SMS при предплатени сим карти

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

SMS при предплатени сим карти

Мнение от muhogon »

Някой знае ли, колко знака е смс при предплатените карти (на ваучър)? Че отдавна не бях писал съобщения, онзи ден ми се наложи, и с учудване установих, че смс свършва на 66-тия символ, и почва друг?! Преди бяха 160 знака на латиница, променено ли е? С всички карти ли е така, или може да е от софтуера на телефона?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: SMS при предплатени сим карти

Мнение от didka »

На кирилица е до 70. Също така и на латиница ако пишеш, но сложиш емотиконка, пак е до 70. Няма разлика предплатена, или договор.
Dog drags - no tracks...
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: SMS при предплатени сим карти

Мнение от muhogon »

Никакъв емотикон не слагам, прост смс, на латиница пиша, защото знам, че на кирилица е ограничен! И въпреки това, на 66тия знак свършва, и започва другия! Дали е до телефона?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: SMS при предплатени сим карти

Мнение от admin »

Не, това е от кодировката. Използва се UTF-8 . Когато пишеш на латиница, тази кодова таблица е като основна и за 1 символ се заема единица място, а когато обърнеш на друг език като кирилица в случая за изрисуването на 1 символ са необходими 2 места и така от 160 символа / 2 = 80.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор