Строежи и проекти в Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от G7G »

А тука и как ще изглежда "Руски пазар", изключително нелепо комунистическо име, което никак няма да ходи на новата визия там!
Да не говорим и че там няма руснаци!

https://youtu.be/sSSZz5L3IbI
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Вто Дек 24, 2019 12:24 pm А тука и как ще изглежда "Руски пазар", изключително нелепо комунистическо име, което никак няма да ходи на новата визия там!
Да не говорим и че там няма руснаци!
Всичко с думата "руско" в името е еквивалент на "откраднато българско"!

Ватенките получиха наготово българската азбука, но ѝ лепнаха обидното "кирилица". Днес не искат да признаят, че тя е българска. Това си е чиста кражба. Също така, получиха език (руският е падежен старобълграски език) и православна религия от България, а за награда дадоха българската в продължение на 1200 последователни години Северна Добруджа на Румъния, дадоха българския град Ниш на Сърбия, както и помогнаха на сърбите да създадат фалшива македонска нация от българите в Македония с масови репресии. Това при все, че винаги сме ги приемали руснаците за братя и освободители!

Вечно проклети хора ще са това - само сърбите и гърците са по-долни от тях!

Много по-хубаво име щеше да е пазар "Стефан Стамболов", да речем.
На името на най-добрият български премиер на всички времена.

Но нещата сами ще си дойдат на мястото. Скоро простата част от българския народ, която е и по-голям дял ще изберат певеца и шоумен Слави Трифонов за нов месия. Бойко Борисов, на който отдавам уважение за инфраструктурните проекти и правилна външна политика на България, но и неуважение за вечните му лъжливи обещания на жителите на Стара Загора, ще трябва да си ходи, защото Слави Трифонов ще го измести. Дано поне ни вкара в чакалнята на еврозоната и след това да си ходи!

Сега с оглед на BREXIT(БРЕКЗИТ) не знам дали не може да се подшушне където трябва в НАТО, че след като Великобритания излезе от ЕС, единствената държава със собствено ядрено оръжие в ЕС остава Франция и тя няма да е способна да нанесе достатъчно мощен ответен удар на тоталитарна Русия в случай на военен конфликт, на ръба на какъвто се намираме в днешно време за съжаление. Не, че удар ще има, но идеята е възпиращия ефект на стартегически ядрени оръжия да се използва както трябва.

Летище Стара Загора е идеално за военна база и тук може нашите партньори от САЩ да предислоцират едно 100, 150 стратегически ядрени бойни глави с възпиращ ефект и да ги подготвят за крадливото джудже. Така, хем летището ще се възстанови и поддържа от друг (да се чете САЩ), хем ще възтържествува малко справедливост и ще е лека компенсация за всички унижения изтърпяни от българския народ, заради наглата имперска политика на ватенките.

Дружбата между Русия и Турция не е от вчера, но винаги е била за сметка на България. Русия се обявява навремето против Съдинението на България, а даже Турция изпраща отряди да се бият на страната на България срещу нападналата ни Сърбия, която е насъскана от Русия. Тези неща не можете да прочетете от комунистическите учебници за жал...

Русия може да ни бъде приятелска и братска страна само ако натисне вярното си куче Сърбия да признае за извършените мизерии в Македония, както и за фалшификациите на историята там и само когато Северна Македония стане отново българска и то ако е с помощта на Русия. Дотогава си остават враг и крадец на българска територия, история и култура!
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Предвидени са и 3 млн.лв. за ремонт на Тракийския университет в Стара Загора

Строители Бг

08.01.2020


Изображение
https://www.stroiteli.bg/predvideni-sa- ... ra-zagora/
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Техника и хора се трудят в Старозагорския зоопарк

02 февруари 2020


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
http://www.nbp.bg/nbp/%d1%82%d0%b5%d1%8 ... %80%d1%81/
tarlyo
Потребител
Потребител
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 17:37 pm

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от tarlyo »

