✈ Летище Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от G7G »

slimarkov написа: Вто Дек 10, 2019 8:50 am
G7G написа: Вто Дек 10, 2019 8:06 am Вижте тая статия за Бургас-човекът направо си го казва,че са мегазле икономически и че нямат икономика, нямат и инвеститори.
Все пак не ми хареса ,че като споменава Стара Загора казва,че това бил "доста по-малък град".
Не мисля,че разлика от порядъка на 30-40 000 човека, главно от прибавени села като квартали на Бургас през годините, прави Ст. Загора "доста по-малък" град.

Говори се в интервюто и за карго терминал в Бугас, който може да раздвижи икономиката на града, която стъпва главно на туризъм и нищо повече.

https://www.burgasinfo.com/news/view/149/92947
Време е кметът на Стара Загора да каже на Б.Б., че този път карго терминалът задължително трябва да е в Стара Загора. Не може 20 държавно финансирани проекти в Бургас, 18 в Пловдив и 0 в Стара Загора.

В Стара Загора искаме летището и модерен скоростен булевард от магистралата. Плюс зала и трамвай. Това е минимумът, който сме заслужили отдавна!

Колкото до населението, то в Бургас е основно сезонно и се увеличава само лятно време на миграционен принцип от бившите съветски републики, плюс туристите. Видимо Бургас има по малко население от Стара Загора в останалото време от годината, въпреки добавените 12-15 села-квартали...
За трамвай ти казах преди време какво казаха-струвало 90 млн и ОБЩИНАТА нямала пари.
А тая държава за красота ли я имаме?
Защото в Пловдив си правят устата за трамвай, но с помощ от държавата, не са като нас, свикнали са вечно държавата да им бута пари, а после да ми се хвалят колко били развити и богати!
Засега трамвай може да почака, даже трябва да е най-накрая, но задължително трябва зала, ремонт на жп гарата, магистрална връзка, голям карго терминал. Това като се направи,другото ще се нареди само.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Вто Дек 10, 2019 9:28 am
slimarkov написа: Вто Дек 10, 2019 8:50 am
G7G написа: Вто Дек 10, 2019 8:06 am Вижте тая статия за Бургас-човекът направо си го казва,че са мегазле икономически и че нямат икономика, нямат и инвеститори.
Все пак не ми хареса ,че като споменава Стара Загора казва,че това бил "доста по-малък град".
Не мисля,че разлика от порядъка на 30-40 000 човека, главно от прибавени села като квартали на Бургас през годините, прави Ст. Загора "доста по-малък" град.

Говори се в интервюто и за карго терминал в Бугас, който може да раздвижи икономиката на града, която стъпва главно на туризъм и нищо повече.

https://www.burgasinfo.com/news/view/149/92947
Време е кметът на Стара Загора да каже на Б.Б., че този път карго терминалът задължително трябва да е в Стара Загора. Не може 20 държавно финансирани проекти в Бургас, 18 в Пловдив и 0 в Стара Загора.

В Стара Загора искаме летището и модерен скоростен булевард от магистралата. Плюс зала и трамвай. Това е минимумът, който сме заслужили отдавна!

Колкото до населението, то в Бургас е основно сезонно и се увеличава само лятно време на миграционен принцип от бившите съветски републики, плюс туристите. Видимо Бургас има по малко население от Стара Загора в останалото време от годината, въпреки добавените 12-15 села-квартали...
За трамвай ти казах преди време какво казаха-струвало 90 млн и ОБЩИНАТА нямала пари.
А тая държава за красота ли я имаме?
Защото в Пловдив си правят устата за трамвай, но с помощ от държавата, не са като нас, свикнали са вечно държавата да им бута пари, а после да ми се хвалят колко били развити и богати!
Засега трамвай може да почака, даже трябва да е най-накрая, но задължително трябва зала, ремонт на жп гарата, магистрална връзка, голям карго терминал. Това като се направи,другото ще се нареди само.
Гледай какви глупости се коментираха за летището доскоро:
https://www.infoz.bg/bulgaria/6311-leti ... ara-zagora

