Отново огромен ръст в икономиката на Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Отново огромен ръст в икономиката на Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Ръстът в номинално изражение е вече не 3.15 млрд. лева, а "само" 2.9 млрд. лева, което е най-големият номинален ръст в България. Това при огромен спад в ЕК Марица - изток и Арсенал:
Годишният финансов отчет на мините показва, че добивът на въглища намалява със 7.8% през 2018 г., а печалбата се срива с три четвърти до 1.7 млн. лв. В "Арсенал" пък свиват персонала, а приходите от дейността падат с 11% до 541 млн. лв. заради слабия износ на военна продукция, който афектира целия бранш през 2018 г.
В същото време ръстът в Стара Загора за година е "само" 2.9 млрд. лева и е първи по стойност в страната.
В статията си го пише, че спада не икономиката на Стара Загора, а ръстът на икономиката спада до "ръст от 2.9 млрд. лева".
Последно промяна от slimarkov на Чет Мар 12, 2020 13:06 pm, променено общо 4 пъти.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Ръст в икономиката на Стара Загора

Мнение от slimarkov »

То понеже някой нормален ще започне строеж в Q4 (четвърто тримесечие) - демек в началото на зимата. :lol:
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Огромен ръст в икономиката на Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Четиригодишен връх в броя на новопостроените жилищни сгради и жилища в област Стара Загора през IV-то тримесечие на 2019 г.

февруари 14, 2020

STZAGORA.NET



Изображение

Изображение

По предварителни данни на Националния статистически институт броят на въведените в експлоатация жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 91, с 252 новопостроени жилища в тях. Спрямо четвъртото тримесечие на 2018 г. сградите са с 46 повече, или със 102.2%, а жилищата в тях нарастват със 139, или със 123.0% (фиг. 1).

От въведените в експлоатация новопостроени жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. най-голям е относителният дял на жилищните сгради със стоманобетонна конструкция – 84.6%.

От всички новопостроени жилища 53.2% са с три стаи, 30.1% – с две стаи, 12.7% – с четири стаи, 3.2% – с една стая и 0.8% – с пет стаи.

Най-много жилищни сгради са въведени в експлоатация в областите София (столица) – 129 сгради с 881 жилища, Варна – 128 сгради с 699 жилища, Благоевград – 104 сгради с 309 жилища и Пловдив – 103 сгради с 443 жилища в тях.

Общата полезна площ на всички новопостроени жилища в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 27 319 кв.м, което е със 75.3% повече в сравнение със същото тримесечие на 2018 г., а жилищната площ нараства с 54.2% и достига 23 222 кв. метра.
https://stzagora.net/2020/02/14/%d0%b2% ... e%d0%b5-8/
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Огромен ръст в икономиката на Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 17:54 pm
slimarkov написа: Пет Фев 14, 2020 15:36 pm
Четиригодишен връх в броя на новопостроените жилищни сгради и жилища в област Стара Загора през IV-то тримесечие на 2019 г.

февруари 14, 2020

STZAGORA.NET



Изображение

Изображение

По предварителни данни на Националния статистически институт броят на въведените в експлоатация жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 91, с 252 новопостроени жилища в тях. Спрямо четвъртото тримесечие на 2018 г. сградите са с 46 повече, или със 102.2%, а жилищата в тях нарастват със 139, или със 123.0% (фиг. 1).

От въведените в експлоатация новопостроени жилищни сгради в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. най-голям е относителният дял на жилищните сгради със стоманобетонна конструкция – 84.6%.

От всички новопостроени жилища 53.2% са с три стаи, 30.1% – с две стаи, 12.7% – с четири стаи, 3.2% – с една стая и 0.8% – с пет стаи.

Най-много жилищни сгради са въведени в експлоатация в областите София (столица) – 129 сгради с 881 жилища, Варна – 128 сгради с 699 жилища, Благоевград – 104 сгради с 309 жилища и Пловдив – 103 сгради с 443 жилища в тях.