Някакво инфо за разкопките в началото за кв. Зора и пътя за Метро?
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

tarlyo написа: Пет Фев 07, 2020 11:19 am Някакво инфо за разкопките в началото за кв. Зора и пътя за Метро?
Направи снимки. После ще се чудим по темата.
Най-вероятно е работа по инфраструктурата за индустриална зона Загоре. :)
Изображение
Повече информация има тук.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Това мнение не заслужава ли намеса на модератора? Същият този потребител плаче, че някъде имало изнесени неговото ЕГН-та (а реално никъде няма), но тук говори против милиони хора, като ги проклина, или казва, колко са долни, включително и за съседи на България
Какво съм казал невярно?
Да не би да не е българска азбуката, която руснаците лъжат, че не е?!
Да не би сърбите с помощта на руснаците не обезбългариха Нишко, Поморавието и Македония?
Да не би гърците да не прогониха и прочистиха Северна Гърция (Тракия и Македония) от българи?!

Путин лично каза, че българската азбука - кирилицата, не идва от България, а от "македонските" земи.
И да сме наясно, никой не съм проклинал. Казах, че хората са проклети. Използвал съм страдателен залог.

Руснаците са готини хора, а българите сме благодарни на Царска Русия за освобождението.
Но ненавиждаме СССР и социализма, както и тогавашната и днешната политика на Русия към България.

Аз не кълна, просто казах, каква е обекитивната ситуация.
И да ЕГН-то ми го изнесе ти г-н Христов и аз имам screen captures, а то не е единственото нещо, което е лични данни. Снимките и кражбата на самоличност (т.е. да се представяш за мен) се наказва доста по-сурово от законът. И не си мисли, че анонимните проксите са анонимни.

И колко трябва да е заблуден някой, за да вярва, че аз докато работя в европейска институция, където се минава security clearance близък до NATO Atomic, ще имам достъп до анонимни проксита в офиса, за да си сменям ей така IP-то по форумите, за да се базикам с тролове като Илиански например?
Милен поне има акъл и вярвам, че той ще има разума да спре тази глупост като ме контактне на ЛС и се разберем веднъж завинаги като нормални и зрели хора.

Казах ви вече многократно, че не аз пиша глупостите и търсите на грешното място виновника.
Защо не съм писал и обиждал Русе с нито един мой ник?
Като казвам мой аз мога да листна кои са мои, както и кои не са, а ме мислите за тези хора.

Как така уж аз, но с друг ник го правя?!
Трябва да си много наивен, за да вярваш на такива глупости. Няма как физически да го правя, дори да приемем, че е за 8 работни часа, а глупостите излизат по всяко време. Тогава аз ли съм?!

Отчайващо слаб анализ направен от ваша страна и дори не сте чели описанието на троловете в SSC и други форуми.
Ако ви бях мениджър, щях да ви освободя за слаб резултат.

Единственото, за което имам вина беше документа на Милен от несъществуващия оператор, изнесен и постнат временно в Дир.бг.
Това преди повече от десетилетие. И съм се извинил в писмен вид. Сега не правя такива неща, но не защото не мога, а просто съм надживял детските глупости.

Нищо друго, за което вярвате, че съм аз не съм и не съвпада с моя профил и модел на поведение, но вие си вярвайте, че съм аз.
Как въобще си представяте да разцъкам анонимни проксите и профили в сградата на ЕК по време на работа?!

Луди ли сте, честно?! :)
Хайде живи здрави!
Последно промяна от slimarkov на Вто Фев 11, 2020 9:15 am, променено общо 1 път.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Започна облагородяването на пространството около паметника на Васил Левски в Стара Загора

10 февруари 2020



В ход са първите дейности, с които ще бъде облагородено пространството около паметника на Васил Левски в Стара Загора. „Започнахме с подмяна на растителността, в близост до монумента“, уточни Николай Стоев, началник на общинското звено „Озеленяване и комунални дейности“. Тази седмица служители на звеното ще засадят туя, от вида „Ауреа Нана“, както и т. нар. Вечно зелена Калина (Вибурнум Тунис Ева прайс).