Никога не трябва да се позволява да се разпарчетоса такава стратегическа инфраструктура!
Хората явно искат да си правят комисионни от продажбата на парцелчета от летището. Няма да стане обаче!
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Интересен материал по темата:
Изображение
https://www.capital.bg/specialni_izdani ... a_kargoto/
Последно промяна от slimarkov на Пет Фев 14, 2020 15:44 pm, променено общо 1 път.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Идеален потенциален инвеститор. :idea:
Typcĸи пpoизвoдитeли нa чacти зa F-35 иcĸaт дa пpeмecтят бизнeca cи в Бългapия

02.01.2020



Typcĸи ĸoмпaнии, зaнимaвaщи ce c пpoизвoдcтвo нa чacти зa aмepиĸaнcĸитe изтpeбитeли F-35, oбмиcлят дa пpeмecтят бизнeca cи в Бългapия зapaди aмepиĸaнcĸитe caнĸции, пpeдaвa тypcĸият иĸoнoмичecĸи инфopмaциoнeн caйт bоrѕаtеk.соm.

Meдиятa ce пoзoвaвa нa coбcтвeни изтoчници, cпopeд ĸoитo ĸoмпaниитe, пpoизвeждaщи чacти в Ecĸишexиp, ocoбeнo фиpмaтa Аlр Аvіаtіоn, ycтpeмeнo глeдaт ĸъм бългapcĸa зeмя. Πpoизвoдитeлитe дaжe вeчe paзглeждaли тepeни в Бългapия.

Cпopeд инфopмaциятa пpeнacoчвaнeтo нa пpoизвoдcтвoтo y нac лoгичнo ce дължи нa нaлoжeнитe caнĸции oт cтpaнa нa CAЩ, ĸoитo ce пpeдвиждaт в бюджeтa зa oтбpaнa нa cтpaнaтa зa 2020 гoдинa. B caнĸциитe e пpeдвидeнa зaбpaнa Typция дa пoлyчaвa дocтaвĸи нa изтpeбитeли F-35, чacти зa caмoлeтитe и дpyгo oбopyдвaнe, ĸaĸтo и дa пpoизвeждa тaĸивa.

Kъм мoмeнтa в южнaтa ни cъceдĸa ce пpoизвeждaт близo 1 000 чacти зa F-35, вĸлючитeлнo ĸapocepиятa нa изтpeбитeлитe, дpyги чacти пo ĸopпyca и двигaтeлитe, ĸaĸтo и пo-гoлямaтa чacт oт cъopъжeниятa зa ĸaцaнe.

Πpeмecтвaйĸи зaвoдитe cи зa пpoизвoдcтвo нa чacтитe в Бългapия, тypcĸитe ĸoмпaнии нямa дa зaгyбят мнoгo oт aмepиĸaнcĸитe зaбpaни. Cпopeд мeдиятa мнeниeтo нa пpaвитeлcтвoтo cпpямo тoвa peшeниe нa фиpмитe cъщo e пoлoжитeлнo. Kaтo дoвoди зa тoвa ce пoдчepтaвa, чe щe e xyбaвo ĸoмпaниитe дa зaпaзят oпитa cи, нaтpyпaн дoceгa в пpoизвoдcтвoтo нa чacтитe.

CAЩ и Typция влязoxa в дълъг cпop oĸoлo жeлaниeтo нa пpeзидeнтa Epдoгaн дa зaĸyпи pycĸи зeнитнo-paĸeтни cиcтeми Ѕ-400 и aмepиĸaнcĸи изтpeбитeли F-35. Дoнaлд Tpъмп мнoгoĸpaтнo зaяви, чe тoзи xoд щe нaпpaви пoĸyпĸaтa нa caмoлeтитe нeвъзмoжнo. Bъпpeĸи зaплaxитe в cpeдaтa нa мeceц юли Typция зaпoчнa дa пoлyчaвa pycĸитe ΠBO cиcтeми. Maлĸo cлeд тoвa CAЩ изĸлючиxa Typция oт пpoгpaмaтa зa F-35. Πo дaнни нa Πeнтaгoнa пo тoзи нaчин южнaтa ни cъceдĸa щe зaгyби 9 милиapдa дoлapa.
https://money.bg/companies/turski-proiz ... gn=sidebar
Аватар
Kundalini
Потребител
Потребител
Мнения: 216
Регистриран на: Съб Авг 10, 2019 0:30 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от Kundalini »

