строи без скица до 32 квдрата мисля. Повечето хора от вилната зона има нотариален акт, но нямат скица и никой не ги е пипнал от 30 години.
Квадратурата за застрояване се определя от площа на имота,може и 100 квадрата да направиш при 5 декара...
Публикувай отговор