Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от Nirvana »

belata написа:Така и така е почната темата,някой ако знае добра цена за тухла 4-ка па и 1-чка да е ,да споделя. :cheers:
Набарах за 0,42 ст от Кольо Ганчево тухли четворки. Фирмата е сливенска и осигурява безплатен транспорт до мястото ти + 3 лв за всеки палет разтоварване. Ще ти дам номера малко по-късно.
Мой колега си направи 2 къщи от тази фирма. Добро качество са!
Иначе вчера звънях Старозагорския затвор, защото имат тухларна, но искат висока цена - 0,58 ст./ брой.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от Nirvana »

Квадратурата за застрояване се определя от площа на имота,може и 100 квадрата да направиш при 5 декара...
За да се води временна/ сезонна постройка не трябва да предвишава 34 кв.м. Ако искаш направи 10 по 34 кв.м и няма да си срещу закона. Говорим за без скица!
Последно промяна от Nirvana на Сря Мар 25, 2015 7:57 am, променено общо 1 път.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от belata »

Nirvana написа:
belata написа:Така и така е почната темата,някой ако знае добра цена за тухла 4-ка па и 1-чка да е ,да споделя. :cheers:
Набарах за 0,42 ст от Кольо Ганчево тухли четворки. Фирмата е сливенска и осигурява безплатен транспорт до мястото ти + 3 лв за всеки палет разтоварване. Ще ти дам номера малко по-късно.
Мой колега си направи 2 къщи от тази фирма. Добро качество са!
Иначе вчера звънях Старозагорския затвор, защото имат тухларна, но искат висока цена - 0,58 ст./ брой.
Тухларната е в Черна Гора до Чирпан,но отдавна вече продукцуията им не струва.Дай номера за Сливенските когато можеш. :cheers:
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от Nirvana »

nike718 написа:А малка сглобяема къща не те ли устройва. До колкото съм проучвал нещатата биеш само плоча и къщето се сглобява отгоре. За твойте квадрати ще дойде към 10 бона с инсталациите и дограмите.
http://mobaltarnovo.com/cube/products.html
Звънях им. Редовните цени са 240 лв. кв.м., но собственика каза, че може да свали до 200 лв/кв. заради бетона. Просто имаме база в града и няма да се налага да кара. За 30 кв.м. по 200 лв - 6000 лв като каза, че в цената влиза отливане на бетон. Къщата е на голи стени, без врати, прозорци, но затворена с покрив разбира се.
Устройва ме! Ще се видим тези дни в Търново за детайлите.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Съвет за изграждане на едноетажна постройка

Мнение от nike718 »

Nirvana написа:
nike718 написа:А малка сглобяема къща не те ли устройва. До колкото съм проучвал нещатата биеш само плоча и къщето се сглобява отгоре. За твойте квадрати ще дойде към 10 бона с инсталациите и дограмите.
http://mobaltarnovo.com/cube/products.html
Звънях им. Редовните цени са 240 лв. кв.м., но собственика каза, че може да свали до 200 лв/кв. заради бетона. Просто имаме база в града и няма да се налага да кара. За 30 кв.м. по 200 лв - 6000 лв като каза, че в цената влиза отливане на бетон. Къщата е на голи стени, без врати, прозорци, но затворена с покрив разбира се.
Устройва ме! Ще се видим тези дни в Търново за детайлите.
Супер , ще следя с интерес че, и мен ме интересува.
Публикувай отговор