Инвеститор за летище като летище няма лесно и скоро да дойде, не вярвайте на глупости. Затова трябва държавата да го лансира за държавно военно летище или за база на НАТО.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Kundalini написа: Пон Фев 03, 2020 17:37 pm Инвеститор за летище като летище няма лесно и скоро да дойде, не вярвайте на глупости. Затова трябва държавата да го лансира за държавно военно летище или за база на НАТО.
Американците няма да откажат да намажат още една военна база в Тракия.
Вече имат 4 такива. Явно само Тракия ги интересува.Това са базите:

1. Полигона в Ново село за обучение на сухопътни сили
2. Военновъздушната база в Безмер за транспорт на сили и техники за обучение до Ново село
3. Военновъздушната база в Граф Игнатиево
4. Складова база в Айтос с поддържаща функция към полигона Ново село

Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Трима инвеститори протягат ръце към Летище Стара Загора

Държавата иска обектът да бъде логистичен хъб между Европа, Азия и Африка, решението ще бъде обсъдено с хората в града



Предвид предимствата на локацията Стара Загора се отчита сериозен интерес от страна на заинтересовани потенциални инвеститори, каза по време на парламентарния контрол министърът на икономиката Емил Караниколов и изрази надежда в скоро време да има конкретен проект, който да се развива на Летище Стара Загора.

Терените на летището, благодарение на Министерството на отбраната, са разширени и към момента има трима инвеститори, които разглеждат възможността на инвестиция на територията на Летище Стара Загора, съобщи министърът.

Той изтъкна, че преди да бъде взето решение, то ще бъде обсъдено с хората в града и заяви, че основният приоритет на министерството остава този обект да бъде логистичен хъб за стоки между Европа, Азия и Африка. За тази локация трябва да намерим стратегически инвеститор, допълни той.

Не е никакъв проблем да възстановим летището, да се извадят пари и да се направи летището, би било проблем да направим един паметник, хубаво е да намерим оператор, заяви още министър Караниколов.

По време на парламентарния контрол днес той коментира още, че инвеститорите вече искат изградени индустриални зони и да им се предоставят терени с необходимата инфраструктура. Минаха времената, когато водехме инвеститорите на едни хубави терени, "зелени", най-често земеделски земи, допълни той в отговор на депутатски въпрос за индустриалния парк в Силистра.

Караниколов съобщи, че в момента се подготвя Закон за индустриалните зони, където ще има допълнителни права и задължения за инвеститорите в такива зони.

Той предложи, по аналогия с направеното в Стара Загора, в Силистра общината да създаде свое дружество, в което да апортира терените за бъдещата индустриална зона, след това Националната компания "Индустриални зони" да влезе в общинското дружество през увеличение на капитала, като средствата от това да останат в дружеството и то да започне проектирането и изграждането на индустриална зона. Министърът информира, че на 14 инвеститора са били предложени съответни терени в избраната локация, но без последващ интерес.
https://business.dir.bg/ikonomika/trima ... ara-zagora
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 11:31 am
WOW, инвестори към летището.. при това трима..олеле, нещата са много сериозни, или поредните дрън дрън.

Сега ли я намери тази новина, или просто си я пропуснал да я споделиш, че като гледам е от преди няколко месеца? Нищо не става на летището, само ГОЛИ ОБЕЩАНИЯ от повече от 10-15 години, това e.

Достатъчно е да се види, че тази тема е от 12 години!!! Смях, смях и това е!
Проблем ли ти е материалът за летището в Стара Загора?
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 17:47 pm
slimarkov написа: Нед Фев 16, 2020 16:56 pm
Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 11:31 am
WOW, инвестори към летището.. при това трима..олеле, нещата са много сериозни, или поредните дрън дрън.

Сега ли я намери тази новина, или просто си я пропуснал да я споделиш, че като гледам е от преди няколко месеца? Нищо не става на летището, само ГОЛИ ОБЕЩАНИЯ от повече от 10-15 години, това e.