От думите му стана ясно, че дейностите ще приключат преди провеждането на общоградския ритуал в памет на Апостола на Свободата, който ще се състои на 18 февруари.

Подмяната на растителността се налага заради неуспешните усилия за спасяване на заболелия и изсъхнал чемшир, който заобикаляше паметника на Левски.

„Вторият етап за освежаване на градината ще започне напролет, когато се предвижда цялостна подмяна на зелените видове и освежаване на района“, каза още Стоев. Той допълни, че по цялостния проект, който е в напреднала фаза, работи ландшафтният арх. Биляна Димитрова, отскоро част от екипа на ОКД.
http://www.nbp.bg/nbp/%d0%b7%d0%b0%d0%b ... %80%d0%b0/
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Pоrsсhе избра старозагорци

05 февруари 2020



Изображение

Старозагорска фирма изгражда най-мощната зарядна станция за електромобили в страната. Прави се заради звяра Tаyсаn, който има нужда от висока скорост за зареждане. Световната премиера на първото изцяло електрическо Porsche – Taycan, бе през септември 2019 година. Събитието бе излъчвано на живо от три места едновременно – Германия, Канада и Китай. Taycan е вече в България. За него има нови заявки, което превръща в необходимост зарядните станции, а от компанията инвестират мощно и в зарядна инфраструктура. Щастливи сме, че имаме възможността да работим с иновативна компания като Porsche. Благодарение на сътрудничеството си с нея, сме в авангарда на електрическата мобилност, уточняват от старозагорската фирма.
Следващата стъпка е през настоящата 2020 година да се монтира голяма – 320-киловатова бързозарядна станция, която ще бъде най-мощната зарядна станция за зареждане на електромобили в България. Това е много интересно съоръжение, което ще може да подава 320 киловата прав ток – 6-7 пъти повече от обичайните 50кВт бързозарядни. Благодарение на нея, Porsche Taycan ще може да се зареди в пъти по-бързо и ако батерията му е празна, за 4 минути ще може да й се „налее“ ток за 100 км пробег.

Звярът Tаyсаn има нужда от висока скорост за зареждане и затова изграждаме най-мощната зарядна станция за електромобили в страната, разказва Михаил Георгиев, управител на „Енергоконсулт Електромобилност“ ЕООД-Стара Загора. На 4.09.2019 беше световната премиера на първото изцяло електрическо Porsche – Taycan. Събитието бе излъчвано на живо от три места едновременно – Германия, Канада и Китай. Taycan е вече в България. За него има нови заявки, което превръща в необходимост зарядните станции, а от компанията инвестират мощно и в зарядна инфраструктура. Пазарът за зарядната инфраструктура у нас е много млад и тепърва има да се развива. Аз съм изключително щастлив, че имаме възможността да работим с иновативна компания като Porsche. Благодарение на сътрудничеството си с нея, сме в авангарда на електрическата мобилност, уточнява г-н Георгиев.
http://www.nbp.bg/nbp/p%d0%bers%d1%81h% ... %86%d0%b8/
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Чет Фев 13, 2020 22:48 pm
Jeane Jack написа: Вто Фев 11, 2020 8:12 am
slimarkov написа: Вто Фев 11, 2020 2:01 am

Какво съм казал невярно?
Да не би да не е българска азбуката, която руснаците лъжат, че не е?!
Да не би сърбите с помощта на руснаците не обезбългариха Нишко, Поморавието и Македония?
Да не би гърците да не прогониха и прочистиха Северна Гърция (Тракия и Македония) от българи?!

Путин лично каза, че българската азбука - кирилицата, не идва от България, а от "македонските" земи.
И да сме наясно, никой не съм проклинал. Казах, че хората са проклети. Използвал съм страдателен залог.

Руснаците са готини хора, а българите сме благодарни на Царска Русия за освобождението.
Но ненавиждаме СССР и социализма, както и тогавашната и днешната политика на Русия към България.

