Тример за трева

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Тример за трева

Мнение от Nirvana »

Колеги,
тука последно време ползвам тримера усилено, но кордата, колкото и дебела да е, се къса и постоянно трябва да коригирам машинката. Исках да питам да все пак не мога да сложа нещо друго вместо корда. Например, ако си намеря кевларена линия или яка стоманена тел, дали няма да избегна момента с постоянното коригиране на кордата?

Косачката ми е от този тип
Изображение
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Тример за трева

Мнение от realprofesora »

Аз не съм ползвал подобен тример, но все пак се замисли-кордата е сложена с цел безопасност. Ако е стоманена тел може да причини невъзвратими щети , ако се заплете някъде .
Popopopopo
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Тример за трева

Мнение от Nirvana »

Абе и това го мислих, но нали все пак има предпазител в посока към мен. Аз не кося камъни, а трева и саморасляци. Ще поразпитам още малко преди да правя модификации :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Тример за трева

Мнение от didka »

Тая пръчка на снимката нито има нужните обороти, нито мощност да се ползва с нещо по-различно от най-евтината корда в първия срещнат железарски магазин. :cheers:
Dog drags - no tracks...
Публикувай отговор