Общата полезна площ на всички новопостроени жилища в област Стара Загора през четвъртото тримесечие на 2019 г. е 27 319 кв.м, което е със 75.3% повече в сравнение със същото тримесечие на 2018 г., а жилищната площ нараства с 54.2% и достига 23 222 кв. метра.
https://stzagora.net/2020/02/14/%d0%b2% ... e%d0%b5-8/
Понеже постваш един и същи линк с цялата новина - явно така си мислиш, че има по-голяма тежест, да уточня, че издадените разрешения са доста важен фактор, който показва, какво ще настане в Стара Загора, повече от 30№ спад на разрешенията, означава, липса на на желание от инвеститорите да строят. Нека да въвеждат сгради сега, ама след една година, какво ще въвеждат при такъв спад?
Населението на Стара Загора расте, ще има ръст на новопостроените жилища и догодина.
Не се притеснявай!
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Огромен ръст в икономиката на Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 21:03 pm Дали ще има ръст ще каже преброяването, аз вече казах, че според мен Стара Загора ще е отново 6та.
И ако излезе 6-та, какво?!
Вие във вашия град пък може да успеете да закърпите положението с "великото 5-то място на хартия" най-много още веднъж, но ще ви е за последен път и за две, три години максимум. :D

Виж структурата на населението:
viewtopic.php?f=36&t=46449&start=75

Нанеси всички данни от преброявания на НСИ по години за Русе, Плевен, Стара Загора, че и Бургас (без селата) в Excel.
После генерирай графика и виж как Стара Загора изяжда наред.

Но в днешно време не населението, а икономиката е важна, затова никой в Стара Загора не се сравнява с Русе, а само с Пловдив и донякъде с Бургас. Стара Загора е 2-ра по икономика на глава. Ей, затова не мога да разбера защо си мислите, че ще се занимавам с вашия град.

И ако затворят ТЕЦ-овете ще е най-добре за Стара Загора, защото всички онези хиляди работници ще се преместят да работят предимно в града. И без това повечето ТЕЦ-ове са регистрирани в София и не работят особено за статистиката на местната икономика.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Огромен и притеснителен СПАД в икономиката на Стара Загора

Мнение от abc »

Ох, този блатен трол няма спирачка.
Малко ни беше мухогон с неговите еврогейове, та сега и комплексар от най-западналия град в северна България...

Относно Стара Загора - единственият град, който е пред нея, е София.
Всички останали са зад нея, а да не говорим пък за северна България и там накакви си 2-3 пъти по-малки Плевен, Русе, Видин и т.н. :spank:
Че той един Казанлък ги изпреварва вече тях...

Цялата тема е за триене и моля модератора да се намеси!
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Огромен и притеснителен СПАД в икономиката на Стара Загора

Мнение от abc »

Стара Загора знаеш ли на колко е години?
8500 поне и е най-старият град в Европа.
Бъдещето на нови градове като Раднево и Гълъбово до голяма степен зависи от ТЕЦ-овете, а древен и установен град като Стара Загора с такова местоположение винаги е бил и винаги ще бъде поне в челната тройка на България.

Пишеш пълни глупости, провокации, инсинуации.
Стара Загора и срещу нея да тичаш, не можеш я стигна, дунавецо селски.
Това е най-хубавият град в цялата страна.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Огромен и притеснителен СПАД в икономиката на Стара Загора

Мнение от abc »

Защо ли се връзвам на блатния трол да отговарям на глупостите в темата му, която скоро ще бъде премахната...

Разрешителните за жилища в Стара Загора са 1300 за 2019 г. и това е повече отколкото са разтешителните за строеж в Плевен, Русе и Търново взети заедно.
Предишните 5-6 години пак се строят по толкова жилища в града.

С това бясно темпо на строителство наистина Стара Загора скоро ще чукне 290 000 души.

Гледай си проблемите първо на западналия град и после се занимавай с втората икономика на България.

Някога е имало и железни мини, които отдавна са изчерпани, пък градът сега е 30 пъти по-голям и без тях...

Капиш ли?

пп: ТЕЦ-овете ще ги има минимум до 2055 г. и това всеки нормален човек го знае, камо ли пък тези с пари.