Достатъчно е да се види, че тази тема е от 12 години!!! Смях, смях и това е!
Проблем ли ти е материалът за летището в Стара Загора?
Не, само че е от Ноември миналата година, като новина, отчитам факта че е слух номер 324234324 някъде, който отново няма да доведе до нищо - 12 годишната тема в този форум го потвърждава, има и други форуми със същите линкове, които са дори и на повече години - резултат: НИКАКЪВ :dancing:
Ще видим, кой е по-добре осведомен. ;)
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 17:55 pm
slimarkov написа: Нед Фев 16, 2020 17:51 pm
Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 17:47 pm

Не, само че е от Ноември миналата година, като новина, отчитам факта че е слух номер 324234324 някъде, който отново няма да доведе до нищо - 12 годишната тема в този форум го потвърждава, има и други форуми със същите линкове, които са дори и на повече години - резултат: НИКАКЪВ :dancing:
Ще видим, кой е по-добре осведомен. ;)
Добре добре, помня едно твое изказване от 2015, че мултифункционалната сграда в Стара Загора ще е готова до три години и някои други също, но да не изпадаме в подробности. Ще е хубаво да се развие летището, най-накрая някаква светлина да дойде, а не само линкове.
Вместо да пишеше обиди и лъжи за мен из интернет да беше видял какви хубави неща съм писал за регионалното развитие на Русе в международните форуми, като например този на българите в Канада и в международната секция на SSC, до която в момента нямам достъп (защото съм баннат от сръбския модератор, защото съм казал, че в Македония живеят и българи), за да ти дам линк да прочетеш.

Да беше писал по темата, където казвам, че Русе и Стара Загора имат общ интерес да се изгради магистралата с тунела (Шипка) между тях и т.н.

Виждаш някой постнал някоя глупост за Русе и веднага слимарков/ВОДА го е направил. Защото видиш ли доказан трол като Илиански от SSC казал, че пиша със сто ника. Много глупаво разсъждение, за съжаление...

Летище Стара Загора ще го бъде. Караниколов е обещал.
Дано да стане и инвестицията в русенското летище.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 18:46 pm
slimarkov написа: Нед Фев 16, 2020 18:10 pm
Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 17:55 pm

Добре добре, помня едно твое изказване от 2015, че мултифункционалната сграда в Стара Загора ще е готова до три години и някои други също, но да не изпадаме в подробности. Ще е хубаво да се развие летището, най-накрая някаква светлина да дойде, а не само линкове.
Вместо да пишеше обиди и лъжи за мен из интернет да беше видял какви хубави неща съм писал за регионалното развитие на Русе в международните форуми, като например този на българите в Канада и в международната секция на SSC, до която в момента нямам достъп (защото съм баннат от сръбския модератор, защото съм казал, че в Македония живеят и българи), за да ти дам линк да прочетеш.

Да беше писал по темата, където казвам, че Русе и Стара Загора имат общ интерес да се изгради магистралата с тунела (Шипка) между тях и т.н.

Виждаш някой постнал някоя глупост за Русе и веднага слимарков/ВОДА го е направил. Защото видиш ли доказан трол като Илиански от SSC казал, че пиша със сто ника. Много глупаво разсъждение, за съжаление...

Летище Стара Загора ще го бъде. Караниколов е обещал.
Дано да стане и инвестицията в русенското летище.
Ти имаш сериозно творчество, няма как да ти се чете всичко, не мисля че само един човек твърди, че си имал 1000 ника, мисля че от много години и със сигурност много хора го твърдят. Както и да е, ще видим и за летището
Това, че няколко човека заблудиха няколко други, за да вярват в това, че пиша с много никове не означава, че е вярно.
Виж какво казваше модератор неолп в SSC, че всеки един от заподозрените за мен пишат от реални АйПи адреси.

И защо ми е да пиша в много форуми хубави неща за Русе, а успоредно да поствам глупости?!
Задай си елемнтарните въпроси и ще видиш, че не съм аз онзи, който пише тъпите глупости. Но живей си в заблуда щом го желаеш...