Аз не кълна, просто казах, каква е обекитивната ситуация.
И да ЕГН-то ми го изнесе ти г-н Христов и аз имам screen captures, а то не е единственото нещо, което е лични данни. Снимките и кражбата на самоличност (т.е. да се представяш за мен) се наказва доста по-сурово от законът. И не си мисли, че анонимните проксите са анонимни.

И колко трябва да е заблуден някой, за да вярва, че аз докато работя в европейска институция, където се минава security clearance близък до NATO Atomic, ще имам достъп до анонимни проксита в офиса, за да си сменям ей така IP-то по форумите, за да се базикам с тролове като Илиански например?
Милен поне има акъл и вярвам, че той ще има разума да спре тази глупост като ме контактне на ЛС и се разберем веднъж завинаги като нормални и зрели хора.

Казах ви вече многократно, че не аз пиша глупостите и търсите на грешното място виновника.
Защо не съм писал и обиждал Русе с нито един мой ник?
Като казвам мой аз мога да листна кои са мои, както и кои не са, а ме мислите за тези хора.

Как така уж аз, но с друг ник го правя?!
Трябва да си много наивен, за да вярваш на такива глупости. Няма как физически да го правя, дори да приемем, че е за 8 работни часа, а глупостите излизат по всяко време. Тогава аз ли съм?!

Отчайващо слаб анализ направен от ваша страна и дори не сте чели описанието на троловете в SSC и други форуми.
Ако ви бях мениджър, щях да ви освободя за слаб резултат.

Единственото, за което имам вина беше документа на Милен от несъществуващия оператор, изнесен и постнат временно в Дир.бг.
Това преди повече от десетилетие. И съм се извинил в писмен вид. Сега не правя такива неща, но не защото не мога, а просто съм надживял десетките глупости.

Нищо друго, за което вярвате, че съм аз не съм и не съвпада с моя профил и модел на поведение, но вие си вярвайте, че съм аз.
Как въобще си представяте да разцъкам анонимни проксите и профили в сградата на ЕК по време на работа?!

Луди ли сте, честно?! :)
Хайде живи здрави!
Тука открих едно много фрапиращо противоречие? От една страна отричаш че си тоя Евлоги, от друга пък беснееш, че някой ти изнесъл ЕГН?!? И пишеш оправдания за някакви случки? Дай го това фамозно ЕГН да го видим, и да се убедим, че си прав? Иначе си оставам с убеждение, че просто се заплиташ в собствените си лъжи?

И запомни едно нещо Евлогчо - не може да плюеш и каляш, без да очакваш да ти отвърнат... Такива като тебе отричате Освобождението, и странно защо, се кланяте на Съединението? Без първото, второто нямаше да го има, нали? Отричате /властта/, заслугите на СССР във ВСВ, искате санкции за Крим, поддържате лова на вещици от войнстващите кръгове в ЕС и САЩ, и искате всичко това, да мине метър? Не става, беше логично руснаците да отговорят, напълно в техен стил, без да нападат директно, точно там, където ще заболи най-много! Дали е вярно е друг въпрос, ти как не се интересуваш от истината? И твоите сороски гурута и босове? Каквото повикало, това се обадило...

Не се хаби, никъде не съм публикувал ЕГН-та, а той се опитва да блафира, че има скриин шот, само от това ми стана ясно, дали има смисъл да му чета "мнението"
SSC forums?
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Искат да строят нова, голяма и модерна аула на Тракийския университет:
https://stzagora.net/2020/02/14/работна ... о-на-идея/

Всеки ден има новини за нови проекти в града. Не е зле.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Нормално е да се строи много, след като населението на град Стара Загора нараства експоненциално и вече реално е над 250 хиляди жители.
Четиригодишен връх в броя на новопостроените жилищни сгради и жилища в област Стара Загора през IV-то тримесечие на 2019 г.

февруари 14, 2020

STZAGORA.NET



Изображение

Изображение

По предварителни данни на Националния статистически институт броят на въведените в експлоатация жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 91, с 252 новопостроени жилища в тях. Спрямо четвъртото тримесечие на 2018 г. сградите са с 46 повече, или със 102.2%, а жилищата в тях нарастват със 139, или със 123.0% (фиг. 1).