От ТЕЦ-овете в града живеят 4-5 хиляди души освен това, не повече. До 2055 всички от тях ще са се пенсионирали и никой няма тепърва да напуска града, както много ти се иска, белким малкият ти град смали разликата със Стара Загора от 3 пъти на 2.9 пъти. :)
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Огромен и притеснителен СПАД в икономиката на Стара Загора

Мнение от abc »

На това преброяване ще сме по-голям град от Бургас, който наскоро присъедини една дузина села, и минимум колкото следващите след него два града взети заедно. :mafia:
Градът се разраства и е най-уреденият в страната, затова все повече хора ще идват тук да живеят и ще има сроителство поне колкото Пловдив.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Огромен РЪСТ в икономиката на Стара Загора

Мнение от slimarkov »

abc написа: Сря Фев 19, 2020 0:07 am
Цялата тема е за триене и моля модератора да се намеси!
Мисля, че Админ трябва да свърши нужното.
Докога ще търпим трола Милен Рангелов и неговият последовател Георги Христов, двамцата от Русе?

Предупредил съм ги, че ако пишат глупости по мой адрес, може да се генерира огромна лавина в обратна посока.
Да си знаят, когато пишат лъжите и глупостите за мен, както и когато постват личните ми данни из нета. Позволяват си дори да ми крадат самоличността, което също е подсъдимо в България.

Пак казвам, аз не съм написал нито една глупост по адрес на Русе, под нито един материал в интернет от поне 8 години насам. Не използвам допълнителни форумни регистрации никъде. С такива детински работи не се занимавам, но няма да допусна глупости да се пишат по мой адрес и ако трябва ще взема мерки. Мога да залея целия интернет ако трябва, както никой трол никога не го е правил до ден днешен. Имам познанията и технологиите да го направя. Предложих да се разберем като нормални хора. Но явно не сте такива, щом отказвате.
MariaPetrova99
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 11, 2019 13:53 pm

Re: Огромен спад в икономиката на Стара Загора

Мнение от MariaPetrova99 »

Разумни и големи хора сте. Не се занимавайте с глупости

https://connectortrade.com/sitemaps/sitemap_c_24.xml
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Огромен СПАД в икономиката на Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Съб Фев 22, 2020 20:59 pm
slimarkov написа: Сря Фев 19, 2020 11:36 am
abc написа: Сря Фев 19, 2020 0:07 am
Цялата тема е за триене и моля модератора да се намеси!
Мисля, че Админ трябва да свърши нужното.
Докога ще търпим трола Милен Рангелов и неговият последовател Георги Христов, двамцата от Русе?

Предупредил съм ги, че ако пишат глупости по мой адрес, може да се генерира огромна лавина в обратна посока.
Да си знаят, когато пишат лъжите и глупостите за мен, както и когато постват личните ми данни из нета. Позволяват си дори да ми крадат самоличността, което също е подсъдимо в България.

Пак казвам, аз не съм написал нито една глупост по адрес на Русе, под нито един материал в интернет от поне 8 години насам. Не използвам допълнителни форумни регистрации никъде. С такива детински работи не се занимавам, но няма да допусна глупости да се пишат по мой адрес и ако трябва ще взема мерки. Мога да залея целия интернет ако трябва, както никой трол никога не го е правил до ден днешен. Имам познанията и технологиите да го направя. Предложих да се разберем като нормални хора. Но явно не сте такива, щом отказвате.
Здравй,

Кой е Милен Рангелов и неговият последовател Георги Христов? Защо се намесват в нашата тема и защо за пореден път Русе. Не може ли да спреш да спамиш с теориите си във всяка тема? Ехоо? :blinkblink:
Какво ни интересува, кой си предупредил и личните ти драми? Нещо опити за заплахи ли има в твоето мнение? :bigboss:
Сещам се линка, който беше дал наскоро за летище Стара Загора, от Ноември месец, странно, че малко преди да го публикуваш като час, някой беше писал глупости за Русе и то грозни, мен не ме интересува това, но със сигурност човек, който може (ще те цитирам):

Мога да залея целия интернет ако трябва, както никой трол никога не го е правил до ден днешен. Имам познанията и технологиите да го направя.
може да си позволи да разпалва война с други градове от едно ИП, а тук да се прави на хрисим, след като вече си го е сменил. :spank:
Явно така наречените "глупости", които се пишат за теб, са доста вярни, има една тема в друг форум алл бг, където ти е описана цялата история и забелязах мнение на админ от скайскрепърсити, който те описва като невиждан до сега трол....След като са те изхвърлили от всеки друг форум, чудя се, колко ли регистрации имаш тук, сменявайки си ИПтата - само се чудя, след като чета мненията на другите за теб.

Моят съвет е да спреш да се занимаваш с глупости и да си седнеш сериозно на д-то. Стига оплаквания и стига спам в темите за Стара Загора - Това е Скандално и Недопустимо, нямам думи, как се толерира подобно нещо!
:angry:
Казах ти, че не съм аз този, който пише глуспотите за Русе, но ти си този, който пише глупостите за мен.

Иначе не знам какво цели онзи, който пише глупостите, но съм забелязал, че нарочно имитира мои постове и стил, макар и да се дъни в доста неща, които въобще не са характерни за моите постове. Понякога имам, чувтсвото, че сам си пишеш и отговаряш.

Защо въобще си мислиш, че съм аз?
Каква ще ми е мотивацията да го правя?
Много глупаво е да си наивно вярващ, че съм аз, когато не съм аз.

Намери наистина кой пише глупостите, а не се занимавай с мен, защото не съм аз. Даже ти предлагам да се срещнем и да обсъдим нещата. Предложих да ти дам телефонния ми номер. Аз не се крия нито кой съм, нито нищо.

Също така, нямах предвид, че мога да залея нета с глупости, а че мога да залея нета с огледално действие на твоето.
Щом ми постваш данните, защо мислиш, че аз не мога да постна твоите?
И защо мислиш, че ако аз пиша глупостите, няма да съм го направил вече - да залея нета с твоите данни, както ти правиш с моите?
Знаеш, че знам цялата ти история в пълни детайли.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Заключ на малоумната тема на блатния трол

Мнение от abc »

Блатен трол, пръждосвай се от тук.
Никой не се интересува от позападналия ти град, от който вече са пропищели всякакви инвеститори и бизнесмени.
Имаме си достатъчно грижи, че да мислим и за твоето психично състояние.

Темата да се изтрие, за да не дразни нормалните хора с глупостите ти и манипулациите.

Имаме си и без това вече един политически трол, а втори комплексар от малък блатен град вече идва дюдеш.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Заключ на малоумната тема на блатния трол

Мнение от abc »

abc написа: Нед Фев 23, 2020 0:34 am Блатен трол, пръждосвай се от тук.
Никой не се интересува от позападналия ти град, от който вече са пропищели всякакви инвеститори и бизнесмени.
Имаме си достатъчно грижи, че да мислим и за твоето психично състояние.

Темата да се изтрие, за да не дразни нормалните хора с глупостите ти и манипулациите.

Имаме си и без това вече един политически трол, а втори комплексар от малък блатен град вече идва дюдеш.
Каква ти е целта да трупаш негативни мнения за Стара Загора, пълни глупости ли?
Градът с най-висок икомически растеж в страната за последните 10 години, надминаващ в пъти този в Пловдив и Бургас, дори и правителството да дава тук по-малко кинти?

Още с първото ти тролско мнение всички заинтересувани са информирани кой си и за какво се бориш и няма кой да ти се върже на тъпите инсинуации.
Не се прави на местен като си от далечен блатен град, добре известен в интернет пространството със злобни и комплексирани тролове, които нападат по-развитите градове.
Селската виенка никой няма да ви я върне, свърши папото отдавна.
Миналото и бъдещето е на градовете с основа като Стара Загора.

Пръждосвай се оттук.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Заключ на малоумната тема на блатния трол

Мнение от abc »

Да, графоманствал тема с невярно заглавие и провокативно съдържание, па и сложил злорад емотикон. :closed:

Провокатор и саботьор е блатният трол.

Обаче Стара Загора е 2-ра икономика в България и с най-високия икономически ръст през последните 10 години. Повтори си го 10 пъти и не сънувай кошмари от яд. :cheers:
Публикувай отговор