За летището съм умерен оптимист.
Ако Караниколов е отговорен, има надежди. Добър експерт е.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 20:52 pm
Сериозно ли мислиш, че сега ще издирвам някой, къде, какво писал за теб, че си влизал от реални или нереални ИП-та. Нито знам, кога го е писал, нито за коя драма го е писал. Аз се интересувам, какво се пише за Стара Загора, не знам и какво си писал против/за Русе или Пловдив или Враца, мен за същия този форум (SSC) ме обвини, че съм ти написал някъде ЕГНто...хайде да спрем вече. Само по хората, които изброяваш с имена или инициали мога да си представа, количеството засегнати хора, които явно имат, какво да ти кажат - явно е и с причина.

По темата, Караниколов е отговорен, защото мои Бизнес партнъори са работили преди с него, но това не означава, че инвеститора няма да се отметне, както е ставало 10-ки пъти преди
Ако щеш издирвай.
Ти си живееш в заблуда.

Колкото до летището, според мен държавата ще го направи и така е най-добре.
Не искаме съмнителни инвеститори, освен ако наистина DHL не го вземе за регионален карго хъб.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Голямо летище на по-малко от километър от Стара Загора – пълно безумие!

март 25, 2020

STZAGORA.NET



Изображение

Бих желал да изразя своя протест и несъгласие със споделяните и агресивно налагана в социалните мрежи идея да се строи международно карго летище край Стара Загора.

Съществуващата писта се намира на ПО-МАЛКО ОТ КИЛОМЕТЪР от крайните постройки в квартал “Кольо Ганчев”!

Едно такова летище щяло да открие работни места, казват. Ами шумът, отровите, замърсяванията? Ами ако се забие самолет в гъсто застроения ни град, каквито случаи е имало неведнъж по света? Ами ако се наложи самолет да предприеме аварийно кацане и да изхвърли преди това десетки или стотици тонове авиационно гориво над Стара Загора? Това имат ли го предвид застъпниците на идеята?

Старозагорци спокойно могат да ползват летището на Пловдив, което е на час разстояние, с магистрала до там. То днес няма кой домати да сади, те летище готвят… Първо пригответе висококачествената селскостопанска продукция, агнешкото, телешкото, консервите… пък летище лесно ще се намери.

Моля Ви, опомнете се – поучете се поне от опита на най-голямото летище в света в Атланта – града, където живея със семейсвото си. То дава работни места, но страданията и безсънието на хората, замърсяванията с тежки метали са постоянна грижа на хората там. Навремето и в Атланта са започнали с по няколко полета дневно, но днес полетите са хиляди.

Пистата на едно карго летище трябва да е поне на 25-30 км от Стара Загора, някъде към Раднево, Гълъбово, но за целта ще трябва да се изселят 4-5 села – нови поражения на живота на хората и земята им… Вместо да отглеждаме и скъпо да продаваме ОРГАНИК чиста продукция, ние с безумието си ще замърсим плодородното старозагорско поле.

От името на няколко семейства – старозагорци, живеещи в Атланта, САЩ:
Бойко Т. Бакалов
https://stzagora.net/2020/03/25/%D0%B3% ... %8A%D1%80/
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от G7G »

Последни правим зала, последни ремонтираме жп гарата, последни правим пешеходен булевард, последната дупка на кавала !
А какво да говорим за летище-няма топки, няма акъл, няма смелост, няма решителност, няма лоби, няма самочувствие, няма достойнство, няма и държава за нас за капак, има навеждане и примирение ,че сме незначително градче от ранга на Ямбол!
Само като чуете кмета как говори и на всички ни става ясно,че сме по-долу и от Ямбол , а не град като Варна, Бургас или Пловдив, който град даже кметът си позволи да го сравни с...Виена, казвайки ,че ние нямаме нищо, с което да се сравним с Пловдив !
Какво повече да говорим...
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: ✈ Летище Стара Загора

Мнение от abc »

G7G написа: Пет Апр 10, 2020 11:19 amПловдив, който град даже кметът си позволи да го сравни с...Виена
Това Живко ли го е изтропал?
Публикувай отговор