От въведените в експлоатация новопостроени жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. най-голям е относителният дял на жилищните сгради със стоманобетонна конструкция – 84.6%.

От всички новопостроени жилища 53.2% са с три стаи, 30.1% – с две стаи, 12.7% – с четири стаи, 3.2% – с една стая и 0.8% – с пет стаи.

Най-много жилищни сгради са въведени в експлоатация в областите София (столица) – 129 сгради с 881 жилища, Варна – 128 сгради с 699 жилища, Благоевград – 104 сгради с 309 жилища и Пловдив – 103 сгради с 443 жилища в тях.

Общата полезна площ на всички новопостроени жилища в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 27 319 кв.м, което е със 75.3% повече в сравнение със същото тримесечие на 2018 г., а жилищната площ нараства с 54.2% и достига 23 222 кв. метра.
https://stzagora.net/2020/02/14/%d0%b2% ... e%d0%b5-8/
Последно промяна от slimarkov на Пет Фев 14, 2020 15:43 pm, променено общо 1 път.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Започва мащабен ремонт на Техническия факултет при Тракийския университет

февруари 14, 2020

STZAGORA.NET



Ректорът на Тракийския университет доц. Добри Ярков даде началото на строителните дейности във Факултет „Техника и технологии“ – Ямбол.

На 13.02.2020 г. ТрУ сключи договор с Националния доверителен екофонд за подобряване енергийната ефективност на сградите на Факултет „Техника и технологии” в Ямбол чрез извършване на строително-монтажни работи в изпълнение на проект „Подобряване на образователната инфраструктура на факултет „Техника и технологии”- гр. Ямбол към Тракийски университет – Стара Загора чрез пакет от енергоспестяващи мерки”.

Максималната стойност на проекта е 894 402,88 лв., като Националният доверителен екофонд финансира 85 процента от Зеления проект.

Строителните дейности предвиждат топлоизолация на външните стени, подовете, покривите на учебните корпуси и столовата. Амортизираната дървена дограма ще бъде подменена с нова от алуминиеви профили с прекъснат термомост и двоен стъклопакет с вътрешно К-стъкло. Ще бъдат доставени и монтирани 92 нови алуминиеви радиатора. Проектът предвижда изграждане на соларна инсталация от 5 соларни панела и доставка и монтаж на нов бойлер с обем 1000 л, посредством които ще се осигурява битова гореща вода за кухненския блок на столовата. Също ще бъдат подменени осветителните тела с нови енергоспестяващи лампи във всички корпуси.

След изпълнението на проекта, което трябва да стане в рамките на 3 месеца, се очаква редукция на емисии въглероден диоксид в размер на около 270 t годишно.

Целта е положителен екологичен ефект, постигнат в резултат на реализацията на Зеления проект, изразяващ се в намалението на емиси от парникови газове, подобряване на образователната инфраструктура и комфрта в сградите на Техническия факултет на Тракийския университет.
https://stzagora.net/2020/02/14/%d0%b7% ... %ba%d0%b8/
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от abc »

Не може разбира да се сравнява строителството в Стара Загора през социализма и сега.
Тогава градът е нараствал с по 3500 души на година, а сега с едни кирливи 500.
Тогава са се строели между 2000 и 3000 жилища на година, а сега са наполовина едва между 1000 и 1500.
Затова вместо Динко да кисне денонощно във форума и да спами като обезумял, да си приключва ергенлъка най-после.
Ако се удвои раждаемостта в града, след време ще скочи и строителството в града до нивото на едновремешните петилетки.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

abc написа: Пет Фев 14, 2020 18:33 pm Тогава градът е нараствал с по 3500 души на година, а сега с едни кирливи 500.
Важното е, че Стара Загора расте.
С колко е само подробност.
Последно промяна от slimarkov на Съб Фев 15, 2020 14:39 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор